Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Baştakinden anlaşılmıyor mu

Fotoğraflarda ışık parlaması var ve fotoğraflar kuşların cerelerine çok uzak mesafeden çekilmiş.
Daha yakın ve net fotoğraflar yükleyiniz.
Fotoğraf yüklemek için:
1-Resim yükleme sitelerini kullanabilirsiniz.
2-Piksel kalitesini düşürmeden net yüklemek için ekran görüntüsü alıp, onu yükleyebilirsiniz.
IMG_20201209_133349.jpg
IMG_20201209_133329.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20201209_133318.jpg
    IMG_20201209_133318.jpg
    709 KB · Görüntüleme: 2
Mesajınız için çok teşekkür ederim.
Evet yaklaşık 2 aylık bir yavru. Ben de cere renginden dolayı erkek olduğu kanısındaydım, fakat ısırma huyunun giderek artması, kafeste akrobasi yapması dişi olabileceği konusunda beni biraz düşündürdü açıkçası. O nedenle sizlere sormak istedim.
Ceresinde beyazlık var ama mor tonu daha koyu. Isırması korkmasından dolayı olabilir. Ötüşünde azalma varsa ve ötüşü kısaysa dişidir.

Ceresinde beyazlık var ama mor tonu daha koyu. Isırması korkmasından dolayı olabilir. Ötüşünde azalma varsa ve ötüşü kısaysa dişidir.
Tekrardan çok teşekkür ederim. Cinsiyetini net olarak anlamak için bir süre daha beklemek gerekecek galiba.
Bir de lutino renklerde olan kuşlarda farklı şekillerde cinsiyet tespiti yapılıyormuş sanırım. Bizim kuş saf lutino değil. Gözlerde kırmızılık yok. Acaba normal renk yöntemleri doğru sonuç verir mi bu tarz kuşlarda?

İki kuşta dişi galiba. Mavinin dişi olduğu konusunda eminim. Sarı kuş için siz yine de diğer userlerin de görüşünü alın.
Mavi kuş 4-5 aya yakın. Sarı kuş 2 aydan fazla değildir.
Sarı kuş daha hareketli maviye göre ve ele geliyor korkmuyor mavi biraz daha küçük sarıya göre ve çok korkuyor fazla hareket etmiyor saldırgan da

Geri