muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

hahhaha cok cirkinler zaten muhabbetler cok daha guzel :D ama genede bana sevimli geliorlar agizlarini acislari zaten en komik tarafi :D suan aklimdan butun muhabbetleri satip sadece ispinoz bulbul uretmek uretimi kolay diye :D
Valla muhabbetlere ne kadar özenirsem o kadar zira giriyor napcam şaşırdım hint bülbülleri de zorlu mu

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hahhaha cok cirkinler zaten muhabbetler cok daha guzel :D ama genede bana sevimli geliorlar agizlarini acislari zaten en komik tarafi :D suan aklimdan butun muhabbetleri satip sadece ispinoz bulbul uretmek uretimi kolay diye :D
Eskiden forumda bir arkadaş hint bülbüllerinden kazandığı parayla muhabbetlerin masraflarını karşıladığını söylüyordu üretimi kolaymış heralde . Siz ispinozların üretimi hakkında püf noktalarını anlatan bi konu açarsanız biz de bilgileniriz. En önemlisi benim için bu kuşlar soğuğa dayanıklı mı ve çok ses çıkarıyorlar mı ?:cool:

Eskiden forumda bir arkadaş hint bülbüllerinden kazandığı parayla muhabbetlerin masraflarını karşıladığını söylüyordu üretimi kolaymış heralde . Siz ispinozların üretimi hakkında püf noktalarını anlatan bi konu açarsanız biz de bilgileniriz. En önemlisi benim için bu kuşlar soğuğa dayanıklı mı ve çok ses çıkarıyorlar mı ?:cool:
evet uretımı kolay ben aldım bulbullerı 1 ay olmadan yumurta geldı sımdıde yavrular cıkdı 4 tane 1 yumurta kaldı oda bugun cıkıcak hayırlısıyla ınsallah ben ılkdefa bulbul beslıyorum cıkan yavruları satıcam ınsallah muhabbetlerdende satıcagım yavrular var 3 tane hepsı yeme dussun rengı hosuma gıdenlerı alıcam kalanları satısa koyucam buyumelerını beklıorum en azından ufakda olsa masrafları cıksın cunku cok para harcıorum :)
hint bulbulu beslemede cok bılgım yok suan arasdırıorum aslında muhabbet kadar bır zorlugu yok ama yınede bı konu acıp deneyımlerımı paylasabılırım :)
ses olayına gelınce seslerı muhabbetten dahaz cıkıyor ve daha az rahatsız edıcı cok fazla otup bagıran kuslar degıller ev ortamında bakılacak en rahat kuslar ve aıle ortamında bıle dursa yerı bıraz yuksek oldukdan sonra bıle ureyebılıcek hayvanlar muhabbetler kadar sıkıntı cıkarmıyorlar bazen dıyorum muhabbetlerı satıp bulbul ıspınozmu beslesem dıye ama muhabbetlerıde cok sevıorum baskasına vermeye kıyamam :D

Valla muhabbetlere ne kadar özenirsem o kadar zira giriyor napcam şaşırdım hint bülbülleri de zorlu mu

muhabbetler cok zor uretımı kus az oluna bırde cok ustune dusunce mutlaka bı puruz ortaya cıkıyor nedemıs atalarımız sakınan goze cop batar cok dogru bır ata sozu
Hınt blbullerı uretımı kolay bakımı kolay cok fazla kafes kırletmeyen cok az yem tuketen daha az gurultu yapan eve en uygun kus turu bence 1 cıft alıp deneyın memnun kalırsınız bence bı hevesle gıttım petshopdan aldım bukadar cabuk yumurta yavru beklemıyordum ozellıkle ılk kulucka 5 yumurta hepsı dolu olup cıkacagını hıc tahmın etmedım cunku muhabbet kuslarım ılk kuluckada yavru cıkaramadı cogu oyuzden umıdım yokdu ama hınt bulbullerı gercekden yumurtasına yavrusuna cok sagdık ve dişili erkeklı yattıkları ıcın yumurtanın ustu hıc bos kalmıyor bırı cıkarsa dıgerı yatıor harıka bır dayanısmaları var :)

muhabbetler cok zor uretımı kus az oluna bırde cok ustune dusunce mutlaka bı puruz ortaya cıkıyor nedemıs atalarımız sakınan goze cop batar cok dogru bır ata sozu
Hınt blbullerı uretımı kolay bakımı kolay cok fazla kafes kırletmeyen cok az yem tuketen daha az gurultu yapan eve en uygun kus turu bence 1 cıft alıp deneyın memnun kalırsınız bence bı hevesle gıttım petshopdan aldım bukadar cabuk yumurta yavru beklemıyordum ozellıkle ılk kulucka 5 yumurta hepsı dolu olup cıkacagını hıc tahmın etmedım cunku muhabbet kuslarım ılk kuluckada yavru cıkaramadı cogu oyuzden umıdım yokdu ama hınt bulbullerı gercekden yumurtasına yavrusuna cok sagdık ve dişili erkeklı yattıkları ıcın yumurtanın ustu hıc bos kalmıyor bırı cıkarsa dıgerı yatıor harıka bır dayanısmaları var :)
Ne tür yem tüketiyor acaba

Ne tür yem tüketiyor acaba

Petshoplarda satılıyor ıspınoz turlerı ıcın yem muhabbet yemı vermıorum ondan bırazdaha buyuk kalıyor bulbullerın yemlerı daha ufak tanelı ve ayrı kapdada aspur verıorum yavru besledıklerı ıcın
Gold Wings Classic Tropikal Finch Yemi bu yemden alıyorum

Maşallah son yavruda cıkdı 5de 5 yapdı bulbullerım :) resımlerı aksam yuklerım tekrardan guncel
Buarada muhabbetlerde buyuk oglan ve dişi yem kırmaya basladı dıyer yavruda yem kırmaya baslayınca ayırıcam ınsallah yavruları anne baba 4 5 gundur cıftlesıorlar tekrar yenı yumurtalar gelmeden yuvayı bosaltmak lazım :) bırde albınonun esını baska dısıye atmısdım onlarda 5.kez cıftlesdıler vıdeoyada cekebıldım benı takmıorlar zaten albınoyuda mavı erkege es attım araları super onlardanda yakında beklıyorum :) Maşallah

Ekli dosyalar

• 20180319_003507.jpg
    20180319_003507.jpg
    5.2 MB · Görüntüleme: 15
  • 20180319_004108.jpg
    20180319_004108.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 14
  • 20180319_003826.jpg
    20180319_003826.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
Maşallah son yavruda cıkdı 5de 5 yapdı bulbullerım :) resımlerı aksam yuklerım tekrardan guncel
Buarada muhabbetlerde buyuk oglan ve dişi yem kırmaya basladı dıyer yavruda yem kırmaya baslayınca ayırıcam ınsallah yavruları anne baba 4 5 gundur cıftlesıorlar tekrar yenı yumurtalar gelmeden yuvayı bosaltmak lazım :) bırde albınonun esını baska dısıye atmısdım onlarda 5.kez cıftlesdıler vıdeoyada cekebıldım benı takmıorlar zaten albınoyuda mavı erkege es attım araları super onlardanda yakında beklıyorum :) Maşallah
maşaallah mavi erkek güzelmiş sağlıklı beslemeler

Hayırlı olsun kardesım cok cok sevındım Masallah valla benıde cok mutlu eddın Dogum gununde kutlu olsun nıce mutlu saglıklı yıllara kardesım
Bendede muthıs bı gelısme oldu yesıl dısı mor spangle erkek cıftlesmısler sanırım dısı yuva kazıordu sımdı sadece ıcınde yatıor ve dıskısıda buyumus kuyruk da sallanıyor ınsallah yakın zamanda yumurtlar onlarda
Albıno ve mavı erkek cok ıyı gıdıorlar erkeyın kızgınlıgı ve ısrarı sayesınde dısı yuvada cok vakıt gecırıor sureklı kur halındeler onlardanda yakın bı zamanda beklıyorum nasıpse ınsallah bu2018 senesı bızım ıcın bol saglıklı yavrulu bır yıl olur :)

inşallahhhh :)
3 yavrumuz var çok şükür, büyüyorlar yavaş yavaş, tüylenmeye başladılar...
internette gördüm 9 yavru aldım diyenler var, youtube'Da... mümkün müdür sence? yumurta aktarmadan 9 yavru alınabilir mi hocam?

maşaallah mavi erkek güzelmiş sağlıklı beslemeler
Maşallah ya valla 13 takım muhabbet var
5 takımdan yumurta bekliyorum
2 takım yumurta yaptı ama yatmadı birinde 2 birinde 1 yumurta var ama neden bilmiyorum 1 takım halen yavru bakıyor
1 takım erkek disi ayni anda tuy de
1 takım erkek istiyor dişi vermiyor
1 takım çok güzel iletişim deler ama anne baba olma niyetinde değiller oynaşıyorlar [emoji16][emoji16]
1 takım dişi daha küçük diye yuvalık takmadım kaç takım oldu ya valla ben karistirdim
Ha en kötüsü
1 takım bugün dişi si öldü erkek de baya bi üzüldü öyle bekliyor dişi gelcek diye
Büyük ihtimal onu sahiplendiricem onun yerine bir takım hint bülbülü alaşım var ama 4 li üretim kafesinin en altı boş orda verim alabilir miyim acaba

2 takım yumurta yaptı ama yatmadı birinde 2 birinde 1 yumurta var ama neden bilmiyorum 1 takım halen yavru bakıyor
1 takım çok güzel iletişim deler ama anne baba olma niyetinde değiller oynaşıyorlar [emoji16][emoji16]
1 takım dişi daha küçük diye yuvalık takmadım kaç takım oldu ya valla ben karistirdim
Ha en kötüsü
1 takım bugün dişi si öldü erkek de baya bi üzüldü öyle bekliyor dişi gelcek diye
Büyük ihtimal onu sahiplendiricem onun yerine bir takım hint bülbülü alaşım var ama 4 li üretim kafesinin en altı boş orda verim alabilir miyim acaba

Alırsınız sıkıntı olmaz benim de niyetim var Hint bülbülüne 5 takımın olduğu yerde boş çift hane kafes var ona atmayı düşünüyorum sıkıntı olmuyormuş galiba aynı ortamda olunca çok çabuk verim alınıyormuş bugün biraz araştırdım bizim keratalar gibi birbirine alışma eş seçme durumları da olmuyormuş

Alırsınız sıkıntı olmaz benim de niyetim var Hint bülbülüne 5 takımın olduğu yerde boş çift hane kafes var ona atmayı düşünüyorum sıkıntı olmuyormuş galiba aynı ortamda olunca çok çabuk verim alınıyormuş bugün biraz araştırdım bizim keratalar gibi birbirine alışma eş seçme durumları da olmuyormuş
Ya bakıyorum uçuk fiyatlar var takımlar için 150 yazan var jumbo imiş bunun da jumboau varmış [emoji3][emoji3][emoji3]

Ya bakıyorum uçuk fiyatlar var takımlar için 150 yazan var jumbo imiş bunun da jumboau varmış [emoji3][emoji3][emoji3]

var öyle olanlar da 60-100 liraya da var piyasada ama bilmiyorum

inşallahhhh :)
3 yavrumuz var çok şükür, büyüyorlar yavaş yavaş, tüylenmeye başladılar...
internette gördüm 9 yavru aldım diyenler var, youtube'Da... mümkün müdür sence? yumurta aktarmadan 9 yavru alınabilir mi hocam?
Amin. Maşallah Maşallah bıdıklara :)
alınabılır mumkun benım yesıl dısımde 9 yumurta yapdı ama erkegın kızgınlıgı yuzunden yumurtalar bozuldu 1 ı cıkdı sadece erkek hepsınıbozdu bazısını kırdı oyuzden esını deısdırdım

Ha en kötüsü

Maşallah
dişinin ölmesı cok uzucu erkege acıl ya dısı getırın yada sahıplendırın tek kalıp bunalıma gırmesın
hınt bulbullerı her turlu yavrular yeterkı rahatsız edılmesın nerde durdukları cok muhım degıl bende yuksekden alcaga ındırdım rahat kontrol yapabılmek ıcın sıkıntı olmadı masallah 5.yavruda cıkdı buarada yumurtalar bıttı :)
bendede muhabbetlerde durum soyle
1.3yavrusu olan kusumun yavruları yeme dusmek uzere 2 sı yem kırıyor 1ıde kırmaya calısıor ve anne baba tekrar cıftlesıor 5 6 gundur.
2.yenı ese attım cıftım cıftlesıorlar onlarda 4 5 gundur dısıde yumurta var yapdı yapacak ınsallah :)
3.4 yavrulu 1 cıftım var buyumeye devam edıorlar buyuk yavru 16 gunluk oldu.
3 tane yuva hazırlıgında cıft var yumurtalar yakındır .
dıer cıftler ıse henuz yavru daha bıraz zamanları var yaza beklıorum bısıler :)
bende durumlar böyle Maşallah bunada Şükür :)

Bunlarda 5 yavrunun hunharca agzını acısları Maşallah :D

Ekli dosyalar

• 20180320_090530.jpg
    20180320_090530.jpg
    791.2 KB · Görüntüleme: 11
Geri