Muhabbet kuşumun ağzını açıp açıp kapaması nefes alamıyor gibi

Merhaba tekrardan. Zeoliti bulamazsam sipariş edeceğim bugün ama lifextra diye bir markanın zeoliti varmış bir eczanede, 11 yaş üzeri yetişkinler için falan yazıyor ama sizin bilginiz var mı bu marka olabilir mi?
İnsan için olanları değil, kuş için olanları kullanmak daha faydalı olur ☺

Herkese merhabalar. Benim dişi kuşum da kafesten çıkarıp uçurunca gagasını açarak nefes alıyor. Ama bize geldiği günden beri böyle. Normalde yapmıyor bunu. Sadece yorulduğunda yapıyor ve çabuk yoruluyor. Ben astımdan şüpheleniyorum. Yaklaşık 2 aydır bizimle; çok şükür hiç hastalandığını, kabardığını, gündüzleri uyukladığını görmedim. Biraz kilosu var, muhtemelen o da nefesi çanuk kesildiği için çok uçamadığından. Ama ben her gün çıkarıp uçuruyorum yine. Başka n’ apabilirim? Bir de ben dişimi ilk aldığımda ceresi düz beyazdı, şimdi etradında mavilikler oluşmaya başlamış. Yanılıp erkek alabilmiş olma ihtimalim var mı sizce?
Bu, bize geldiği ilk günlerdeki fotosu:

Bu da son hali:
https://hizliresim.com/6x3uy7v
Kuşunuz dişi ☺ Kaç gram hiç tarttınız mı

Kuşunuz dişi ☺ Kaç gram hiç tarttınız mı
Teşekkür ederim. Maalesef tartmaya asla izin vermiyor. Çıplak elle tutmaya çalışınca gagalayıp kanatıyor, kendisi de çıkmıyor terazi üzerine. Başka tutabileceğim eldiven vs de yok, bi de çok korkuyor çıplak el haricinde bezle falan yaklaşınca, ya kendisini kafeste ordan oraya atıp çadparak yaralıyor ya da korkudan nefes alışveirşi düzensizleşiyor, o yüzden korkuyorum ben de tutmaya. Ama ilk geldiği günlere göre daha hareketli ve kilosu az da olsa azaldı gibi. Bu arada oğlum da tam tersi; dal darı vs yediği halde sınırın altında 4 gün önce tarttığımda 30 gr idi, 2 gün önce tarttım 28 gr. Ama aşırı hareketli bi’ çocuk. Kafesin içinde 1 dk durmuyor.

Bu arada yukarıdaki linkte kuşlarımın tüm fotoları var; bilgisi olan kişiler cinsleri hakkında da bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Seneye yuvalık takıp çiftleştirmeyi düşünüyorum. Rainbow yavru almak istiyorum ama sanırım pek mümkün değil.

Zeoliti temin edeceğim. Acaba siz kaç günde bir ve ne şekilde kullanıyorsunuz? Kursaktan mı veriyorsunuz?
Ben hastayken mercimek tanesi kadar her gün mamaya kattım. Sonra haftada bir gün mercimek tanesi kadar brokoliye serpip iki haftada bir veriyorum

Teşekkür ederim. Maalesef tartmaya asla izin vermiyor. Çıplak elle tutmaya çalışınca gagalayıp kanatıyor, kendisi de çıkmıyor terazi üzerine. Başka tutabileceğim eldiven vs de yok, bi de çok korkuyor çıplak el haricinde bezle falan yaklaşınca, ya kendisini kafeste ordan oraya atıp çadparak yaralıyor ya da korkudan nefes alışveirşi düzensizleşiyor, o yüzden korkuyorum ben de tutmaya. Ama ilk geldiği günlere göre daha hareketli ve kilosu az da olsa azaldı gibi. Bu arada oğlum da tam tersi; dal darı vs yediği halde sınırın altında 4 gün önce tarttığımda 30 gr idi, 2 gün önce tarttım 28 gr. Ama aşırı hareketli bi’ çocuk. Kafesin içinde 1 dk durmuyor.
Bazı kuşların metabolizması çok hızlı benim sultiş de öyle ☺

Merhaba tekrardan. Zeoliti bulamazsam sipariş edeceğim bugün ama lifextra diye bir markanın zeoliti varmış bir eczanede, 11 yaş üzeri yetişkinler için falan yazıyor ama sizin bilginiz var mı bu marka olabilir mi?

Merhaba,
Bahsettiğiniz ürünü bilmiyorum ama zeolit dediğimiz şey bir ilaç değildir taş gibi oluyor şekli ve mikron çok küçük boyutlara indiriliyor ve sterilizasyon da yapılması önemli. Alacağınız zeolit tozunda mha damgası olmasına dikkat edin. Mha mikronize edilmiş (micronised) ve ısı ile aktive edilmiş (heat-activated) anlamına gelir. Küçük mikron boyutlarda olmalı ve aktif zeolit olmalı. Ve içerisinde katkı maddesi olmamalı. Güvenilir olmalı. Çok yüksek paralar verip almanıza gerek yok 500 600 TL gibi yüksek fiyatlar vermeyin.
@brckfb ' nin bahsettiği sitenin sahibinden almıştım ben zeoliti sipariş etmiştim. Çok önceden.

İnsan için olanları değil, kuş için olanları kullanmak daha faydalı olur ☺
Hocam zeolit zeolid'dir. İnsanı kuşu mu var. Kuş için yetiştirilen elmayı alın demek gibi oldu :) İnsan için olan bir tık daha güvenilir temiz falandır hatta.

Merhaba,
Bahsettiğiniz ürünü bilmiyorum ama zeolit dediğimiz şey bir ilaç değildir taş gibi oluyor şekli ve mikron çok küçük boyutlara indiriliyor ve sterilizasyon da yapılması önemli. Alacağınız zeolit tozunda mha damgası olmasına dikkat edin. Mha mikronize edilmiş (micronised) ve ısı ile aktive edilmiş (heat-activated) anlamına gelir. Küçük mikron boyutlarda olmalı ve aktif zeolit olmalı. Ve içerisinde katkı maddesi olmamalı. Güvenilir olmalı. Çok yüksek paralar verip almanıza gerek yok 500 600 TL gibi yüksek fiyatlar vermeyin.
@brckfb ' nin bahsettiği sitenin sahibinden almıştım ben zeoliti sipariş etmiştim. Çok önceden.
Ben de oradan alacağım teşekkürler 🙏🏼🙏🏼

Mha teknolojisiyle üretilenler sağlık alanında kullanılıyor mesela eczanelerde plus şeklinde satılıyor prospektüste de 11 yaş ve üzeri kullanabiliyor

Bu cevap bana mı? Sorumla alakalı bulamadım da.
Hayvanlar için satılan zeolit ile insanlar için satılan zeolit arasındaki fark nedir diye sorudum ben. Zeolit zeolittir insan için olanı hayvan için olanı var diyemeyiz fakat içerisine katkı maddesi eklenir ise belki o zaman bu hayvanlarda kullanılmaz diyebiliriz.

Bu cevap bana mı? Sorumla alakalı bulamadım da.
Hayvanlar için satılan zeolit ile insanlar için satılan zeolit arasındaki fark nedir diye sorudum ben. Nerede zeolit zeolittir insan için olanı hayvan için olanı var diyemeyiz fakat içerisine katkı maddesi eklenir ise belki o zaman bu hayvanlarda kullanılmaz diyebiliriz.
Aynı şeyi söylüyorum zaten? Soruyu sorduğunuza göre cevabın da size olduğunu anlayabilirsiniz? Madem çok biliyorsunuz sorana kadar kendiniz cevaplasaydınız. Fark var gerekli açıklamayı da yaptım gerisini siz bilirsiniz.

Aynı şeyi söylüyorum zaten? Soruyu sorduğunuza göre cevabın da size olduğunu anlayabilirsiniz? Madem çok biliyorsunuz sorana kadar kendiniz cevaplasaydınız. Fark var gerekli açıklamayı da yaptım gerisini siz bilirsiniz.

Ben çok biliyorum demedim,zeolit tozunun hayvanlar ve insanlar için olanı olduğunu siz söylediniz ben de sordum size neye göre diye. Yoksa zeolit zeolittir bunu biliyorum zaten kil gibi bir şey.

Ben çok biliyorum demedim,zeolit tozunun hayvanlar ve insanlar için olanı olduğunu siz söylediniz ben de sordum size neye göre diye. Yoksa zeolit zeolittir bunu biliyorum zaten kil gibi bir şey.
Zeolitin bir de farklı formları var mikromize edilenler ve edilmeyenler. Plus demek insan içeriğine katkı eklenmiş demek zaten.

Geri