Muhabbet kuşumun tüyleri seyreldi ve ıslak gibi

budgielovex

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Birkaç ay önce kuşum hiçbir şey olmamışken tek ayağının üzerine basamamaya başladı. Ayağının altına bakınca kırmızı bir yara gördük hemen veterinere götürdük. Veteriner baktı, ayağı sıkışmıştır geçer dedi ama sıkışmadı eminim. Hiçbir ilaç vermedi ama geçmedi bir türlü. Ben kendi araştırmamla terramycn kremi buldum onu sürmeye başladık. Ayağının üzerine yeniden basmaya başladı ama bu sefer de karnındaki tüyler aşırı seyreldi ve ıslak gibi görünüyor. Ayrıca uçuşunda da sıkıntı başladı. Eskisi gibi yükseklere kolayca uçamıyor bazen yere düşüyor. Eski neşesi ve canlılığı yok. Dün yine ayağının üzerine basamamaya başladı. Yine ayağının altında kırmızı yara gibi bir şey çıkmış ve şu an sürekli uyuyor. Küçük bir yerde yaşadığım için veterinerler anlamıyor uzman da yok. Lütfen yardım edin. Çok çaresizim... Şimdiden teşekkürler.[url=https://hizliresim.com/2rpxltz][/URL]

Son düzenleme:
yardım edecek kimse yok mu...
Merhaba. Ayağının altındaki yaranın bir şekilde fotoğrafını çekip buraya gönderebilir misiniz? Hep tahta tünek kullanıyorsunuz değil mi? Kuşunuzun tüyleri seyrelen kısmını nazikçe parmağınızla kontrol edin. Şişlik hissediyor musunuz, o kısım nasıl yumuşak mı sert mi? B vitamini takviyesi yapıyor musunuz? Daha bilgili arkadaşlar da yardımcı olacaklardır...

Merhaba. Ayağının altındaki yaranın bir şekilde fotoğrafını çekip buraya gönderebilir misiniz? Hep tahta tünek kullanıyorsunuz değil mi? Kuşunuzun tüyleri seyrelen kısmını nazikçe parmağınızla kontrol edin. Şişlik hissediyor musunuz, o kısım nasıl yumuşak mı sert mi? B vitamini takviyesi yapıyor musunuz? Daha bilgili arkadaşlar da yardımcı olacaklardır...
Merhaba, tekrar ilgilendiğiniz için teşekkürler. Geç yazıyorum kusura bakmayın. Yaranın fotoğrafını koydum. Maalesef ele gelen bir kuş değil o yüzden bu kadar çekebildim. Tüneklerinin hepsi tahta. Şişlik hissetmedik. Suyuna multivitamin koyuyordum sonra petshopcuya durumunu anlattım bana bir tüvit verdi şimdi sadece suyuna onu koyuyorum. [url=https://hizliresim.com/rgz68og][/URL]

Merhaba, tekrar ilgilendiğiniz için teşekkürler. Geç yazıyorum kusura bakmayın. Yaranın fotoğrafını koydum. Maalesef ele gelen bir kuş değil o yüzden bu kadar çekebildim. Tüneklerinin hepsi tahta. Şişlik hissetmedik. Suyuna multivitamin koyuyordum sonra petshopcuya durumunu anlattım bana bir tüvit verdi şimdi sadece suyuna onu koyuyorum. [url=https://hizliresim.com/rgz68og][/URL]
Merhaba, kuşun ayakları ve karın bölgesi iyi görünmüyor. Veteriner kim bilmiyorum ama nasıl ilaç vermeden doğru düzgün muayene etmeden gönderir anlamadım...

Teramisin'i kaç gün kullandınız ve hala kullanıyor musunuz? BT Amin Forte, Gervit-W Multivitamin ve Entrobac probiyotik temin ediniz, hepsi Röhnfried markasına ait. Trendyol, Hepsiburada, Karadeniz Pet vb. yerlerde satılıyor.

Kuşta ishal var mı, dışkıları nasıl? Mümkünse dışkıları da gönderir misiniz?

Nerede ikamet ediyorsunuz? Biliyorsam kanatlı veterineri önereyim.

Yani kuşun görünüşü iyi değil,ayaklarda morluk var,o ıslak bölge de normal görünmüyor. Kuşunuzun beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 adet yeni dışkı fotoğrafını paylaşın. Kuşun güncel videosunu paylaşın tünekde dururken görelim, kuyruğu da görünsün, kuyruk sekmesi var mi yok bakalim. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçün belirtin. Kuşunuza yem ve su harici verdiğiniz şeyler oldu mu ekmek gibi? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz arıtma çeşme kaynak suyu? Marul ne sıklıkla veriliyor dışkıları genelde nasıldır koku var mi? Kuşta öğürme kusma hapşırma halsizlik uçamama nefes nefese kalma ağızdan nefes alma gibi durumlar var mi? Kuşunuzun vücudunu kontrol edin derisine bakın sarı sarı yerler var mı yumuşak? Kuşa takviye olarak başka verdiğiniz şeyler oldu mu? Vitamini ne sıklıkla ne ölçüde veriyorsunuz? Örneğin her gün vitamin vermek karaciğeri yorabilir.
Kuşunuzda bit gördünüz mü bunu da sorayım.. Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine silkinince kontrol edin bakalım siyah şeyler var mi .. Dış parazit sebebiyle de tüylerde bozukluk olabilir.
Ayrıca hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edelim,varsa.

Ayrıca o bölgeye krem sürüyor iseniz sürmeyin yara yoksa.

Merhaba, kuşun ayakları ve karın bölgesi iyi görünmüyor. Veteriner kim bilmiyorum ama nasıl ilaç vermeden doğru düzgün muayene etmeden gönderir anlamadım...

Teramisin'i kaç gün kullandınız ve hala kullanıyor musunuz? BT Amin Forte, Gervit-W Multivitamin ve Entrobac probiyotik temin ediniz, hepsi Röhnfried markasına ait. Trendyol, Hepsiburada, Karadeniz Pet vb. yerlerde satılıyor.

Kuşta ishal var mı, dışkıları nasıl? Mümkünse dışkıları da gönderir misiniz?

Nerede ikamet ediyorsunuz? Biliyorsam kanatlı veterineri önereyim.
2 haftaya yakın kullandık körelmişti ama yeniden oldu şimdi de hala kullanıyoruz. O zaman tüylerinde sıkıntı yoktu sadece yaraya bakmıştı. ishal yok şu an. [url=https://hizliresim.com/de05xf1][/URL]

Yani kuşun görünüşü iyi değil,ayaklarda morluk var,o ıslak bölge de normal görünmüyor. Kuşunuzun beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 adet yeni dışkı fotoğrafını paylaşın. Kuşun güncel videosunu paylaşın tünekde dururken görelim, kuyruğu da görünsün, kuyruk sekmesi var mi yok bakalim. Hassas teraziniz varsa kuşun ağırlığını ölçün belirtin. Kuşunuza yem ve su harici verdiğiniz şeyler oldu mu ekmek gibi? İçme suyu olarak ne veriyorsunuz arıtma çeşme kaynak suyu? Marul ne sıklıkla veriliyor dışkıları genelde nasıldır koku var mi? Kuşta öğürme kusma hapşırma halsizlik uçamama nefes nefese kalma ağızdan nefes alma gibi durumlar var mi? Kuşunuzun vücudunu kontrol edin derisine bakın sarı sarı yerler var mı yumuşak? Kuşa takviye olarak başka verdiğiniz şeyler oldu mu? Vitamini ne sıklıkla ne ölçüde veriyorsunuz? Örneğin her gün vitamin vermek karaciğeri yorabilir.
Kuşunuzda bit gördünüz mü bunu da sorayım.. Kafes tabanına beyaz peçete serin,kuş üzerine silkinince kontrol edin bakalım siyah şeyler var mi .. Dış parazit sebebiyle de tüylerde bozukluk olabilir.
Ayrıca hangi şehirde yaşadığınızı belirtirseniz kanatlı veterineri tavsiye edelim,varsa.

Ayrıca o bölgeye krem sürüyor iseniz sürmeyin yara yoksa.
merhaba. video nasıl yüklenir bilmiyorum. kafesi yeni temizlediğimiz için dışkı az. terazimiz yok maalesef. diğer yorumda dışkısını attım 2 tane resim ekleyemiyorum nedense. genelde ekmek ve marulu her gün veriyoruz. su olarak hazır su veriyorum. hasta olduğu için vitamini hep kattım ama bugün temiz su verdim. öğürme kusma yok ama halsizlik ve uçamama var dışarı çıkmak da istemiyor. bit de görmedim ama daha iyi bakacağım. [url=https://hizliresim.com/2lfrm8o][/URL]

merhaba. video nasıl yüklenir bilmiyorum. kafesi yeni temizlediğimiz için dışkı az. terazimiz yok maalesef. diğer yorumda dışkısını attım 2 tane resim ekleyemiyorum nedense. genelde ekmek ve marulu her gün veriyoruz. su olarak hazır su veriyorum. hasta olduğu için vitamini hep kattım ama bugün temiz su verdim. öğürme kusma yok ama halsizlik ve uçamama var dışarı çıkmak da istemiyor. bit de görmedim ama daha iyi bakacağım. [url=https://hizliresim.com/2lfrm8o][/URL]

Kuşta hatalı beslenme var. Ekmek verilmez, mayalı ve mayasız hamur işleri verilmez. Ekmek kursak mantarına davetiye çıkarabilir. Her gün marul da verilmez. Kuş bakımı nasıl olmalı keşke iyice araştırsaydınız. Kuşta karaciğer problemi,lipom olabilir diye düşünüyorum. Kanatlı veterinerine gitme imkaninizi zorlayın röntgen çektirin. Karaciğer koruma takviyesi, probiyotik ve vitamin alin Rohnfried öneriyoruz, tüy için de Bt Amin Forte alin. Ekmek vermeyin. Ana sayfada paylaştığım bir konu var kuşlara verilmemesi gereken yiyecekler diye, onu okuyun. Marulu da iki ay vermeyin. Sebze haftada 1 kez,meyve 10 15 günde 1 kez veriniz az miktarda. Ve yiyecekleri iyi yıkamanız gerekir.

Kuşta hatalı beslenme var. Ekmek verilmez, mayalı ve mayasız hamur işleri verilmez. Ekmek kursak mantarına davetiye çıkarabilir. Her gün marul da verilmez. Kuş bakımı nasıl olmalı keşke iyice araştırsaydınız. Kuşta karaciğer problemi,lipom olabilir diye düşünüyorum. Kanatlı veterinerine gitme imkaninizi zorlayın röntgen çektirin. Karaciğer koruma takviyesi, probiyotik ve vitamin alin Rohnfried öneriyoruz, tüy için de Bt Amin Forte alin. Ekmek vermeyin. Ana sayfada paylaştığım bir konu var kuşlara verilmemesi gereken yiyecekler diye, onu okuyun. Marulu da iki ay vermeyin. Sebze haftada 1 kez,meyve 10 15 günde 1 kez veriniz az miktarda. Ve yiyecekleri iyi yıkaman
aslında biliyorum ama seviyor ve yıllardır zararı olmadı diye veriyorduk peki yem için bir şey önerir misiniz ballı çubuk ve açık yem veriyoruz. bu arada tokatta yaşıyorum ama ilçesindeyim burada uzman var mı bildiğiniz? bir de dışkısı normal mi sizce?

aslında biliyorum ama seviyor ve yıllardır zararı olmadı diye veriyorduk peki yem için bir şey önerir misiniz ballı çubuk ve açık yem veriyoruz. bu arada tokatta yaşıyorum ama ilçesindeyim burada uzman var mı bildiğiniz? bir de dışkısı normal mi sizce?
Tokatta kanatlı veterineri bilmiyorum. Bilen arkadaşlar varsa yazsınlar..
Ballı yemin nasıl yapıldığını bilmiyor iseniz ve açık yemin de nasıl hangi ortamdan geldiğini bilmiyor iseniz kullanmayın.
Ben kapalı yem öneriyorum,Versele Laga,Natural King gibi markaların yemini öneririm.

Tokatta kanatlı veterineri bilmiyorum. Bilen arkadaşlar varsa yazsınlar..
Ballı yemin nasıl yapıldığını bilmiyor iseniz ve açık yemin de nasıl hangi ortamdan geldiğini bilmiyor iseniz kullanmayın.
Ben kapalı yem öneriyorum,Versele Laga,Natural King gibi markaların yemini öneririm.
tamamdır dediğiniz her şeyi yapmaya çalışıcam bu arada ek olarak kalsiyum bloklardan falan da koymalı mıyım sadece gaga taşı var eskiden gaga taşına dokunmazken şimdi baya kemiriyor onu.

tamamdır dediğiniz her şeyi yapmaya çalışıcam bu arada ek olarak kalsiyum bloklardan falan da koymalı mıyım sadece gaga taşı var eskiden gaga taşına dokunmazken şimdi baya kemiriyor onu.
Gaga taşının zararlı olduğunu duymuştum. Kalamar kemiği veya mineral blok asmanız daha iyi olur. Aşağıdaki veterinerlerden birine götürebilirsiniz:

merhaba. ben dediğiniz rohnfried ürünlerini aldım. suyuna ekliyorum ama kokusundan mı bilmiyorum içmiyor sizce zamanla alışıp içer mi?
Susayınca mutlaka içer. Ben de kokusunu sevmiyorum açıkçası. Ama kuş vitaminleri böyle kokuyor maalesef. Bizimkiler alıştı artık.

merhaba. ben dediğiniz rohnfried ürünlerini aldım. suyuna ekliyorum ama kokusundan mı bilmiyorum içmiyor sizce zamanla alışıp içer mi?
Nasıl hangi ölçüde verdiniz? Birbirine karıştırıp vermediniz dimi? Programınız nedir?

Nasıl hangi ölçüde verdiniz? Birbirine karıştırıp vermediniz dimi? Programınız nedir?
merhaba kusura bakmayın geç gördüm programım bir gün vitamin bir gün duru su şeklinde hepsini sırayla veriyordum. birbirlerine karıştırmadım dediklerinizin 3 tanesini satın almıştım ve hepsini yazdığı ölçüde ekledim ayrıca önerinizle veterinere gittik. açıkçası bize bundan oluyor falan demedi. 2 tane şırıngayla bir vitamin(galiba) suyuna katın dedi 5 gün falan bir de şeffaf bir sıvı verdi boynuna şırıngayla dökün siyahlaşınca çöpe atın dedi onları kullandık tüylerde düzelme olmadıysa da daha canlılaştı eskisi gibi konuşmaya başladı ama şimdi yine eski haline döndü vitaminleri hala veriyorum ama faydası olmadı galiba aşırı da kaşıntısı var sürekli kaşınıp tüylerini yoluyor... ne yapıcam bilmiyorum artık.

Son düzenleme:
Geri