Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan alpdna
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
smart smart smart
Bende yaş ırk tür bilgilerini öğrenebilir miyim dişi kuş en az 1 buçuk yaşında ama yine de sorup emin olmak istiyorum teşekkürler

smart smart smart
Bende yaş ırk tür bilgilerini öğrenebilir miyim dişi kuş en az 1 buçuk yaşında ama yine de sorup emin olmak istiyorum teşekkürler

Irkı yerli (orijinal ırk), vücut ve tüy yapısı yerine oturmuş. Yetişkin bir kuş olduğu belli fakat 1 yaşından sonra yaş tahmini yapmak imkansız hale geliyor. Bazı türlerde gaga yapısından, tüy renginin soluk olmasından ve hareketlerinden anlaşılabiliyor.

=> Link

Irkı yerli (orijinal ırk), vücut ve tüy yapısı yerine oturmuş. Yetişkin bir kuş olduğu belli fakat 1 yaşından sonra yaş tahmini yapmak imkansız hale geliyor. Bazı türlerde gaga yapısından, tüy renginin soluk olmasından ve hareketlerinden anlaşılabiliyor.

=> Link
Anladım benim tahminimde 1 buçuk zaten bana geleli 14 ay oldu bana ilk geldiğinde yavruydu ilk hali bu diğer verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim cinsini merak ediyodum sağolun

IMG-20190717-WA0000

3_4 ay olması imkansız goz irisi çıkmaya başladı tahminim 7-8 aylık erkek mi dişimi herkes karıştırıyor

Merhaba,

Bir buçuk aydır bende olan kuşumun yanına bir arkadaş aldım. Birbirlerini görür görmez kaşımaya başladılar. İlk aldığım kuşumun burnu iyice beyaza döndüğü için bu seferkini kesin erkektir diye aldım. Fotoğrafları ekliyorum. Mutasyon, ırk, cinsiyet ve yaş yardımında bulunabilirseniz sevinirim. Daha gagasında siyahlık var hatta. Alırken show ayarında bir kuş olduğu söylendi bana vasıfları açısından.

Whats-App-Image-2020-10-05-at-12-59-39

Whats-App-Image-2020-10-05-at-12-59-39-1

Whats-App-Image-2020-10-05-at-12-59-39-2

Whats-App-Image-2020-10-05-at-12-59-39-3

Whats-App-Image-2020-10-05-at-12-59-39-4

Daha çok yavru ve dişi bir mubiş. Ceresinin neredeyse tamamı beyaz. Yavruyken pembe ya da mor olduğunda erkek oluyorlar. Burun deliklerinin etrafından yine fazlaca beyazlık varsa dişi olma ihtimali oluyor. Ama sizinkisinin neredeyse cere renginin tamamı beyaz. Yani dişi.
9 aylik

Anladım benim tahminimde 1 buçuk zaten bana geleli 14 ay oldu bana ilk geldiğinde yavruydu ilk hali bu diğer verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim cinsini merak ediyodum sağolun

IMG-20190717-WA0000

Rica ederim, siz de sağ olun. Kusura bakmayın mesajınızı yeni gördüm :)

Geri