Muhabbet kuşunda tuaf ses gelme sorunu ve karnı şiş

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan flamtr34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

flamtr34

Meraklı Üye
Merhaba erkek muhabbet kuşum burnumu tırtıklayınca kendini kaşıyınca vıd vıd gibi tuhaf ses geliyo neden acaba ve kilolu kuşda karnı şiş olması normalmi çok şükür halsizlik veya uçmama gibi sorunuda yok

Nefes alırken güçlük seziyor musunuz? Ya da kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?

Merhaba erkek muhabbet kuşum burnumu tırtıklayınca kendini kaşıyınca vıd vıd gibi tuhaf ses geliyo neden acaba ve kilolu kuşda karnı şiş olması normalmi çok şükür halsizlik veya uçmama gibi sorunuda yok

Video paylaşınız, ayrıca kuşun,beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş güncel dışkılarına bakalım.

Nefes alırken güçlük seziyor musunuz? Ya da kuyruğu aşağı yukarı hareket ediyor mu?
Kuyruk kaldırma degilde uçsun diye bırakınca bıd bıd diye ses çıkarıyor canımı yanıyor bilemedim öyle olunca korkudan dışarı çıkarmıyorum

Video paylaşınız, ayrıca kuşun,beyaz peçete üzerine yapılmış birikmiş güncel dışkılarına bakalım.
Dışarı çıkarınca uçmaya başlayınca bıd bıd ses çıkarıyor canımı yanıyor bilmiyorum korkudan çıkarmıyorum bende dışarı veteriner kuşları ayır dedi çok iyi anlaşıyolardı çifler

Nasıl resim ekleyebilirim acaba
Hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın. Video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz,videoyu yükleyince buraya link atın.

Hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın. Video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz,videoyu https://dosya.hizliresim.com/vDowOHMMDsL5ab7/file buraya link atın.

Hizliresimcom sitesini kullanabilirsiniz buraya linki paylaşın. Video için streamable isimli siteyi kullanabilirsiniz,videoyu yükleyince buraya link atın.

Dışkılar genel anlamda bozuk görünüyor. Solunum enfeksiyonu olabilir. Bir de kuşun videosunu görelim ve o bıd bıd sesini çıkartırken ki videosunu da görsek çok iyi olur. Karnı şiş demiştiniz. Yağlanma gibi durumlarda karın şiş olur genelde ve nefes alması güçleşir. Eşleri ayırın hasta kuşun ayrı bir kafeste özel ilgilenilmesi lazım.

Konuyu 2 Haziran’da açtınız ama daha yol katedemedik. Video paylaşın diyorum ortada video yok. Maalesef size bu şekilde yardımcı olamam geç yazıyorsunuz ve video atmıyorsunuz. Kanatlı veterinerine muayene ettiriniz 👍🏻

Dışkılar genel anlamda bozuk görünüyor. Solunum enfeksiyonu olabilir. Bir de kuşun videosunu görelim ve o bıd bıd sesini çıkartırken ki videosunu da görsek çok iyi olur. Karnı şiş demiştiniz. Yağlanma gibi durumlarda karın şiş olur genelde ve nefes alması güçleşir. Eşleri ayırın hasta kuşun ayrı bir kafeste özel ilgilenilmesi lazım.
Peki ne yapmalıyım acaba Ayn açarken tuaf ses çıkarıyor bıd bıd diye sonra yere düşüyor

Konuyu 2 Haziran’da açtınız ama daha yol katedemedik. Video paylaşın diyorum ortada video yok. Maalesef size bu şekilde yardımcı olamam geç yazıyorsunuz ve video atmıyorsunuz. Kanatlı veterinerine muayene ettiriniz 👍🏻
Haklısınız hocam bildirim gelmeyince takip edemiyorum:)

Kafeste ayırdım ara sıra ishalda oluyo videosunu cekmeye çalısım fazla dışarı çıkaramıyom korkudan ölür diye uçunca o sesi yaptıkça canı acıyor sanıyorum:)

Bu sorunu bi çözersek çok sevincem ya veterinere goturdm pek hosuma gitmedi ora bi şırıngayla 2 kuşa ilaç verdi ikisinedr verin diyodu kusların popo da dışkı yapılmada var

Peki ne yapmalıyım acaba Ayn açarken tuaf ses çıkarıyor bıd bıd diye sonra yere düşüyor
Yere düşüyor derken? Dengesini sağlayamıyor mu?
Kafeste ayırdım ara sıra ishalda oluyo videosunu cekmeye çalısım fazla dışarı çıkaramıyom korkudan ölür diye uçunca o sesi yaptıkça canı acıyor sanıyorum:)
Durumu ciddi gibi. Kafeste de olabilir nerede olduğu fark etmez, bıt bıt sesini çıkartırken videosunu streamable.com'a yükleyip linki buraya yapıştırın. Şimdiki dışkısını görelim.

Röhnfried Atemfrei (solunum enfeksiyonu vb. hastalıklar için takviye) Entrobac probiyotik (bağırsak düzenleyici) ve Gervit-W (Multi vitamin) temin edin. Trendyol'dan veya Karadenizpet.com'dan alabilirsiniz fiyatları ucuz.

Bu sorunu bi çözersek çok sevincem ya veterinere goturdm pek hosuma gitmedi ora bi şırıngayla 2 kuşa ilaç verdi ikisinedr verin diyodu kusların popo da dışkı yapılmada var
İstanbul'da mı ikamet ediyorsunuz? Güvenilir bir kanatlı veterineri biliyorsam önereyim size.

Ayrıca kuşta yağlanma ya da tümör gibi bir hastalık da olabilir, karnı şiş diyorsunuz. Şişlik nasıl bir şey? Sarı renkli tümör gibi mi yoksa şişman kuşlardaki gibi bir şişkinlik mi var? Hassas tartınız varsa tartın. Kilosunu biliyor musunuz?

Hangi şehirde yaşadığınızı belirtin kanatlı veterineri önerelim,varsa.

Kanatlı veterinerine götürmenizi tavsiye ederim. Benim kuşumda da solunum problemi var. Daha önce bir veterinere götürdüm. Bağırsak enfeksiyonu dedi. İlaç verdi, fayda etmedi. Daha sonrasında internet aracılığıyla birisni buldum. Onun söylediği ilaçları kullandım ama işe yaramadı. Son olarak araştırıp kanatlılarda uzman bir veterinere götürdüm. Onun sayesinde şu an daha iyi kuşumuz. İnternetten yapılan önerileri çok dikkate almayın derim. Benim kuşumun bu yüzden tedavisi gecikti ve kullanılan 4in1mix, gerwit gibi ilaçlar karaciğerine zarar verdi. İstanbulda oturuyorsanız gittiğim veterinere yönlendirebilirim.

Geri