Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba 1 aylık kuşumun ırkı nedir öğrenebilirmiyim.Düz jumbo İngiliz olduğu söylendi aldıgım üretici tarafından .

Anne ve babası
WhatsApp Image 2020-11-14 at 23.52.56.jpeg
WhatsApp Image 2020-11-14 at 23.52.56 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-11-14 at 23.54.27.jpeg

Merhaba 1 aylık kuşumun ırkı nedir öğrenebilirmiyim.Düz jumbo İngiliz olduğu söylendi aldıgım üretici tarafından .

Anne ve babası
Ekli dosyayı görüntüle 48655Ekli dosyayı görüntüle 48657Ekli dosyayı görüntüle 48658

Merhaba. Evet anne ve baba Jumbo, doğal olarak kuşunuzun ırkı da Jumbo. Yavru bir kuşun Jumbo olup olmadığını, beneklerinin normal bir kuşa göre daha fazla olmasından ve iriliğinden kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Maşallah :)

Merhaba. Evet anne ve baba Jumbo, doğal olarak kuşunuzun ırkı da Jumbo. Yavru bir kuşun Jumbo olup olmadığını, beneklerinin normal bir kuşa göre daha fazla olmasından ve iriliğinden kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Maşallah :)
Hocam tesekkur ederim.Birde büyünce heybetli olurmu ve ingiliz vasfı varmı .Fazla bilgim yok o yuzden sordum ksr bakmayın

zararı varmı hocam . Çıkartmalı mıyım sizce
Kimisi kullanılmalı bu sayede ülkeye kaçak kuş girişini engelleyip genel anlamda yararlı olunacağını söyler. Şahsi fikrimse bilezik takmanın pek doğru olmadığı yönünde sizin ayağınıza da bir kelepçe bağlasak siz de çıkartmak isterdiniz. Ama asıl sıkıntı bu değil eğer kuşun ilerde bir ayak problemi olursa bu bileziklerin çok sıkıntı çıkarttığını söylemişti bir üretici tanıdığım o yüzden o da kendi kuşlarına bilezik takmıyordu. Kısaca pek doğru bulmuyorum ama gelip de başkası "Hayır, yanılıyorsun." dese "Hayır, haklıyım." diyemem.

Zaten bileziği öyle normal çekip çıkaramazsınız. Ayağı büyük olduğundan bilezik çıkmaz. Bu bilezikle kuşlara çok küçükken takılıyor.

Özel kesme aparatıyla kesilebiliyor ama ben bu işlem yapıldıktan sonra ayağı yara olmayan bir tane bile kuş görmedim. Hepsinin ayağı yaralandı, kuşa eziyet etmeye gerek yok.

Özel kesme aparatıyla kesilebiliyor ama ben bu işlem yapıldıktan sonra ayağı yara olmayan bir tane bile kuş görmedim. Hepsinin ayağı yaralandı, kuşa eziyet etmeye gerek yok.
Hocam bakın örnek olarak söylüyorum. Bu kuşumuzun ayağındaki bilezik kafese takılıyor ve kuşun ayağı kırılıyor. Kuşun düştüğü durum normal. Bu üretici arkadaş da sonradan gidip kuşlarının bütün bileziklerini çıkarttırıyor.

Hocam bakın örnek olarak söylüyorum. Bu kuşumuzun ayağındaki bilezik kafese takılıyor ve kuşun ayağı kırılıyor. Kuşun düştüğü durum normal. Bu üretici arkadaş da sonradan gidip kuşlarının bütün bileziklerini çıkarttırıyor.
Kuşun düştüğü durum belli yazacaktım normal nasıl geldi oraya :)

Herkese selamlar temmuz ayında aldığımda gaga rengi pembe mor tonlarındaydı şuan 4 aylık gaga rengi kahverengi oldu cinsiyeti hakkında bilgi verirmisiniz
9ef7c98fabf09b8b1f1139b1510cd11a.jpg
IMG-20201115-WA0002.jpg

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese selamlar temmuz ayında aldığımda gaga rengi pembe mor tonlarındaydı şuan 4 aylık gaga rengi kahverengi oldu cinsiyeti hakkında bilgi verirmisiniz
9ef7c98fabf09b8b1f1139b1510cd11a.jpg
Ekli dosyayı görüntüle 48668

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dişi bir kuş. Yüksek ihtimalle de şuan ilk kızgınlık, yani üreme dönemini geçirdiği için de 4 aylıktan büyük(6-7), aylık bir kuş.

İyi akşamlar herkese. Bu cana bi kaç hafta önce erkek demişti fındıkbaba ama çaresi beyazlaşmaya başladı. Hala oğlum deme konusunda kararsızım 😀 geçmiş sayfalarda kafa yapısından bahsedilmiş ayrım için dişi daha yuvarlak erkek daha düz alınlı mı oluyor ?

Ekli dosyalar

• 452FF06F-C710-45E0-A231-C3C5E1195546.jpeg
    452FF06F-C710-45E0-A231-C3C5E1195546.jpeg
    155.3 KB · Görüntüleme: 15
  • F3AD4DE7-75BA-4530-A0A4-1DD6506042D3.jpeg
    F3AD4DE7-75BA-4530-A0A4-1DD6506042D3.jpeg
    636.6 KB · Görüntüleme: 16
İyi akşamlar herkese. Bu cana bi kaç hafta önce erkek demişti fındıkbaba ama çaresi beyazlaşmaya başladı. Hala oğlum deme konusunda kararsızım 😀 geçmiş sayfalarda kafa yapısından bahsedilmiş ayrım için dişi daha yuvarlak erkek daha düz alınlı mı oluyor ?
Kafa yapısından, bakışlarından, tüylerinden anlaşılmıyor kuşların cinsiyeti. Bildiğim kadarıyla cinsiyette iki ayrım var; ötüşleri(2-3 aydan sonra net bir ötme karakteri kazanıyorlar) ve cereleri.
Kuşunuz dişi.

Geri