Muhabbet kuşunda tuaf ses gelme sorunu ve karnı şiş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan flamtr34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yinede çok tşkr ederim peki tavsiye ettiğiniz vitaminden sizde kullandınızmı saglam yermi
Rica ederim. Bir tek Röhnfried Atemfrei takviyesini kullanmadım ama kullananların memnuniyetini duymuştum. Belki sizde de faydalı olur. Bu yüzden size bilhassa önermek istedim.

Yinede çok tşkr ederim bende şaştım ortada kaldım iyi anlayan veteriner hangisiyse ona gidim dicem yerini bulmak sıkıntı kuşum iyileşseydi çok sevincem ya çok alıştım ona bide dişi kuşta suskun nedense yemleri azından savurdu kafasini sallayıp bu neden olabilir peki peki tavsiye ettiğiniz vitaminden sizde kullandınızmı saglam yermi
Sizi çok iyi anlıyorum ben de iki kuşumu benzer sorundan kaybettim. Onların da hastalığı solunum enfeksiyonu ve bağırsak enfeksiyonuydu. Birini götüremedim, diğeri de götürdüğüm veterinerde vefat etmiş. Kedilere verilen probiyotikten vermiş hayvana. O yüzden artık her veterinere güvenip gitmiyorum mecbur kalmadıkça kanatlı uzmanı dışında kimseye gitmem...

Dişi kuş da hasta olmuş tıpkı eşi gibi. O da ishal mi? Dişi kuşunuzun şikayeti yumurtlayamama, halsizlik, kusma; erkek kuşunuzun şikayeti de tümör, ishal, solunum sorunu öyle değil mi? Dişi kuşunuzda da ishal var mı erkek kuştaki gibi?

İlk defa duyunca kuşa bi zararı olurmu diye kafam karıştı ondan sordum:)
Kullanımını mutlaka dikkatlice okuyun. Eğer doğru şekilde kullanırsanız zararı olmaz merak etmeyin.

Kullanımını mutlaka dikkatlice okuyun. Eğer doğru şekilde kullanırsanız zararı olmaz merak etmeyin.Pm

Sizi çok iyi anlıyorum ben de iki kuşumu benzer sorundan kaybettim. Onların da hastalığı solunum enfeksiyonu ve bağırsak enfeksiyonuydu. Birini götüremedim, diğeri de götürdüğüm veterinerde vefat etmiş. Kedilere verilen probiyotikten vermiş hayvana. O yüzden artık her veterinere güvenip gitmiyorum mecbur kalmadıkça kanatlı uzmanı dışında kimseye gitmem...

Dişi kuş da hasta olmuş tıpkı eşi gibi. O da ishal mi? Dişi kuşunuzun şikayeti yumurtlayamama, halsizlik, kusma; erkek kuşunuzun şikayeti de tümör, ishal, solunum sorunu öyle değil mi? Dişi kuşunuzda da ishal var mı erkek kuştaki gibi?
Dişi kuşda ishal yokta erkek ara sıra isal oluyo çok üzülüyorum birşey olcak evladım kuşlarımı kesinlikle haklısınız veteriner 650 tl 700 700 öyle birşey ödedim 1 şırınga ilaç verdi naptı bişeye yaradımı yk ön karın kısmı az sarkık gibidi o biraz düzeldi bu sorun 1 ya 2 aydır böyle veterinere gotureli 2 hafta belki olmuştur sence yaşarmı kuş o dediginiz vitaminden mutluka alcam beyaz olan kuşu elime geliyor burnumu yüzümü yiyio gib bişey yapıyordu:( çok cana yakın kuştu herkesin eline geliyo

Erkek kuşa doktor tümor demedide karnında boşlukmu bişey var dedi biz buna florazan mi birşey diyoruz dedi bu hastalıga

Erkek kuşta ön karın şiş uçarken tuaf ses çıkarıyor ara sıra ishal oluyo bu sorunları var

Kullanımını mutlaka dikkatlice okuyun. Eğer doğru şekilde kullanırsanız zararı olmaz merak etmeyin.
Çoğu doktora WhatsApp dan yazdım getirin bakalım diyolar bn bide kutuyla goturmekten korktum bazı doktora kutuyu elimden düşürürüm kuş kaçar diye ilk veterinere gotururkende korktum korkarak goturdum araba olsa 2 dk da gotururp gelinir :)

Erkek kuşa doktor tümor demedide karnında boşlukmu bişey var dedi biz buna florazan mi birşey diyoruz dedi bu hastalıga

Erkek kuşta ön karın şiş uçarken tuaf ses çıkarıyor ara sıra ishal oluyo bu sorunları var
Florazan diye bir hastalık duymadım, bildiğin tümöre benziyor bu.
Dişi kuşda ishal yokta erkek ara sıra isal oluyo çok üzülüyorum birşey olcak evladım kuşlarımı kesinlikle haklısınız veteriner 650 tl 700 700 öyle birşey ödedim 1 şırınga ilaç verdi naptı bişeye yaradımı yk ön karın kısmı az sarkık gibidi o biraz düzeldi bu sorun 1 ya 2 aydır böyle veterinere gotureli 2 hafta belki olmuştur sence yaşarmı kuş o dediginiz vitaminden mutluka alcam beyaz olan kuşu elime geliyor burnumu yüzümü yiyio gib bişey yapıyordu:( çok cana yakın kuştu herkesin eline geliyo
İnşallah yaşar ama o tümörün alınması lazım. Takviyeler sadece ishal ve solunum sıkıntısı için. Tümöre etki etmez. Ya da o şişliğin kaynağı neyse.

Aksaray Üniversitesi veterinerlik fakütesine de gitmiş miydiniz? Bir de oraya götürün. Seyahat kafesi alıp götürebilirsiniz dediğim gibi. Kutuya koymayın zaten sağlıklı değil.

İnşallah yaşar ama o tümörün alınması lazım. Takviyeler sadece ishal ve solunum sıkıntısı için. Tümöre etki etmez. Ya da o şişliğin kaynağı neyse.

Aksaray Üniversitesi veterinerlik fakütesine de gitmiş miydiniz? Bir de oraya götürün. Seyahat kafesi alıp götürebilirsiniz dediğim gibi. Kutuya koymayın zaten sağlıklı değil.
İnşallah yok gitmedik orası biraz uzak kalıyo

Tümora baktımda kanlı gibi resimler var nette bu kuşdada öyle bişey yoktu karın boşluğu var dıyodu doktor

İshal ara sıra oluyo kardeşime doktor demiş vitamini yüksek yanlış hatırlamıyorsa ben çok kıvırcık marul verirdim kuşa ara sıra

Tümora baktımda kanlı gibi resimler var nette bu kuşdada öyle bişey yoktu karın boşluğu var dıyodu doktor
İlla kanlı olmak zorunda değil. Tümör, lipom ya da kist var kuşunuzda. Bu üçünden biri.
İshal ara sıra oluyo kardeşime doktor demiş vitamini yüksek yanlış hatırlamıyorsa ben çok kıvırcık marul verirdim kuşa ara sıra
Marulu vermeyi kesin. Çok fazla sebze vermek ishale yol açar veya zaten ishalse daha da fazlalaşmasına sebep olabilir.

Kuşta kusma öğürme halsizlik var mı? O bahsedilen bölge nasıl? O çıkıntılı bölge yumuşak mı sert mi rengi nasıl sarımsı mı? Lipom olabilir belki. Fakat iştah ve enerji kaybı,kilo kaybı, dışkıda bozukluk varsa kursak mantarı ihtimalini de düşünebiliriz.
Bu yavrucağızın iyi bir kanatlı veterinerine görünmesi lazım. Şehir dışına çıkma imkânınız varsa kanatlı veterineri önerebiliriz.
Atemfrei konusuna gelirsek ben kuşlarıma veriyorum sıkıntı görmedim.

İlla kanlı olmak zorunda değil. Tümör, lipom ya da kist var kuşunuzda. Bu üçünden biri.

Marulu vermeyi kesin. Çok fazla sebze vermek ishale yol açar veya zaten ishalse daha da fazlalaşmasına sebep olabilir.
Bu aralar bayadır vermiyorum doktor maydonoz verin diyoda o ishal yapmazmı acaba

Veteriner elbette önemli fakat takviyelerin de hastalığın hafiflemesinde büyük bir rolü var. Bu önerdiklerimiz ilaç değil takviye. Veterinere gidilene kadar kuş iyice zayıflamasın, bağışıklığı biraz toparlansın diye mutlaka probiyotik ve vitamin takviyeleri yapılmalı. Haftalık olarak da vitamin takviyesi verilmeyen kuş zayıflar, hastalığa açık hâle gelir. Tıpkı insanlarda olduğu gibi. Ayrıca sık sık takviye vermek de karaciğeri yorar, kuşun yapısına bağlı olarak da etki yapabilir. Yani buradan takviyelerin zararlı olduğu çıkarımı yapılmamalı. İnternette her yazılan doğru değildir ancak bizler forumda deneyimlerimizden ve bilgilerimizden yola çıkarak, doğru bilgiden emin olarak tavsiye veriyoruz. Yapıp yapmamak kuş sahibine kalmış. Zaten her zaman ilk önerimiz veterinerin görmesi. Saygılar...
Merhaba, elbette öyle. Ben tecrübemden yola çıkarak bu şekilde bir yorum yaptım. Takviyeleri değil, ilaç önerilerini kastettim. Sadece dışkıya bakılıp teşhis koyulduğunu görüyorum birçok yerde. Bu yüzden benimki geç ve yanlış teşhis konulmaması adına sadece bir uyarıydı. Yoksa buranın çok faydası olduğunu ben de biliyorum.
Saygılar..

Merhaba, elbette öyle. Ben tecrübemden yola çıkarak bu şekilde bir yorum yaptım. Takviyeleri değil, ilaç önerilerini kastettim. Sadece dışkıya bakılıp teşhis koyulduğunu görüyorum birçok yerde. Bu yüzden benimki geç ve yanlış teşhis konulmaması adına sadece bir uyarıydı. Yoksa buranın çok faydası olduğunu ben de biliyorum.
Saygılar..
Veterinere danışılmadan ilaç önerilmesine ben de karşıyım. Zaten bu konudaki hassasiyetim nedeniyle, bir kuşun kesinlikle bir ilacı kullanması gerektiğini de bilsem kesinlikle ilk önce veterinere danışılmasını tavsiye ediyorum. Nitekim hayvanlarda olduğu gibi insanlarda da bu böyle. "Doktora danışılmadan ilaç kullanılmaz." Yorumunuza katılıyorum...

Veterinere danışılmadan ilaç önerilmesine ben de karşıyım. Zaten bu konudaki hassasiyetim nedeniyle, bir kuşun kesinlikle bir ilacı kullanması gerektiğini de bilsem kesinlikle ilk önce veterinere danışılmasını tavsiye ediyorum. Nitekim hayvanlarda olduğu gibi insanlarda da bu böyle. "Doktora danışılmadan ilaç kullanılmaz." Yorumunuza katılıyorum...
Merhaba muhabbet kusunda ses kısık gibi ötünce bogazını sallıyo o neden acaba

Son düzenleme:
Merhaba muhabbet kusunda ses kısık gibi ötünce bogazını sallıyo o neden acaba
Ben solunum enfeksiyonuna eşlik eden lipom/tümör olabilir diye düşünüyorum. Ya da şişlikten dolayı nefes almakta zorlanıyordur.
Bir ihtimal megabakteri (kursak mantarı) olabilir.

Kusma, öğürme, dışkıda sindirilmemiş yem ya da koku var mı?
Takviyeleri kullandınız mı?

Geri