Limon kafes tabanına iniyor ve kusuyor

Zaten mikostatini kesmeyecek. Mikostatine devam ama mutlaka trikomonas için de ilaç almalı en kısa sürede. Kandida da beyaz lezyonlar yapar. Ama salyalı kusmuk daha çok trikomonasda görülüyor.

Zaten mikostatini kesmeyecek. Mikostatine devam ama mutlaka trikomonas için de ilaç almalı en kısa sürede. Kandida da beyaz lezyonlar yapar. Ama salyalı kusmuk daha çok trikomonasda görülüyor.
Hocam benim kuş candidiasis dediler mikostatin kullandık ancak benim kuş hiç kusmadı. Ağzından kan geldi iki hafta mikostatin kullandirdi veteriner sonra düzeldi ben hala anlamadım nasıl kandidiasisti

Az önce mamayı verirken ağzının içine daha dikkatli baktım, ağzı ve dili bembeyazdı. Trikomonas olma ihtimali de var :( Ayrıca biraz elimizde durunca fırk fırk diye nefes alıyor. Burnu ağzı iltihapla dolmuş gibi.
Ayrıca Mikostatin'i kaç gün kullanmam lazım? Onunla ilgili bir bilgiye ulaşamadım henüz.
Dil döndürme hareketi var mı? Kuşlar trikomonas hastalığında pamukçukları dışarı atmak için o dil hareketini yapar.

Hocam trikomonasta özellikle esneme hareketi sık görülür. Ağzını avazınca açar kapar sık sık.

Papağanlar ara ara yaparlar bu normaldir ama sık sık yapıyorlarsa trikomonasdan şüphelenilmelidir.

Hocam o dil döndürme hareketi nasıl oluyor ben video aradım bulamadım. Kendi kuşumun birinde şüpheleniyorum
Sürekli dil hareketi yaparlar. Devamlı...
Videosu vardı ama arayıp bulmam lazım falan...

Geri