Muhabbet kuşumun ağzını açıp açıp kapaması nefes alamıyor gibi

Amfotersin bildiğiniz bir ilaç var mı hocam.

Hocam bilmediğimden soruyorum. Candida ile megabakteri farkı ne oluyor. Farklı tür mantar hastalıkları mı yoksa candida başlangıç seviyesi gibi mi oluyor?
Farklı mantar türleri hocam. Megabakter 2013 yılına kadar bilinmiyordu bile. Hatta önce bakteri sanıldı sonra mantar olduğu anlaşıldı.

O ilacı hiç kullanmama gerek olmadı. Eğer siz kullanma gereği duyarsanız. İlaç toz mu şurup formunda mı onu söylerseniz ona göre kullanma şeklini öneririz. Megabacterde amfoterasin dışında bir ilaç yok diye biliyorum.

Son düzenleme:
hocam ben şundan dolayı sordum ben amfotersin B ilacını bulamadım. Fakülteye götürmeden önce Magabakteri olduğunu düşündüm ilacın surubu var damar içi kullanılanı var ama ben burdaki eczanelerde ve ecza depolarında sorduttum. Şurub olan formu yoktu

Amfo teramisin bulamazsanız hiç ulaşamazsanız fulukanazol deneyin. Bir ihtimal işe yarayabilir. Kesin değil ama.

hocam ben şundan dolayı sordum ben amfotersin B ilacını bulamadım. Fakülteye götürmeden önce Magabakteri olduğunu düşündüm ilacın surubu var damar içi kullanılanı var ama ben burdaki eczanelerde ve ecza depolarında sorduttum. Şurub olan formu yoktu
O ilacı bulmak zor diye duydum ben. Megabakteri varsa o ilaç öneriliyor ama candida varsa mantardır başka ilaçlar da kullanılabilir. Siz mikroskobik görüntülere baktınız mı?
Siz bir an evvel mantar ilacı kullanın eğer geçmiyor ise zaten megabakteridir.

Ayrıca zeolit tozu almanızı öneririm.
Kuş yemek yemiyorsa da elle besleme maması alın. Tedavi süresince her gün zeolitli mama verin,1 pirinç tanesi kadar ekleyin mamasına. Günde 3 kez mama verirseniz her mamada zeolit eklemeyin,sadece 1 kez ekleyin. Zeolit tozu da prebiyotik içerir anti fungal yani mantara etkili olduğu da söyleniyor.

Teşekkür ederim hocam triflucan kattım suyuna fakat baş kısmında geçmeyen bi tuy degisimi var bugün sırtına bir damla ivermkwtin damlattim

Ayrıca zeolit tozu almanızı öneririm.
Kuş yemek yemiyorsa da elle besleme maması alın. Tedavi süresince her gün zeolitli mama verin,1 pirinç tanesi kadar ekleyin mamasına. Günde 3 kez mama verirseniz her mamada zeolit eklemeyin,sadece 1 kez ekleyin. Zeolit tozu da prebiyotik içerir anti fungal yani mantara etkili olduğu da söyleniyor.
Zeolit tozunu nerden temin edebiliriz acaba? Bir de kuma karıştırabilir miyiz?

Zeolit tozunu nerden temin edebiliriz acaba? Bir de kuma karıştırabilir miyiz?

Kapalı paket olmasına,sterilizasyon uygulanmış olmasına dikkat edin ve un gibi küçültülmüş boyutta olsun. Eczanelere bakabilirsiniz. Fazla almayın 20 gr bile yeterli olur. Ayrıca içerisinde katkı maddesi olmasın. Sadece zeolit tozu olacak.
Kuşlara koruma amaçlı haftada 1 kez verilebilir. Kursaktan besleme mamasına eklenebilir veya yem ya da haşlanmış yumurta gibi ürünlerin üzerine 1 mercimek tanesi kadar serpiştirilebilir.

Merhabalar,

Öncelikle şunu söyleyerek başlamak istiyorum kullanmadığıniz ilaç kalmamış, ilaca başlayıp 2,3 gün kullanıp yarıda bırakmanızı söylemiyorum bile.

Bı ilaca başladıysanız kullanip hemen sonra bırakmayın, kuşun bünyesi kullandığınız ilacın etken maddesine bağışıklık kazanır, gerek yok..

Bu kadar ilaçtan sonra kuşun bünyesi bı hayli zorlanmıştır, hele ki karaciğeri. İlaçları bıraktıktan sonra Multi vitamin ve probiyotik takviyesi yaptınız mı?
Ayrıca kuşun 20.25 saniyelik net bı videosunu atabilir misiniz? Attığınız linkteki videolar açılmıyor.

Teşekkürler..

Kapalı paket olmasına,sterilizasyon uygulanmış olmasına dikkat edin ve un gibi küçültülmüş boyutta olsun. Eczanelere bakabilirsiniz. Fazla almayın 20 gr bile yeterli olur. Ayrıca içerisinde katkı maddesi olmasın. Sadece zeolit tozu olacak.
Kuşlara koruma amaçlı haftada 1 kez verilebilir. Kursaktan besleme mamasına eklenebilir veya yem ya da haşlanmış yumurta gibi ürünlerin üzerine 1 mercimek tanesi kadar serpiştirilebilir.
Teşekkürler

Herkese merhabalar. Benim dişi kuşum da kafesten çıkarıp uçurunca gagasını açarak nefes alıyor. Ama bize geldiği günden beri böyle. Normalde yapmıyor bunu. Sadece yorulduğunda yapıyor ve çabuk yoruluyor. Ben astımdan şüpheleniyorum. Yaklaşık 2 aydır bizimle; çok şükür hiç hastalandığını, kabardığını, gündüzleri uyukladığını görmedim. Biraz kilosu var, muhtemelen o da nefesi çanuk kesildiği için çok uçamadığından. Ama ben her gün çıkarıp uçuruyorum yine. Başka n’ apabilirim? Bir de ben dişimi ilk aldığımda ceresi düz beyazdı, şimdi etradında mavilikler oluşmaya başlamış. Yanılıp erkek alabilmiş olma ihtimalim var mı sizce?
Bu, bize geldiği ilk günlerdeki fotosu:

Bu da son hali:
https://hizliresim.com/6x3uy7v

Merhaba tekrardan. Zeoliti bulamazsam sipariş edeceğim bugün ama lifextra diye bir markanın zeoliti varmış bir eczanede, 11 yaş üzeri yetişkinler için falan yazıyor ama sizin bilginiz var mı bu marka olabilir mi?

Geri