Muhabbet kuşu yemi savuruyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan flamtr34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

flamtr34

Meraklı Üye
Selamın aleyküm muhabbet kuşunu yeni aldım erkek 1.5 yaşında 5 gün oldu olmadı ilk gün bişeyi yoktu bugün dişi kuşa yem kustu azına ondan sonra erkek kuş yemi azıyla savurdu neden acaba

Selamın aleyküm muhabbet kuşunu yeni aldım erkek 1.5 yaşında 5 gün oldu olmadı ilk gün bişeyi yoktu bugün dişi kuşa yem kustu azına ondan sonra erkek kuş yemi azıyla savurdu neden acaba
Tek seferliğine yapmışsa sorun yok demektir. Boğazına falan takılmıştır belki. Devamlıysa dışkı resmi atın.

Dişi kuşa kusması normal bir kereliğine savurmuşsa da normal. Devamlı savurarak kusuyor mu. ?

Hocam siz söylemek istediğinizi anlatamıyorsunuz ki. Ara ara derken kastınız ne günde 3 kez de ara aradır 20 kez de ara aradır. Kuşun şikayetini bir anlatsanız yardımcı oluruz.

Hocam siz söylemek istediğinizi anlatamıyorsunuz ki. Ara ara derken kastınız ne günde 3 kez de ara aradır 20 kez de ara aradır. Kuşun şikayetini bir anlatsanız yardımcı oluruz.Şmyle
Y
Hocam siz söylemek istediğinizi anlatamıyorsunuz ki. Ara ara derken kastınız ne günde 3 kez de ara aradır 20 kez de ara aradır. Kuşun şikayetini bir anlatsanız yardımcı oluruz.
Yani hocam mesala 1 gün sonra bıd diye ses çıkarıyor birkaç sonra çok nadir öyle diyim size

Net bir videolarını çekip atar mısınız...
Buyurun hocam kuş 1 hafta oldu olmadı alalı ne yapmam lazım veterinere de attım video ishal diyo durusu hasta gorunuyo dıyo öylemi acaba sesi pek çıkmıyor arada sesleniyor bıd dıye sesi dişimi erkek mi çıkarıyor bilmiyorum videodaki kuş 1.5 yaşında neden birden bire ishal olur acaba kuşcu iade alırmı acaba veya nasıl geçirebilirim veteriner için bütçemde yok şaştım ortada kaldım

Hocam dışkılar diğer kuşun dışkısı gibi olmalı normalde bir sıkıntısı olduğu kesin. Stresten de olabilir sindirim sistemi sorunu da olabilir. İlk yapmanız gereken şey. Yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar karbonat ( kabartma tozu ) katmak. Yarın akşama kadar karbonatlı su içsinler. Yarın akşam peçete üzerine yaptığı taze dışkıyı paylaşın ona göre bir yol çizelim. Kuş halsiz görünüyor. Hasta olma ihtimali var. Dışkısı da düzgün değil zaten.

Hocam dışkılar diğer kuşun dışkısı gibi olmalı normalde bir sıkıntısı olduğu kesin. Stresten de olabilir sindirim sistemi sorunu da olabilir. İlk yapmanız gereken şey. Yarım suluğa 2 mercimek tanesi kadar karbonat ( kabartma tozu ) katmak. Yarın akşama kadar karbonatlı su içsinler. Yarın akşam peçete üzerine yaptığı taze dışkıyı paylaşın ona göre bir yol çizelim. Kuş halsiz görünüyor. Hasta olma ihtimali var. Dışkısı da düzgün değil zaten.
Kabartma tozu zararlı olmazmı hocam

Geri