muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

aynen oyle yav napcaz bız kafayı yıcem sonunda ben :D
Bence sakin olmalıyız :) Başka yolu yok:) O değil de formdan çıkıp dizi izleyemez oldum ya :) Dizi ilerken bile gözüm hep burda :D Buna da bi çözüm bulunması gerek :D

Bence sakin olmalıyız :) Başka yolu yok:) O değil de formdan çıkıp dizi izleyemez oldum ya :) Dizi ilerken bile gözüm hep burda :D Buna da bi çözüm bulunması gerek :D
hahaha al bendende okadar sabah aksam burdayım bısı yazarlar dıe sureklı onlıneyım bu 2 seyede cozum lazım :D

Yetkililere sesleniyorum :) Formda yatıp kalkıoz sahip çıkın üyelere :D :D

devlet buna bi el atsın :D

TABİ YAAA kuşlar patır patır yumurtluyor, yavrular desen dizi dizi çıkıyor maşallah. öyle pişkin pişkin gülersin tabi :D biz napalım ömerim ağlanacak halimize gülüyoruz bizde işte :D

TABİ YAAA kuşlar patır patır yumurtluyor, yavrular desen dizi dizi çıkıyor maşallah. öyle pişkin pişkin gülersin tabi :D biz napalım ömerim ağlanacak halimize gülüyoruz bizde işte :D
deme oyle be yapar senınkılerde benımde dısının bırı hastalandı ama ıyılesdırdım ıshaldı gecdı halsızlıkde gecdı gıbı ıyılesdı gıbı bısı yanı kurtardım cok sukur onun harıcınde durumlar ıyı esım aradı yavruyu beslemıs annesı kursagı doluymus suan keyfım yerıne geldı :D elle beslemek zorunda kalmadım cok zor ıs ve zahmetlı ama beslemesede mecbur bakıcakdım ama cok sukur gerek kalmadı yarında ılk yumurta 18 gune gırıo bakalım cıkıcakmı yarın merakla beklıorum sabahı :D ılk yavruyu dıer kusa verıcem altında cok yumurta var sıkıntı olmasın dıe

hmmm anladım :) hadi bakalım :) bence o 6aylık dişinin yavruları çok güzel çıkacaklar. hacı muttalip ben cıkıyorum hadi cümleten iyi akşamlar

hmmm anladım :) hadi bakalım :) bence o 6aylık dişinin yavruları çok güzel çıkacaklar. hacı muttalip ben cıkıyorum hadi cümleten iyi akşamlar
ınsallah kardesım cıksında renk muhım degıl benım jumbonun yumurtasıda dolmus ama 1 de kaldı daha yumurtlamadı anlamadım bu kusu bıde benım yesl dısıde 3yu yapdı 8.gun 4u yapdı yanı 7 gun sonra yumurtladı cok garıpler arkadas :D hayırlı aksamlar kardesım yarın goorusuruz kendını ozletme fazla :D

Arkadaşlar foruma konu da açtım dişi muhabbetimde sorun var :( nazar mı ettim ne yaptım bilmiyorum ama içimden bir ses ölecek sanırım diyor... Dua edin nolur...

Arkadaşlar foruma konu da açtım dişi muhabbetimde sorun var :( nazar mı ettim ne yaptım bilmiyorum ama içimden bir ses ölecek sanırım diyor... Dua edin nolur...
gecmıs olsun kardesım bakayım bendede yavrular yumurtada öluyor 7 aylık dısımın 2 yumurtası heba oldu suana kadar 5 yumurtası kaldı hep yavrular ıcınde öldu 16 17 gunlukken anlam veremıyorum nazardanmıdır baska bıseymı bılmıorum cok uzuluyorum Allah ıkımızede yardımcı olsun :(

gecmıs olsun kardesım bakayım bendede yavrular yumurtada öluyor 7 aylık dısımın 2 yumurtası heba oldu suana kadar 5 yumurtası kaldı hep yavrular ıcınde öldu 16 17 gunlukken anlam veremıyorum nazardanmıdır baska bıseymı bılmıorum cok uzuluyorum Allah ıkımızede yardımcı olsun :(
çok üzüldüm acaba e vitamini eksikliğinden olabilir mi???

çok üzüldüm acaba e vitamini eksikliğinden olabilir mi???
bende ole cok uzuluyorum :( mutlu vıtamın verıorum haftada 1 gun elma sırkesı lımonlu suda verıorum probıyotık verıorum haftada 2 3 gun mama 2 3 gunde bır yavrusu olan kusum oldugunu ıcın onlara gunluk verıorum kalamar kemıgı asılı kafesde hep gaga tası mıneral blokda ole kumda var en ıyısınden ben anlamıyorum neden boyle olur aceba annenın acemılıgınden ıyı cevıremıyormu dıcem ama 16 17 gune kadar gelıyor sonra oluyorlar yavrular olusup oluyor anlam veremıyorum :( 5 yumurtası kaldı bırı bugun 18 gunluk oldu cıkması lazım ses seda yok ama dun bakdıgımda flash ıle haraket vardı yasıordu ınsallah buda ölmez :(

bende ole cok uzuluyorum :( mutlu vıtamın verıorum haftada 1 gun elma sırkesı lımonlu suda verıorum probıyotık verıorum haftada 2 3 gun mama 2 3 gunde bır yavrusu olan kusum oldugunu ıcın onlara gunluk verıorum kalamar kemıgı asılı kafesde hep gaga tası mıneral blokda ole kumda var en ıyısınden ben anlamıyorum neden boyle olur aceba annenın acemılıgınden ıyı cevıremıyormu dıcem ama 16 17 gune kadar gelıyor sonra oluyorlar yavrular olusup oluyor anlam veremıyorum :( 5 yumurtası kaldı bırı bugun 18 gunluk oldu cıkması lazım ses seda yok ama dun bakdıgımda flash ıle haraket vardı yasıordu ınsallah buda ölmez :(
sana bir tavsiyem olacak bir dahaki kuluçkada yumurtalara hiç dokunmadan dene bakalım nasıl bir sonuç alacaksın? aslında yumurtaya biz elimizle müdahale ettiğimizde özellikle kuluçkanın ilerleyen günlerinde doğasına müdahale etmiş oluyoruz, hal böyle olunca belki kuşun besin alacağı kısımlar aşağıda kalmış olabiliyorlar yumurta içinde. Ben de aynen senin gibiyim 1 tane yavrum var zaten sürekli bakıyorum, oysaki çıkan yavruyu bile rahatsız etmemek lazım, annesi huylanıp kalksa ne yaparım bilmiyorum... :) bu arada benim dişi çok kötü durumda, acaba diyorum 1 senedir bendeki dişiye takas etmiştim ya onun ahı mı tuttu acaba bana :(

sana bir tavsiyem olacak bir dahaki kuluçkada yumurtalara hiç dokunmadan dene bakalım nasıl bir sonuç alacaksın? aslında yumurtaya biz elimizle müdahale ettiğimizde özellikle kuluçkanın ilerleyen günlerinde doğasına müdahale etmiş oluyoruz, hal böyle olunca belki kuşun besin alacağı kısımlar aşağıda kalmış olabiliyorlar yumurta içinde. Ben de aynen senin gibiyim 1 tane yavrum var zaten sürekli bakıyorum, oysaki çıkan yavruyu bile rahatsız etmemek lazım, annesi huylanıp kalksa ne yaparım bilmiyorum... :) bu arada benim dişi çok kötü durumda, acaba diyorum 1 senedir bendeki dişiye takas etmiştim ya onun ahı mı tuttu acaba bana :(
yavrulara bende bakıyorum beslenmısmı durumu nasıl merak edıorum ama yumurta konusunda ben sureklı alıp bakmıorum son 1 2 gun kala bakıyorum bıde ben dıer cıftımdede aynı sekılde davrandım onlarda sıkıntı olmadı bu kulucka gecsın 5 yumurta kaldı yavru cıkımı olursa 1 2 razıyım olmassada bıdahakı kuluckaya dınlendırıcem ve sonrasında ınsallah aynı sorunu yasamam dıer konuda bır arkadas yazmıs kalamar kemıgınden olabıır cok verıorsan dıye benım dısım 4 tane bıtırmısdı kulucka basında belkıde ondan oldu bıdahakıne azaltıcam kalamarı ınsallah sıkıntı cıkmaz bırdaha sanada cok gecmıs olsun .Allah sıfa versın benım kusda hastaydı ıyılestırdım gıbı kurtardım ıshalı gecdı halsızlık gecdı bı arada hapsuruor oda yavas yavas gecıo ıyılesdı sayılır ınsallah

kardesım bellı bu 2018 bıze berbat bır yıl gececek senın kus hasta benım dısıde dun aksam ölmüş yuvalıkda kuluckaya yatıordu 2 yumurtası vardı 3. yumurta bı kac gun gecıkdı ben dıer kuslarımdada oldu dıe karısmadım elıme almadım urkmesın dıe aksam yuvalıgı acdım durum nedır dıe dısının ölüsüyle karsılasdım şok oldum bayada agladım cok sevıordum o kusu cok uzuldum olmesıne poposuna bakdım yumurta vardı keske basdan elıme alıp bakıp mudahale etseydım nebıleyım bole olacagını 2 yumurtayı verdım baska dısının altına ama yumurtalar sogumusdu nezaman ölmusse bılmıyorum tam olarak onlarda heba oldu kusda gıttı cok mutsuzum 7 aylık dısımın yumurtalarıda cıkmıcak hıc bırı flash ıle bakdım hepsı cökmus yavrular ıcınde olmus 6 yumurtası vardı 6sıda ölmus kusları dınlendırmeye alıcam son yumurta 21 gun olunca bı sure dınlensınler sonra tekrar kuluckaya sokucam ama bu sefer fazla kalsıyum takvıyesı yapmıcam kalamar 1 tane mama 3 4 gunde bır seklınde verıcem kaş yaparken göz çıkardım hep cok mutsuzum ben bı ıyı haber su var petshopdan getırdıgım yesıl dısının yumurtalar 4 tane 4 ude dolu pazartesı yada salı ılk yavrusu cıkıcak ıcındekı embrıyolar yasıor hepsının kalp atısını haraketlerını gordum cok sukur ınsallah onlar yuzumu guldurur sanada cok gecmıs olsun tekrardan Allahım sıfalar versın kusuna ınsallah

Kotu olaylar yanı sıra ıyı giden durumlarda bebısler buyu yor Guncel resimlerı koyuyorum Masallah :) rengine mavı beyaz demısdım ama lila yada mor beyaz oluyor sarıyuz olcak gıbı bide :) Masallah darısı olmayan herkezın basına ınsallah

Ekli dosyalar

• IMG_20180120_184449.jpg
    IMG_20180120_184449.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 12
  • IMG_20180120_184404.jpg
    IMG_20180120_184404.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20180120_184320.jpg
    IMG_20180120_184320.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 12
Geri