Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ben neden göremiyorum ya sinir oldum bir saattir bakıyorum
IMG_20231113_202201.jpg

Işıksız ortamda atar mısınız ama dişiye benziyor.
merhabalar, candaş 7-8 aylık diye biliyorum. üreticisinden erkek diye aldım ama o da son bakışında biraz ikilemde kalmıştı. 10 küsür yıldır beslemişliğimden dişilerin çok daha güçlü ısırdığını ve pençelerinin parmağa çok daha güçlü tutunduğunu deneyimledim. candaş ise çok zayıf tutuyor parmağımı pençeleriyle ve kanatacak kadar da ısırdığına şahit olmadım. ancak kendime alışsın diye yalnız besliyorum ve ötsün hatta belki konuşturabilirim diye erkek olsun dedim ama çok nadir 1-2 dakikalık şakıması hariç öttüğünü 7-8 aydır duymadım.

özetle cinsiyetinden şüphe duymaya başladığımdan ötürü bir de sizlere sorayım dedim. ceresi de çok kafamı karıştırdı.. sizce cinsiyeti nedir?

ışık uygundur umarım bu sefer :/

Ekli dosyalar

• photo_2023-11-14_13-16-18.jpg
    photo_2023-11-14_13-16-18.jpg
    123.2 KB · Görüntüleme: 19
  • photo_2023-11-14_13-28-14.jpg
    photo_2023-11-14_13-28-14.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 26
merhabalar, candaş 7-8 aylık diye biliyorum. üreticisinden erkek diye aldım ama o da son bakışında biraz ikilemde kalmıştı. 10 küsür yıldır beslemişliğimden dişilerin çok daha güçlü ısırdığını ve pençelerinin parmağa çok daha güçlü tutunduğunu deneyimledim. candaş ise çok zayıf tutuyor parmağımı pençeleriyle ve kanatacak kadar da ısırdığına şahit olmadım. ancak kendime alışsın diye yalnız besliyorum ve ötsün hatta belki konuşturabilirim diye erkek olsun dedim ama çok nadir 1-2 dakikalık şakıması hariç öttüğünü 7-8 aydır duymadım.

özetle cinsiyetinden şüphe duymaya başladığımdan ötürü bir de sizlere sorayım dedim. ceresi de çok kafamı karıştırdı.. sizce cinsiyeti nedir?

ışık uygundur umarım bu sefer :/
Dişi görüyorum ben.
Tünek dikkatimi çekti deriyle mi kapladınız?

Rica ederim. Plastik tünekler için güzel olur da, tahta tünek için neden gerek duydunuz tırnak törpülenmesini engeller gibi, ama fikir ve görünüm olarak güzelmiş 🙂
önceki kuşumun ayak altlarında bir türlü çözemediğim nasırlar\yaralar oluşuyordu. önce kadifesinden yapmıştım, bir yarar sağlamayınca deriyi denedim.. o da pek bir şeyi değiştirmedi. en sonunda pençelerle tüneme, tutma kabiliyetini de yitirdi. yerde pençelerini top şeklinde yapa yapa anca yürüyebiliyordu.. devamında da Hakk'a uğurlamak zorunda kaldım. :/

önceki kuşumun ayak altlarında bir türlü çözemediğim nasırlar\yaralar oluşuyordu. önce kadifesinden yapmıştım, bir yarar sağlamayınca deriyi denedim.. o da pek bir şeyi değiştirmedi. en sonunda pençelerle tüneme, tutma kabiliyetini de yitirdi. yerde pençelerini top şeklinde yapa yapa anca yürüyebiliyordu.. devamında da Hakk'a uğurlamak zorunda kaldım. :/
Siz o deriyi kaldırın. Tahta olması iyi bir şey. Deri uygun değil..

Siz o deriyi kaldırın. Tahta olması iyi bir şey. Deri uygun değil..
bu dişi dediğiniz fotodaki candaş ın ayakları parmağıma tünediğinde çok soğuk. deri olduğundan ısıtır biraz diye sökmüyorum şimdilik, kış da geldi.. candaş ı verip erkek alacağım, o zaman sökerim artık.

Geri