Limon kafes tabanına iniyor ve kusuyor

Profesyonel bir yer olarak görünüyor. Sosyal medya hesaplarına yorumlara bakınca gidilebilecek bir klinik bana göre. Cerrahi operasyon da yapılıyor.Kanatlı alanında senelerce hizmet veren bir klinik.

https://www.instagram.com/kusveterinerleri/reel/C2fLJj7i5fR/

Videdoyu izleyin bakın kuş bu halden bu hale gelmiş. Örneklerden bir tanesi mesela. Arayın konuşun,fiyatları da sorun isterseniz,ona göre gidin.

Genel muayeneden de bahsediyor. Videoları izleyin. 👍🏻😊
Maalesef diğer veterinerde de aynı şeyler yazıyordu ama bir kuşa ağır gelecek ilaçlar vermesinden ve herkese aynı teşhisi koymasından dolayı bilgisiz olduğunu gördük... O yüzden biraz güven sorunum var :)

Gönderdiğiniz linkleri inceledim, ayrıca daha önce diğer yorumları da okumuştum. Şu anda İzmir'de gidilebilecek en iyi alternatif veteriner bu galiba. İnşallah yanılmam. Yarın ilk fırsatta götüreceğim İnşallah.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. İnşallah iyi huyludur.

Hayır, yemden başka bir şey yemedi. Ben de kursak mantarından şüpheleniyorum. Şu anda kustuğunu görmedim ama halsiz, herhalde kustuğu için eli yüzü bir tuhaf olmuş. Götürebilirsem Öz-Vet'e götürmeye çalışacağım ama, burayı hiç deneyimleyen oldu mu, gerçekten bilgililer mi bilmiyorum. Bir önceki Bayraklı veterinerinde deneyimimden pek memnun kalmadım, yine pişman olmak istemiyorum.
Bence götürün uzun süredir sanırım kuşlara hizmet veriyormuş

Merhaba, son gelişmeyi yazmak istiyorum.
Maalesef maddi durumumuzun iyi olmaması ve veterinerlerin pahalı olması nedeniyle şu anda veterinere gitme gibi bir imkânım yok. Keşke elimden gelse de gidebilsem. Bugün ne yediğimden ne içtiğimden hiçbir şey anlamadım. Bu saat oldu gözüme uyku da girmedi ne yapacağımı düşünmekten.

Veterinere danışmadan ilaç kullanmak istemiyorum ama mecbur kaldığım için yarın sabah eczaneden Mikostatinin etken maddeli ilaç almaya çalışacağım İnşaallah. Az önce Limon'un arkasına yapışmış onlarca yeşil sulu dışkı temizledim, yaptığı dışkılar kafesteki peçeteye düşmediği için görsel de atamıyorum şimdilik. Ancak dışkıları temizlemek için elime aldığımda salyalı ve köpüklü bir şekilde elime kustu. Ayrıca gerçekten çok kötü kokuyor. Kesinlikle megabakteri var hayvanda.

O yüzden Triflucan gibi bir ilaç kullanmayı düşünüyorum. Bundan önce size de danışmak ve haber vermek istedim. Kafama göre ilaç verip vicdan azabı çekmek istemiyorum.

Maalesef maddi durumumuzun iyi olmaması ve veterinerlerin pahalı olması nedeniyle şu anda veterinere gitme gibi bir imkânım yok. Keşke elimden gelse de gidebilsem. Bugün ne yediğimden ne içtiğimden hiçbir şey anlamadım. Bu saat oldu gözüme uyku da girmedi ne yapacağımı düşünmekten.

Veterinere danışmadan ilaç kullanmak istemiyorum ama mecbur kaldığım için yarın sabah eczaneden Mikostatinin etken maddeli ilaç almaya çalışacağım İnşaallah. Az önce Limon'un arkasına yapışmış onlarca yeşil sulu dışkı temizledim, yaptığı dışkılar kafesteki peçeteye düşmediği için görsel de atamıyorum şimdilik. Ancak dışkıları temizlemek için elime aldığımda salyalı ve köpüklü bir şekilde elime kustu. Ayrıca gerçekten çok kötü kokuyor. Kesinlikle megabakteri var hayvanda.

O yüzden Triflucan gibi bir ilaç kullanmayı düşünüyorum. Bundan önce size de danışmak ve haber vermek istedim. Kafama göre ilaç verip vicdan azabı çekmek istemiyorum.
Megabakteri varsa veterinerden en azından amphotericin b etken maddeli ilaç isteyin. Eğer yoksa ondan sonra başlayın derim

Ayrıca sizi çok iyi anlıyorum, veterinere giriş yaptığınız andan itibaren en az 3000 TL ile o da minimum yani o şekilde çıkıyorsun.

Bence sorun haklısınız her veterinerde yok ancak megabakteride en iyi tedavi ilacı o maalesef yoksa da kendiniz triflucan veya mikostatin alırsınız
Aynen öyle. Başka seçeneğim yok zaten.

Siz trifuculan ve flagyle alın iki ilaca birden başlayın. Yarım suluğa her birinden 5 damla. Aynı suya probiyotik de katın

Siz trifuculan ve flagyle alın iki ilaca birden başlayın. Yarım suluğa her birinden 5 damla. Aynı suya probiyotik de katın
Öyle hepsi birden ağır gelmez mi? Bir de bunlar reçeteli satılıyor, kuş için alacağım diyeceğim ama verirler mi bilmiyorum 😕

Dışkılarını gönderiyorum:

Kuş kötü durumda bir an önce tedavi başlamalısınız. yaklaşık 10 gün geç kaldınız zaten

İlaçları getirir getirmez her birinden birer damla damlatın ağzına.

İlaçları getirir getirmez her birinden birer damla damlatın ağzına.
Eczaneden Mikostatin oral süspansiyon aldım şimdi. Diğerlerini alamadım. Suluğa damlatılıyormuş bu. Ne kadar damlatmalıyım ve kaç gün kullanmalıyım?

Öncelikle ağzına 1 damla damlatın yutturun yuttuğundan emin olun. Yarım suluğa 50 ML 5 damla.

Bir şekilde flagyl edinin. Trikomonas ise mikostatin işe yaramaz. 1 saat kadar gözlemleyin ilacı damlattıktan sonra her hareketine bakın. Midesi bulanacak mı bakalım.

Kuşun ağız içini kontrol eder misiniz peynir gibi beyaz lezyonlar var mı bakın... Varsa trikomonas yüksek ihtimal.
Kuşun dışkıları da kötü. Doğru tedaviyi bulamazsak kaybedebiliriz maalesef.
En azından dışkı analizi yaptırabilseniz iyi olurdu.

Geri