M.kuşu bilinmeyen hastalık ve tedavisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cihan3335
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Koksidiyoz tedavisi uygulayın. Eczaneden bactrim şurup ya da veterinerden sulphamezathine alın. Tavsiyem Sulphamezathine almanız. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca uygulayın. İlaçlı su hergün değiştirilecek hocam..
Dün itibari ile ilacı buldum. Elle beslemeye devam ediyorum hocam. Yalnız su içtiğine hiç denk gelmedim. Acaba mamayı ilaçlı su ile yapıp versem uygun olur mu? Yani suluktaki ilaçlı sudan 2 damla kadar mamaya karıştırsam olir mu?

Dün itibari ile ilacı buldum. Elle beslemeye devam ediyorum hocam. Yalnız su içtiğine hiç denk gelmedim. Acaba mamayı ilaçlı su ile yapıp versem uygun olur mu? Yani suluktaki ilaçlı sudan 2 damla kadar mamaya karıştırsam olir mu?
Hocam yaptığın mamanın içine 2,3 damla da sulphamezathine ekle. Günde kaç defa elle besliyorsun. Günde 1 kez de direk ağızdan ver ilacı..

Hocam yaptığın mamanın içine 2,3 damla da sulphamezathine ekle. Günde kaç defa elle besliyorsun. Günde 1 kez de direk ağızdan ver ilacı..
Günde 2 kere besliyebiliyorum hocam.
Yumurta sarısı ile.
Dal darı veriyorum onuda kıyısından köşesinden az bir şey yiyor.

Günde 2 kere besliyebiliyorum hocam.
Yumurta sarısı ile.
Dal darı veriyorum onuda kıyısından köşesinden az bir şey yiyor.
Tamam. Eğer sayıyı arttırabilirseniz iyi olur. Dediğim gibi elle besleme maması na sulphamezathine den 2,3 damla. Ağızdan da 1 damla verin.

Tamam. Eğer sayıyı arttırabilirseniz iyi olur. Dediğim gibi elle besleme maması na sulphamezathine den 2,3 damla. Ağızdan da 1 damla verin.

IMG-20200521-103215 IMG-20200521-103302
Hocam dışkı yeşile döndü. Yemi hala az yiyor kursaktan beslemeye devam ediyorum. Yumurta sarısını muhallebi gibi yapıp şırıngayla kursağa 3cc veriyorum. Fakat kendim beslediğimde mamanın yarısını kusuyor. Engel olamıyorum. Nasıl devam ediyoruz hocam tedaviye...

IMG-20200521-103215 IMG-20200521-103302
Hocam dışkı yeşile döndü. Yemi hala az yiyor kursaktan beslemeye devam ediyorum. Yumurta sarısını muhallebi gibi yapıp şırıngayla kursağa 3cc veriyorum. Fakat kendim beslediğimde mamanın yarısını kusuyor. Engel olamıyorum. Nasıl devam ediyoruz hocam tedaviye...
3,4 tane daha dışkı yapsın fotoğraf atın. bakalım.

3,4 tane daha dışkı yapsın fotoğraf atın. bakalım.
IMG_20200523_102610.jpg

Hocam dışkılar hep cıvık. Yemde kusmaya başladı.

Eczaneden ge oral al. Kaybettiği sıvıyı geri kazansın hayvan. Kusmuğu kokuyor mu?
IMG_20200523_135122.jpg

Ortadaki dışkı uzerinde tüy var yanlış anlaşılma olmasın.
Yok hocam öle çok bir kusma değil sanki dişiye kur yapar gibi tane tane kusuyor. Kafayı uzatıp ileri geri yaparak 1 2 tane yem çıkarıyor. Ama kur değil ondan eminim. Çünkü hayvan halsiz. Ge oralı nasıl kullanmalıyım. Heralde elektrolit bu.

Ekli dosyayı görüntüle 46779
Yok hocam öle çok bir kusma değil sanki dişiye kur yapar gibi tane tane kusuyor. Kafayı uzatıp ileri geri yaparak 1 2 tane yem çıkarıyor. Ama kur değil ondan eminim. Çünkü hayvan halsiz. Ge oralı nasıl kullanmalıyım. Heralde elektrolit bu.
Pirinç tanesi kadar koyun suyuna 2-3 gün verin.Ben ishal döneminde öyle yaptım.Size de iyi gelir inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 46779
Aynen elektrolit. Hazalın da dediği gibi pirinç tanesi kadar kullanın 2,3 pirinç tanesi kadar.

Geri