muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Varan bir :) ilki geldi bakalım 10 da kaç tane sağlam çıkacak:)
8f870247fa379731b83d3712982db3e0.jpg

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum arayüzünde değişikliğe mi gidildi? Mobilden girişlerde önceden forumda son açılan konuların(10 tane) sıralı listesi bulunuyordu. Şu an o listeyi göremiyorum. Onlara bakıp da konulara yorum yapıyor, cevaplanmayanların aşağıya inmemesini sağlıyordum. Şu an bir sorun var.

Varan bir :) ilki geldi bakalım 10 da kaç tane sağlam çıkacak:)
8f870247fa379731b83d3712982db3e0.jpg

Maşallah Allah sağlıklı ve uzun ömürler nasip etsin inşallah
Not: Dua ücretlidir. Toplam 10 tl :D:D
Şakanın aksine gerçekten bu tür şeyleri görmek herzaman içimde YAŞAM duygusunu yeniden canlandırıyor. Ya sizin? :p:p

Maşallah Allah sağlıklı ve uzun ömürler nasip etsin inşallah
Not: Dua ücretlidir. Toplam 10 tl :D:D
Şakanın aksine gerçekten bu tür şeyleri görmek herzaman içimde YAŞAM duygusunu yeniden canlandırıyor. Ya sizin? :p:p
Benim ilk defa oldu böyle en çok 8 i gormustum busefrr farklı bı sistem uyguladim 4 dışı iki erkek attim salmaya şuan 4 dişide de yumurta var yuvada en fazlası bu oldu şunu tahmin ediyorum bu dışı harem kurmus iki erkegide idare ediyor 10 yumurta olmuş:) kaçı dolu kaci boş görecek artık sürpriz olcak banada:)

Benim ilk defa oldu böyle en çok 8 i gormustum busefrr farklı bı sistem uyguladim 4 dışı iki erkek attim salmaya şuan 4 dişide de yumurta var yuvada en fazlası bu oldu şunu tahmin ediyorum bu dışı harem kurmus iki erkegide idare ediyor 10 yumurta olmuş:) kaçı dolu kaci boş görecek artık sürpriz olcak banada:)

Masallah yeşil kuşlar anaç sağlam oluyor bende yeşil dısı var başka takim 9 tane yapmıştı en fazla eski eşi kırmıştı yumurtaları çiftleşmek için 1tane cikmisdi sadece :D garip

@Uzmançavuş ekran görüntüsü alma şansınız var mı? Benim mobilde bir problem yok.

P6z0G2.png

Kardeşim senin benim ve bı çok arkadaşın bit sorununa çare buldum
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/dogal-bit-savar.66424/
Bu konudan bakabilir deneyebılırsın :)

:( deneyeyim en kısa zamanda... Dün gece çok kötü oldum. gece 12 gibi yuvadaki 4 yavrunun incelemesini yaparken, diğer kafeste duran damızlık 3 kuşun kafesine baktım, dıştaki tüllük ve tahta tünekte bir sürü bit gördüm. hemen kafesi baştan sona temizleyip kuşları ilaçladım... ama bitmiyor, bit kaynıyor kafes... daha da inceledim bir baktım ki, tahta tüneğin kafese takılı olduğu kısımların içine aşiret kurmuş bizim bitler, ben titizim de... mahvoldum diyebilirim. yıka yıka bir hal oldum, 3 kuşu ilaçlayıp ayrı kafese sonra da balkona aldım...yani geçen sene de kuş besledim yavrum yoktu balkondaydı kuşlar ve hiç böyle sorun yaşamamıştım. Muhtemelen bu sene dışardan gelen kuşlardan birisi kafese bit taşımış :(

Yavrulara ense damlası kullan yuvaligi komple temizledikten sonra kafesnicine de bolca sirkeli şu spreyle yetişkin kuşlarda ense damlası uygula 10 gün ara ile bir damla

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ense damlası alayım bugün. bendeki bit spreyini yuvalığın üst kısmındaki birleşme noktalarına sıkıyorum, tüm bitler dışarı çıkıyor, tek tek öldürüyorum, ne hallere düştük... bebelerin vücudunda gündüz bit aradım, kanat tüylerinin en dip noktasında buldum ama çıkaramadım... ha bir de ölen bitlerden devasa kanlar çıkıyor, kim bilir yavruları nasıl sömürüyorlar...

Merhaba arkadaslar bır ıyı bırde kotu haberım var albıno erkek mavı dısının suan 3 yumurtası var ve 1 i dolu cok sukur bu kuluckada dolu verdıler kotu haberımde lutıno erkek nedensız yere hastalandı dunden berı kabarık alta foto bırakdım suankı halı ve dıskısı elle besledım kusu dun aksam ve bu sabah fazla yem yemıordu oyuzden ıshalı bırazdaha fazlalasdı kuruma gıbı deıl yedıgını kusmuor kılosu normal zayıf deıl usuttumu ceyranmı aldı nası oldu bılmıom dıkkat eddıgım halde bı onerısı olan varmı ne yapayım bebek surubu versemmı pedıtus soguk algınlıgı ıcın

Ekli dosyalar

• 20180529_134752.jpg
    20180529_134752.jpg
    903.7 KB · Görüntüleme: 6
  • 20180529_134816.jpg
    20180529_134816.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 7
Merhaba arkadaslar bır ıyı bırde kotu haberım var albıno erkek mavı dısının suan 3 yumurtası var ve 1 i dolu cok sukur bu kuluckada dolu verdıler kotu haberımde lutıno erkek nedensız yere hastalandı dunden berı kabarık alta foto bırakdım suankı halı ve dıskısı elle besledım kusu dun aksam ve bu sabah fazla yem yemıordu oyuzden ıshalı bırazdaha fazlalasdı kuruma gıbı deıl yedıgını kusmuor kılosu normal zayıf deıl usuttumu ceyranmı aldı nası oldu bılmıom dıkkat eddıgım halde bı onerısı olan varmı ne yapayım bebek surubu versemmı pedıtus soguk algınlıgı ıcın
Nazara geldi kuş ya ilk olarak yem yiyorsa aspur ver yulaf ver sanki iç parazit için de ağızdan iki damla sirke ver sonra sulukdan vitamin ve probiyotik verirsin antibiyotik kullanmak gerekli ki karar veremedim diski sanki sadece ishal gibi

Elle besleme yapıyorsan mamanın içine vitamin prebiyotik eklemeyi unutma

Elle besleme yapıyorsan mamanın içine vitamin prebiyotik eklemeyi unutma

probıyotık ve vıtamın ekledım bır abım mıkrobık ıshal oldugunu soyledı tetramezatın onerdı petshop ılacı sanırım bakım nette satan avrsa alırım yoksa veterınere bakıcam

Nazara geldi kuş ya ilk olarak yem yiyorsa aspur ver yulaf ver sanki iç parazit için de ağızdan iki damla sirke ver sonra sulukdan vitamin ve probiyotik verirsin antibiyotik kullanmak gerekli ki karar veremedim diski sanki sadece ishal gibi

yem az az yıyor bende elle beslıorum ıshalı var elle besleme yapınca dahada arttı aspur yulaf verdım ama pek yemedı halsız bı abıye attım mıkrobık ıshal gıbı tetramezatın kullan dedı onu deneyebılırım ben usutmus olabılır dıe sarımsaklı suda verdım bakalım olmazsa o ılacı alıp kullanıcam 2 3 gun dahab eklesın bakalım ıyılesme olucakmı

yem az az yıyor bende elle beslıorum ıshalı var elle besleme yapınca dahada arttı aspur yulaf verdım ama pek yemedı halsız bı abıye attım mıkrobık ıshal gıbı tetramezatın kullan dedı onu deneyebılırım ben usutmus olabılır dıe sarımsaklı suda verdım bakalım olmazsa o ılacı alıp kullanıcam 2 3 gun dahab eklesın bakalım ıyılesme olucakmı
Antibiyotik bende önericem ama eğer kuş yem yemiyorsa antibiyotik ağır geliyor

Geri