muhabbetkusu.com.tr KIRAATHANESİ / SOHBET SERBEST

Maşallah ömer de o yuvalikda yem neden koydun bence iyi olmamış

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cok sagol usta haklısın valla talas bitti koycak malzeme yoktu mecburiyetten koydum yarın talas alır almaz deısıcem

Maşallah ömer de o yuvalikda yem neden koydun bence iyi olmamış

Cok sagol usta haklısın valla talas bitti koycak malzeme yoktu mecburiyetten koydum yarın talas alır almaz deısıcem

Koymasan daha iyi ama artık koymuşun en kısa zamanda değiştir kusun alışkanlığı bozulmasın

Koymasan daha iyi ama artık koymuşun en kısa zamanda değiştir kusun alışkanlığı bozulmasın

Az önce deısdım talas koydum yem kabuğu olmuyor kullanmayı düşünenlere tavsiyem hiç bulasmasınlar en iyisi talaş yada kum

Benim muhabbet kuşlarında da çarpık bacak var yumurtadan çıkalı 25-26 gün oldu acaba geç kalmış olabilir miyim? Yoksa hâlâ tedavi edilebilir mi?
Geç kalınmış aslında ama denemekten zarar gelmez kelepçe alıp takın 2hafta kadar sonra cıkarıp bakın düZelme yoksa tekrar takın 2 hafta kadar

Arkadaşlar forumda dolanırken muhabbet kuşlarında felç konusunun detaylı olmadığını
Gördüm bazı sorular cevapsız kalıyor. Mesela:
- Kısmı Felç Nedir
- Beyin Felci Nedir
- Kısmı Felç Ve Beyin Felcini Ayıran Özellikler
Bu konuda bilgisi olanlar bir makale hazırlayabilirse foruma büyük katkıda bulunur.

Arkadaşlar forumda dolanırken muhabbet kuşlarında felç konusunun detaylı olmadığını
Gördüm bazı sorular cevapsız kalıyor. Mesela:
- Kısmı Felç Nedir
- Beyin Felci Nedir
- Kısmı Felç Ve Beyin Felcini Ayıran Özellikler
Bu konuda bilgisi olanlar bir makale hazırlayabilirse foruma büyük katkıda bulunur.
Kuşların Beyin felci olması veterinere giderse ortaya çıkıyormuş. Evde nasıl anlayabiliriz mesela? Ve ilaç tedavileri de ayrıntılı değil.

Bugün sarı dısıyı deısdırdım arkadaşlar onun yerine bu güzel yavruyu aldım tarçın kanat sarı yüz mavı beyaz erkegede bosda kalan gök mavısi dısıyı attım anlaşmaları iyi erkek ilk defa kur yapmaya basladı Maşallah

Ekli dosyalar

• 20180521_194306.jpg
    20180521_194306.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • 20180525_164045.jpg
    20180525_164045.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 10
  • 20180524_134749-2.jpg
    20180524_134749-2.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
Bugün sarı dısıyı deısdırdım arkadaşlar onun yerine bu güzel yavruyu aldım tarçın kanat sarı yüz mavı beyaz erkegede bosda kalan gök mavısi dısıyı attım anlaşmaları iyi erkek ilk defa kur yapmaya basladı Maşallah
Masallah

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:( kafayı yedim kafayı.... burası çok sıcak, yeni yavrular nedense daha bir kıymetli yanımda biri sarı biri de beyaz kırmızı göz ya :) ama bunlar ne bileyim daha cana yakınlar ya, sanki ele alışacak gibiler, bunları folluğa doldurup diğer odaya götürürüyorum, tek korkum acaba dişi bu nedenle yavruları beslemekten vazgeçer mi acaba? insan kokusu etkili diyorlar ya... okaliptus yaprağı heryerde var adana'da... yuvalığı görmen lazım altından üstünden heryerinden çıkıyorlar ve öldürünce acaip kan akıyor :( bebelerin kanını emiyor demek ki... ben neden korkuyorum dersen hocam, ben tavuk yetiştirdim halen de var, benim kuluçkada çok tavuğum öldü bitten, bit tozu da atsan bazen yetmeyebiliyor. tünekteki kuşlarda o kadar sıkıntı değil ama yuvadaki problemdir... inşallah 1 haftaları kaldı yeme düşmeye sonra yuva muva kalmayacak eylüle kadar...
Kardeşim senin benim ve bı çok arkadaşın bit sorununa çare buldum
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/dogal-bit-savar.66424/
Bu konudan bakabilir deneyebılırsın :)

Bi sorum olacak. Benim şimdiki yuvalık çok küçük içinde follukta yok. Yavrular içindeyken değiştirsem sıkıntı olurmu.
Yavrular tuylendıyse oda karanlık iken yuva değişimi yap dışı içeri girdiğinde ışığı aç sıkıntı olmıcakdır bende olmadı tabi kusun huyunada bağlı

Geri