Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yerli dişi.
Not: Kafeslerde hiçbir zaman plastik tünek kullanmayın! Ayak mantarının başlıca sebeplerindendir.
bize en yakın kuşçuda tahta tünek yok yapmam mümkün ancak tahtayı silindir haline getiremem ne yapmalıyım ne önerirsiniz

yani satılanlar gibi yapamam ama dal koyabilirim kalın o olurmu ama çok dönüyor
Size şöyle zamanında yaptığım bir dalı göstereyim. Muhabbet kuşları için hiç kullanamadım biraz fazla kalın belki bir gün şuan ki kuşlarımla işleri rayına oturtunca Sultan Papağanı alırım diye atmadım. Tabi hiç oturtamadım. Buna benzer daha ince bir dal bulursanız yapmayı deneyebilirsiniz. Fazla ince veya fazla kalın olursa ayakta ciddi sıkıntılara yol açar zaman içerisinde.

Ekli dosyalar

• dc5ed1e2-bf51-4cec-a089-39ab3f7f64a5.jpg
    dc5ed1e2-bf51-4cec-a089-39ab3f7f64a5.jpg
    247.2 KB · Görüntüleme: 39
Size şöyle zamanında yaptığım bir dalı göstereyim. Muhabbet kuşları için hiç kullanamadım biraz fazla kalın belki bir gün şuan ki kuşlarımla işleri rayına oturtunca Sultan Papağanı alırım diye atmadım. Tabi hiç oturtamadım. Buna benzer daha ince bir dal bulursanız yapmayı deneyebilirsiniz. Fazla ince veya fazla kalın olursa ayakta ciddi sıkıntılara yol açar zaman içerisinde.
Forum içerisinde bu dal yapma ile ilgili zibilyon tane konu var.

Kuşumu yeni aldim önceden 4 yaşında erkek muhabbet kuşum vardı. 1 yasinda yanında olan dişisi kaçtı tüy dökümü derken stresi atlatti disi baktiralim diye gittik 2 gün orda biraktik ve hic bir dişi istememis ötelemiş bizimkini bizde en azından erkek bir yavru alalım dedik sözde 35 günlük dedi petshop ama eve getireli 3 gün oldu el egitimlerine basladim elime aliyorum elimde duruyor fakat odaya cikarım diyorum omzumda falan sonra kaciyor perdeye lambaya sacma yerlere kaciyor ve ben yanına giderken benden korkmuyor elime alıyorum . Yine yukseklere gidiyor egitimde önerdiginiz bir şeyler varmı . Ve gagasindaki çehrede degişim rengi görüyorum . Birde isiriklama yapiyor ama kendinide sevdiriyor. Cinsiyet ve ırk hakkinda Yorumlarınızı bekliyorum saygı değer üyeler.
Öncelikle kuşunuz dişi. Isırması biraz daha fazla olur.
Yüksek yerlere uçmaması için(avize,perde...) oralara renkli kalın ipler ya da korktuğu diğer cisimleri koyabilirsiniz. Böylece zamanla koltuklara, sehpalara konmaya başlayacaktır.

Teşekkürler. Yakın zamanda yapacağım

Irkları hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• 8B25AAA0-DE18-4902-A510-C4621F46CBA2.jpeg
    8B25AAA0-DE18-4902-A510-C4621F46CBA2.jpeg
    208.1 KB · Görüntüleme: 28
  • F8AF34E1-414D-48AF-AC7C-B5B22394B8CE.jpeg
    F8AF34E1-414D-48AF-AC7C-B5B22394B8CE.jpeg
    173.1 KB · Görüntüleme: 31
Nurullah bey teşekkür ederim cevabınız için.
Albino nadir bulunan değerli bir tür mü? Ne renk bir erkek ile eşleştirmek gerekir
Normal kuşlardan bir farkı yok. Üreticiler ara mutasyonlarda kullanıyorlar, o yüzden nadir oluyorlar.
Eş olarak yerli bir erkek tercih etmeniz iyi olur. İno genine sahip olup olmaması sizin yavru beklentinize ve kuşun eşini seçmesine bağlı.

Cinsiyeti nedir

Ekli dosyalar

• A2DA4CDE-9A91-4E2A-B12E-8DFD75B4C968.jpeg
    A2DA4CDE-9A91-4E2A-B12E-8DFD75B4C968.jpeg
    221.2 KB · Görüntüleme: 28
Geri