Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yeşil kuşun cinsiyeti nedir

Ekli dosyalar

• IMG-20230213-WA0000.jpg
    IMG-20230213-WA0000.jpg
    143.1 KB · Görüntüleme: 22
Allah aşkına yardımcı olun. Fotoğraftaki kuşumun cinsiyeti nedir? Biri dişi biri erkek almıştım. Resimdeki erkek diye biliyordum, profil resmimin solundaki de dişi. Ama benim yoruma eklediğim ekteki erkek olan kuşa burada dişi dediler yeniden sormak istiyorum. Cereyi net bir şekilde çektim. Lütfen dişi mi erkek mi bana söyleyin. Eğer bu da dişi çıkarsa 2 tane dişi aynı kafeste olur mu bilmiyorum fakat kavga ediyorlardı dişi olan öbürünün ayağını gagalıyordu. Ne yapmam gerekiyor? Ayrı kafeslere mi koymalıyım. Birbirlerine de alışmışlardı aslında 21 gün oldu alalı.

Allah aşkına yardımcı olun. Fotoğraftaki kuşumun cinsiyeti nedir? Biri dişi biri erkek almıştım. Resimdeki erkek diye biliyordum, profil resmimin solundaki de dişi. Ama benim yoruma eklediğim ekteki erkek olan kuşa burada dişi dediler yeniden sormak istiyorum. Cereyi net bir şekilde çektim. Lütfen dişi mi erkek mi bana söyleyin. Eğer bu da dişi çıkarsa 2 tane dişi aynı kafeste olur mu bilmiyorum fakat kavga ediyorlardı dişi olan öbürünün ayağını gagalıyordu. Ne yapmam gerekiyor? Ayrı kafeslere mi koymalıyım. Birbirlerine de alışmışlardı aslında 21 gün oldu alalı.

Ve bir de yaşı kaç? Kaç aylıktır?

Bende dişi ye benzettim cereyi ışık alacak şekilde cekermisin karanlık çıkmış

Yanakları koyu ve 50 günlük saldırganlık var ama 3 günde elimize alıştı yinede ısırıyor ama çok azaldı ısırması kolumuzda falan duruyor elimize alabiliyoruz öyle ve sabahları çok ötüyor ve gün içinde tek otus yapiyor ama böyle ıslık çalar gibi

Ekli dosyalar

• 20230213_213535.jpg
    20230213_213535.jpg
    877 KB · Görüntüleme: 9
  • 20230213_213527.jpg
    20230213_213527.jpg
    854.3 KB · Görüntüleme: 8
Bu fotoda erkek gibi duruyor beyazlık göremedim canlı gözle.bakinca beyazlık varmı yoksa erkektir
İşte burun deliklerinin olduğu kısımlar beyazımsı geriye kalanı açık mavi, alta doğru mora karışıp gidiyor.

Turkuaz olanın cinsiyeti belli, o dişi. Daha önce buraya sormuştum, kesin dişi. Ama Maviş'ten şüpheliydik. Erkek olmasına sevindim 😊
Bir kaç haftaya cere tamamen oturunca kesin emin oluruz bazı kuşlarda cere çok yanıltıcı oluyor başıma geldi çünkü dışı diyip erkek çıkan erkek diyip dışı çıkan ☺️ her halükarda çok güzel bir kuş inşallah gönlümüzdeki gibi olur 🤲☺️ maşallah canlara

Bir kaç haftaya cere tamamen oturunca kesin emin oluruz bazı kuşlarda cere çok yanıltıcı oluyor başıma geldi çünkü dışı diyip erkek çıkan erkek diyip dışı çıkan ☺️ her halükarda çok güzel bir kuş inşallah gönlümüzdeki gibi olur 🤲☺️ maşallah canlara
Sağ olun teşekkür ederiz 😊

Benim fikrim hala dişi yönünde 🙂 ama önemli olan dişi veya erkek değil sağlıklı olmaları. İki güzel meleğinize de uzun sağlıklı bir ömür diliyorum 🙏🏻
Henüz yavrular, hele bir büyüsünler biraz, ancak o zaman emin olabiliriz. Teşekkürler, çok sağ olun.

Muhabbet kuşlarımın bilezikleri kırmızı renk üzerlerinde üreticinin telefon numarası ve 21 yazıyor. Bı de bitanesinde 21 in yanında 096 diğerinde 100 yazıyor. Kuşlar kaç yaşında ve sayılar ne anlama geliyor

Muhabbet kuşlarımın bilezikleri kırmızı renk üzerlerinde üreticinin telefon numarası ve 21 yazıyor. Bı de bitanesinde 21 in yanında 096 diğerinde 100 yazıyor. Kuşlar kaç yaşında ve sayılar ne anlama geliyor
2021 doğumlu kuşlar
Daha anlaşılır olması için örnek vermek gerekirse;
TKF – 17– 395 – 35S –0 27

TKF – Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu’nun kısaltmasıdır.
17– Kuşun 2017 yılında dünyaya geldiği anlamına gelir .
395 – Üreticinin derneğe kayıtlı olduğu üye numarasıdır.
35S – Üreticinin bağlı olduğu derneğin kodudur (İzmir Serinofil Derneği)
027– Üreticinin 2017yılında bileziklendirdiği 27. kuş anlamına gelir.

Geri