M.kuşu bilinmeyen hastalık ve tedavisi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan cihan3335
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu gün tedavinin 5 inci günü hocam. Dışkı fotoraftaki gibi. Hala halsizlik var. Çoğunlukla kabarık uyku halinde duruyor. Yem yiyor ve su içiyor. Yapabileceğimiz başka bir şey varmı?
IMG-20200513-065403
Dışkı sanki 1 tık koyu gibi.

Benzer durum benim kuşta da vardı hatta dışkıları hemen hemen aynı.
Konuyu açtığımda @Recai georal önerdi 2- 3 gün kullandım dışkısınin rengi açılmaya başladı kuş kumu vardı sürekli duruyordu kafesten çıkardım sonra 2 günde vitamin verdim iyileşti şuan dışkısı neşesi falan normale döndü cok şükür.
İnşallah bian önce iyileşir..

Benzer durum benim kuşta da vardı hatta dışkıları hemen hemen aynı.
Konuyu açtığımda @Recai georal önerdi 2- 3 gün kullandım dışkısınin rengi açılmaya başladı kuş kumu vardı sürekli duruyordu kafesten çıkardım sonra 2 günde vitamin verdim iyileşti şuan dışkısı neşesi falan normale döndü cok şükür.
İnşallah bian önce iyileşir..
Geçmiş olsun. Recai hocamız bir daha bi kontrol etsin ona göre tedaviye devam edelim. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Bu gün tedavinin 5 inci günü hocam. Dışkı fotoraftaki gibi. Hala halsizlik var. Çoğunlukla kabarık uyku halinde duruyor. Yem yiyor ve su içiyor. Yapabileceğimiz başka bir şey varmı?
IMG-20200513-065403
Dışkı sanki 1 tık koyu gibi.
Dışkı yapar yapmazmı siyah yoksa yaptıktan Bi süre geçtikten sonra mı siyah oluyor.

Dışkı yapar yapmazmı siyah yoksa yaptıktan Bi süre geçtikten sonra mı siyah oluyor.
Sabah yaptığı dışkı hocam yeni gibi geldi bana o yüzden paylaatım.. Eve geçince taze dışkıyı yakalayıp atayım tekrar bir bakalım hocam

Sabah yaptığı dışkı hocam yeni gibi geldi bana o yüzden paylaatım.. Eve geçince taze dışkıyı yakalayıp atayım tekrar bir bakalım hocam
Tamam kuşu gözlemleyelim, dışkıyı yapar yapmaz siyahsa yazarsın. İştahı nasıl?

Tamam kuşu gözlemleyelim, dışkıyı yapar yapmaz siyahsa yazarsın. İştahı nasıl?
Eski gibi iştahlı yemiyor hocam. Ama daldarı veriyorum severek yiyor. Yemliktekilerden yiyor. Dışkı bekliyorum hala.

IMG-20200513-190352 IMG-20200513-190705
Böyle bir dışkı yaptıştı elime almadan kuşu. Göğüs kemiği çok belirginleşmiş.

Eski gibi iştahlı yemiyor hocam. Ama daldarı veriyorum severek yiyor. Yemliktekilerden yiyor. Dışkı bekliyorum hala.

IMG-20200513-190352 IMG-20200513-190705
Böyle bir dışkı yaptıştı elime almadan kuşu. Göğüs kemiği çok belirginleşmiş.
Kuş aç olabilir . Yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Çay kaşığı ya da şırınga yardımı ile de kuşa yedirin. Mutlaka yesin kuş. Ondan sonra dışkı yapsın tekrardan bakalım.

Son düzenleme:
Kuş aç olabilir . Yumurta haşlayın, sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Çay kaşığı ya da şırınga yardımı ile de kuşa yedirin. Mutlaka yesin kuş. Ondan sonra dışkı yapsın tekrardan bakalım.
Aynen hocam kuş açmış. Bu gün yumurtanın sarısını macun gibi yapıp bir arkadaşım sayesinde kursaktan besleme yaptık. Ucu olan bir şırınga ile kursağa mama bastık. Sonra bu dışkılar geldi. Ok işareti ile dösterdiğim 1dk lık bir dışkı.

IMG-20200514-220041 IMG-20200514-220136 IMG-20200514-220605

Nasıl devam edelim hocam tedaviye? Sabrınız için tekrar tekrar teşekkür ederim...

Mamayı kursağa bastıktan 1 saat sonra bu dışkıların hepsini yaptı. Yani çok hızlı sindirmemişmi hocam.

Aynen hocam kuş açmış. Bu gün yumurtanın sarısını macun gibi yapıp bir arkadaşım sayesinde kursaktan besleme yaptık. Ucu olan bir şırınga ile kursağa mama bastık. Sonra bu dışkılar geldi. Ok işareti ile dösterdiğim 1dk lık bir dışkı.

IMG-20200514-220041 IMG-20200514-220136 IMG-20200514-220605
Dışkıyı yapar yapmaz mı siyah hocam.

Siyaha yakın çok koyu yeşil hocam.

IMG-20200514-220605
Ok işareti ile attığım 1dk lık dışkısı
Koksidiyoz tedavisi uygulayın. Eczaneden bactrim şurup ya da veterinerden sulphamezathine alın. Tavsiyem Sulphamezathine almanız. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca uygulayın. İlaçlı su hergün değiştirilecek hocam..

Geri