Muhabbet kuşu enfeksiyon

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bambam
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Evet ağır olduğunu biliyorum zaten kokusundan bile belli ağır olduğu inşallah şifa buluruz:)

Size birşey daha sorayım 2 kuşum var aynı kafeste kalıyorlar hasta olan dişi kuşum. Erkek kusum iyiydi ama o da 1 2 gündür hapsiriyor gibi ses çıkartıyor daha 4 aylık ona da baytril damlatalim mi koruma amaçli enfeksiyon ona da bulaşmış mıdır

İlk gittigimiz veteriner linkomisin ve multivitamin verdi onu 5 gün kullandık düzelme olmadı farklı bir veterinere götürdük o da baytril verdi elinde 2.5 Luk baytril olmadığı için 5 ligi seyrelterek şırınga halinde verdi birde multivitamin olarak maistro ovuferty diye toz verdi suluga katicaz sizce ağır gelirmi baytril dün ve bugün damlattik kuşum biraz daha iyi faydası olacak gibi
Tedavi bitince mutlaka probiyotik takviyesi yapın,iyi kötü ne bakteri varsa öldürüyor bu ilaçlar malum.Sonra sindirim problemi de yaşamasın.

Size birşey daha sorayım 2 kuşum var aynı kafeste kalıyorlar hasta olan dişi kuşum. Erkek kusum iyiydi ama o da 1 2 gündür hapsiriyor gibi ses çıkartıyor daha 4 aylık ona da baytril damlatalim mi koruma amaçli enfeksiyon ona da bulaşmış mıdır
Bence kuşları ayırın,koruma amaçlı Baytril gereksiz olabilir.Daha küçükmüşte zaten.Bulaşma olmamıştır belki benimki de ara sıra yüzüme yüzüme hapşırıyor,hasta değil ama.

• Beğen
Tepkiler: Kca
Öncelikle hapşırma her kuşta olur nedeni ise kuşlar tüylerini temizlerken burun deliklerine toz vb şeyler kaçtıkları için hapşırırlar. Sorun teşkil eden hapşırma lar ise üst üste olan hapşırmalardır.ve sulu hapşırmalardır. Kuşlarınızı ayırın. Hapşıran Kuşunuza ne olur ne olmaz vitamin takviyesi yapın, belki de Üşütmüş tür. Baytril kullanmayın.

Evet ilacı 5lik aldık yarı yarıya seyrelttik suyla o şekilde 1 damla ağızdan veriyoruz

Veteriner bana solunum yolu enfeksiyonu için Dr.Animal diye bir sprey verdi. Sabah akşam 2 şek kez kuşun üstüne 20 30 cm mesafaden püskürt dedi. Yrım suluğa 3 fıs yap, 2 günde bir değiştir dedi. Bilgisi olan var mı bununla ilgili ? İnternette araştırdım çamaşır suyunun seyreltilmiş hali falan yazıyor, anti bakteriyel diyor. Kullanan var mı bu spreyi ?

Veteriner bana solunum yolu enfeksiyonu için Dr.Animal diye bir sprey verdi. Sabah akşam 2 şek kez kuşun üstüne 20 30 cm mesafaden püskürt dedi. Yrım suluğa 3 fıs yap, 2 günde bir değiştir dedi. Bilgisi olan var mı bununla ilgili ? İnternette araştırdım çamaşır suyunun seyreltilmiş hali falan yazıyor, anti bakteriyel diyor. Kullanan var mı bu spreyi ?
Hiç duymadım öyle bir şey ama çamaşır suyunun seyreltilmis halinin ne işi var hayvanın üstünde :oops: genel olarak kimyasal spreyleri onermiyorlar ama dediğiniz spreyi bilmiyorum solunumla ne alakası var onu da anlamış değilim. Enfeksiyon varsa antibiyotik kullanması lazım astım gibi sorunları varsa da onlarla ilgili ilaçlar tedaviler var

Hiç duymadım öyle bir şey ama çamaşır suyunun seyreltilmis halinin ne işi var hayvanın üstünde :oops: genel olarak kimyasal spreyleri onermiyorlar ama dediğiniz spreyi bilmiyorum solunumla ne alakası var onu da anlamış değilim. Enfeksiyon varsa antibiyotik kullanması lazım astım gibi sorunları varsa da onlarla ilgili ilaçlar tedaviler var
DR. ANİMAL 100 ML SPREY

ANTİBİYOTİK , KORTİZON , ALKOL VE İYOT İÇERMEZ !!!

DR. ANİMAL ; ELEKTROLİZE SU İÇERİSİNDE HİPOKLORÖZ İÇERİR. HİPOKLORÖZ ; CRYSTALİN MUADİLİ HAYVANLARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNDE MAKROFAJLAR TARAFINDAN ZARARLI MİKROORGANİZMALARA KARŞI ÜRETİLEN FİZYOLOJİK BİR SIVIDIR.

TÜM HAYVANLAR İÇİN ; YARA VE HERTÜRLÜ CİLT LEZYONLARINDA , GÖZ VE AĞIZ ÇEVRESİ BAKIMINDA , MANTAR TEDAVİSİNE EK OLARAK DOKU YENİLENMESİNİ HIZLANDIRMAK AMAÇLI GÜVENLE KULLANILABİLİR.

DOĞAL VE KALINTISIZDIR , İRRİTASYON YAPMAZ , ALLERJENİK VE TOKSİK DEĞİLDİR.

Ayrıca prospektüste solunum yollarında tavsiye edilmez yazıyor. Ama veteriner resmen bunu verdi. Antiseptik bir sprey.

DR. ANİMAL 100 ML SPREY

ANTİBİYOTİK , KORTİZON , ALKOL VE İYOT İÇERMEZ !!!

DR. ANİMAL ; ELEKTROLİZE SU İÇERİSİNDE HİPOKLORÖZ İÇERİR. HİPOKLORÖZ ; CRYSTALİN MUADİLİ HAYVANLARIN BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNDE MAKROFAJLAR TARAFINDAN ZARARLI MİKROORGANİZMALARA KARŞI ÜRETİLEN FİZYOLOJİK BİR SIVIDIR.

TÜM HAYVANLAR İÇİN ; YARA VE HERTÜRLÜ CİLT LEZYONLARINDA , GÖZ VE AĞIZ ÇEVRESİ BAKIMINDA , MANTAR TEDAVİSİNE EK OLARAK DOKU YENİLENMESİNİ HIZLANDIRMAK AMAÇLI GÜVENLE KULLANILABİLİR.

DOĞAL VE KALINTISIZDIR , İRRİTASYON YAPMAZ , ALLERJENİK VE TOKSİK DEĞİLDİR.

Ayrıca prospektüste solunum yollarında tavsiye edilmez yazıyor. Ama veteriner resmen bunu verdi. Antiseptik bir sprey.
Bence daha çok yara vs olduğunda kullanılan bir şeymis gibi geldi yazdığınızdan. Onlar bazen bazı firmalarla anlaşması olduğu için her gelen hayvana aynı şeyi veriyorlar malesef bunu hepsi yapıyor. Belki normal zamanda da ara sıra antiseptik olduğu için kullanılan bir şeydir ama solunum yolu enfeksiyonunu cozebilecek bir şey gibi gelmedi şahsi fikrim tabi çok bilgim yok. İmkanınız varsa kuşlardan anlayan özellikle de tahlil yaparak bakan bir veterinere götürün yoksa aslında hiç götürmemek daha iyi bile olabiliyor. @Ayhan OTÇUOĞLU Hocamın videoları var onlara bakın internetten

Solunum yolu hastalığı olan kuşa sprey ne işe yarar

• Beğen
Solunum yolu enfeksiyonu için doksisiklin, eritromisin, taylosin etken maddeli ilaçlar kullanılır

• Beğen
Şimdi iş çıkışı veterinere gidip bu antibiyotiklerden isteyeceğim. Verir mi bilmiyorum.
En kötü ihtimal elinde enrofloksasin içeren antibiyotik vardır geniş spektrumlu zaten bana solunum icin onu kendisi vermisti siringa icinde tabi her hasta baska bence bir danışın bakalım ne diyecek tabi doktor değiliz belki bir bildiği vardır bir sorun kullanmadan zaten.

Şimdi iş çıkışı veterinere gidip bu antibiyotiklerden isteyeceğim. Verir mi bilmiyorum.
Doksisiklin etken maddeli ilaçlar benim bildiğim kadar eczanede var ilaçları. Monodoks mesela doksisiklin etken maddeli bir ilaçtır

Geri