Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
En fazla 30-40 günlük ve erkek bir kuş.
Yem kırmayı biliyor mudur? Dün öğle saatlerinde aldım ve tam 1 gündür yem yemiyor. Tabana koydum yemini suyunu. Endişelenmeli miyim? Yemesi için ne yapmalıyım?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cevap verdiğiniz konu 1.5 yıl

Merhaba, bu yavrumu yeni aldım. Tahminen kaç günlüktür? Cinsiyeti, ırkı nedir?
690c22f06ed01a63007c9a236f73f45e.jpg
8f45a5a643702ef7c5e2026301da0704.jpg
6ddc7d04b44bc37d972fa98bf2d78861.jpg

Erkek maksimum iki aylık çekoslovak gibi duruyor

Yem kırmayı biliyor mudur? Dün öğle saatlerinde aldım ve tam 1 gündür yem yemiyor. Tabana koydum yemini suyunu. Endişelenmeli miyim? Yemesi için ne yapmalıyım?

Kafesin tabanına su ve dal darı koymuş olmanız yeterli. Tünekte durabildiğine göre yem kırmayı da öğrenmiştir.

Merhabalar bu kuşum hakkında bilgi alabilir miyim?
Gözleri hâlâ simsiyah ve tepesindeki halkalar tam açılmamış. Buna dayanarak 1 yaşını doldurmamış bir kuş.
Cinsiyeti konusunda dişi diye düşünüyorum. Fakat kuşun ceresi ve beyazlığı tam gözükmüyor.
Karşıdan çekilmiş ve doğrudan ceresini gösteren bir fotoğraf kesin bir çıkarım yapmaya yardımcı olur. Size zahmet ek bir fotoğraf daha yükleyin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gözleri hâlâ simsiyah ve tepesindeki halkalar tam açılmamış. Buna dayanarak 1 yaşını doldurmamış bir kuş.
Cinsiyeti konusunda dişi diye düşünüyorum. Fakat kuşun ceresi ve beyazlığı tam gözükmüyor.
Karşıdan çekilmiş ve doğrudan ceresini gösteten bir fotoğraf kesin bir çıkarım yapmaya yardımcı olur. Size zahmet ek bir fotoğraf daha yükleyin.
Buyrun hocam

Karşıdan çekilmiş ve doğrudan ceresini gösteten bir fotoğraf kesin bir çıkarım yapmaya yardımcı olur. Size zahmet ek bir fotoğraf daha yükleyin.
Hocam kuşun ceresi nerdeyse tamamen mavi kaplamış kesin bir şekilde dişi kafa yapısından da belli. Göz halkası çok yakından bakıldığında görülebiliyor ya da flaş ile çekildiğinde ki kuş zaten oldukça iri. Gırtlak lekeleri var, tüyleri tamamlanmış, alnı bembeyaz, oldukça da büyük. Bu kuş 1 yaş civarında. Kesin olarak da erkek.

Hocam kuşun ceresi nerdeyse tamamen mavi kaplamış kesin bir şekilde dişi kafa yapısından da belli. Göz halkası çok yakından bakıldığında görülebiliyor ya da flaş ile çekildiğinde ki kuş zaten oldukça iri. Gırtlak lekeleri var, tüyleri tamamlanmış, alnı bembeyaz, oldukça da büyük. Bu kuş 1 yaş civarında. Kesin olarak da erkek.
Dişi demişim. *Erkek. Benim de kafamı karıştırdınız :)

O beyazlık yavrularda bazen olabiliyor. Genelde beyaz olduğunda dişi olur ama bir süre sonra mavi alabiliyor yerini.
Yaş konusunda, 1 yaşını doldurmamış bence.
Cinsiyet konusunda da renk körüyüm galiba. Mavilik veya morluk yerine beyazlığa odaklandım.(dişi galiba)

Merhabalar bu kuşum hakkında bilgi alabilir miyim?

Kuşunuz erkek, maksimum 5 aylık. Cinsi Çekoslavak ve Jumbo kırığı değil, kuşunuzun anne veya babası jumbo genine sahipmiş o yüzden biraz vasılı bir kuş olmuş. Bu türün bir adı yok, Jumbo kırıklarıyla yerli muhabbet kuşlarının çiftleşmesiyle oluşuyorlar.

Geri