Muhabbet kuşu hakkında 0 bilgim var

Hocam limonda trikomonastan şüpheleniyorum
Kurtardığınız muhabbet kuşunun öyküsünü anlatır mısınız merak ettim. Eğer işe yarıyorsa kullanalım bizde. Gerçi ben iç kabak çekirdeği veriyorum hali hazırda ama miktarını arttırırım etkinse.
Hocam bağırsak kurdu vardı ezdik havanda çiğ kabak çekirdeğini farklı yemlikte verdik iyileşti
Metronidazol ne için ki ?

Hocam dışkısında solucan vardı uzun uzun
Hocam bence kesin tedavi yöntemi değildir önlem için kullanılabilir. Çünkü öldürücü etkisi yok sadece bağırsağa tutunmalarını zorlaştırıyor. Belki bir kısmını vücuttan atabilir ama kesin tedavi etmeyecektir.

Yani hocam yine de doğal tedavi diye zararı da olmaz fosfor deposu hem
Keyfi ve önlem amaçlı kullanılabilir hatta kullanılmalıdır o ayrı. Ama benim vurgulamak istediğim ; ''doğalcılık'' da aşırıya kaçmamak lazım. Bir dönem o furya esti götürdü. İşte ''her derdin devası doğadadır'' falan ama bence iş o kadar basit değil. doğaya tamamen güvenirseniz doğanın sizi zehirleme ihtimali de var. Veya bitkisel tedavi konusunda doz olayı hala muamma vs vs.. Aslında kuşa zarar vermemek isterken daha büyük zarar verme riski var. Bir hastalık varsa bilimsel öneri neyse o doğrultuda müdahale etmek en pratik çözümdür. Bu durum kemik kırığında çıkıkçıya gitmeye benzer.

Sultanlarda gece korkusu yaygındır. Çevresel bir etki olmadan korkup kendilerini kafes tellerine çarpacak kadar korkabiliyorlar. Daha çok genetik bir durum. Ama stresli zamanlarda bu ihtimal artıyor tabi. Önlem olarak size önerim odasında mavi renk bir gece lambası yakmanız olur. Mavi renk stresine iyi gelir onu rahatlatır mental anlamda. Ortamın biraz aydınlık olması da korkmasını engeller 👍

Sultanlarda gece korkusu yaygındır. Çevresel bir etki olmadan korkup kendilerini kafes tellerine çarpacak kadar korkabiliyorlar. Daha çok genetik bir durum. Ama stresli zamanlarda bu ihtimal artıyor tabi. Önlem olarak size önerim odasında mavi renk bir gece lambası yakmanız olur. Mavi renk stresine de iyi gelir ortamın biraz aydınlık olması korkmasını engeller 👍
O zaman yarın ilk iş mavi renk lamba alayım hocam. Hocam aslında sivrisinek korkuttu muhtemelen ama ağzını açıp nefes alamıyor korkuyordu bugün neyse ki kendi kendine düzeldi bir sivrisinek başımıza iş açtı 😂

Sultanlarda gece korkusu yaygındır. Çevresel bir etki olmadan korkup kendilerini kafes tellerine çarpacak kadar korkabiliyorlar. Daha çok genetik bir durum. Ama stresli zamanlarda bu ihtimal artıyor tabi. Önlem olarak size önerim odasında mavi renk bir gece lambası yakmanız olur. Mavi renk stresine iyi gelir onu rahatlatır mental anlamda. Ortamın biraz aydınlık olması da korkmasını engeller 👍
Hocam siz limonla alakalı bir yerlerde bir yanlış yapıyorsunuz ama bunu tahmin edemiyorum. Siz olabildiğince veri vermelisiniz ki bende tahminlerde bulunabileyim.

O zaman yarın ilk iş mavi renk lamba alayım hocam. Hocam aslında sivrisinek korkuttu muhtemelen ama ağzını açıp nefes alamıyor korkuyordu bugün neyse ki kendi kendine düzeldi bir sivrisinek başımıza iş açtı 😂
Yok işte aslında o gece korkusu yaşadı. ama siz buna bir sebep aradınız ve odada sivrisinek görünce tamam bu dediniz. İşte buna benzer bir hata yapıyorsunuz ama ne olduğunu çözemiyorum. Sİvri sinekte olduğu gibi elime deliller verin 🤣

Hocam siz limonla alakalı bir yerlerde bir yanlış yapıyorsunuz ama bunu tahmin edemiyorum. Siz olabildiğince veri vermelisiniz ki bende tahminlerde bulunabileyim.
Hocam tüyüyle oynayınca kursak genişletme hareketi yapıyor başka hiçbir sorunu yok, tüyde, dışkı da normal yem yemesi de acaba diyorum gırtlakta trikomonastan dolayı lezyon mu var

Yok işte aslında o gece korkusu yaşadı. ama siz buna bir sebep aradınız ve odada sivrisinek görünce tamam bu dediniz. İşte buna benzer bir hata yapıyorsunuz ama ne olduğunu çözemiyorum. Sİvri sinekte olduğu gibi elime deliller verin 🤣
Hocam sivrisinek kafesten çıktı ondan ona yordum valla aklıma başka bir şey gelmiyor bir de bana aşırı bağlı hocam geçen gün iki gün üst üste akşam dört saat dışarı çıktım acaba ondan mı stres oldu diyorum

Hocam sivrisinek kafesten çıktı ondan ona yordum valla aklıma başka bir şey gelmiyor bir de bana aşırı bağlı hocam geçen gün iki gün üst üste akşam dört saat dışarı çıktım acaba ondan mı stres oldu diyorum
Hocam her sultan sivrisinekten korkup gece uçsaydı şuan sultanların nesli tükenmiş olurdu. Dediğim gibi insan beyni neden sonuç ilişkisi kurmak istiyor her olayda. Gözlemlediği şeyleri anlamlandırmaya çalışıyor falan. Bazen de yanılabiliyor. Neyse bu çok önemli değil. Evden çok çıkmıyorsanız çoğu zaman ondan olabilir. Yine de düşük bir ihtimal. Siz başka deliller verin bakayım 🤣

Ama stresin sebebinin sizden kaynaklı olma ihtimalini yüksek görüyorum yine de :)

Hayvana ''doğal'' neler yapıyorsunuz bi anlatın bakalım 🤣🤣🤣
He hocam vallaha bir şey yapmıyorum sadece tüyde diye her hafta pazartesi perşembe bt amin forte veriyorum. İki haftada bir gervit, iki haftada bir de probiyotik zaten çok meyve sebze yiyen bir kuş değil hocam salatalık, elma, havuç yiyor. Dal darı bile çok vermem

Geri