Kursak ve popo balon gibi oldu.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İşte dediginiz gibi siz veteriner değilsiniz ama o insanlar 2 kere veterinerlik okumuş üstüne kuşlar üzerine yüksek lisans yapmışlar ve bunlar amerikada Kanadada. Sarımsaga soğana karşı bi dusmanliklari yok durduk yere zararsız olsa bitek bunlar konusunda uyarma ihtiyacı duymazlar diye düşünüyorum zira kendileri bana yağsız tuzsuz olduğu sürece sağlıklı olan yediğin her şeyi verebilirsin sadece soğan sarımsak avakado çikolata hariç diye uyardı. Mutlaka bir sebebi vardır ki bunu belirtiyorlar. Yok uygun ben daha iyi biliyorum diyosaniz siz yedirin ozaman. Ama biz de bildiğimızı duyduğumuzu söylüyoruz bu kadar tepki verilmesi manasız. Suda bekletilip suyuna eklendiğinde faydası oluyor bununla ilgili forumda da konu var onu yapabilirsiniz ama direk yedirilmemesi gerekiyor.
kabul ettim ki zaten zararlı olduğunu ama ilaçtan daha azdır dedim farkederseniz.iyi okuduğunuzdan emin misiniz yazımı.İlaç sektörü para kazanma üzerine kurulmuştur.önce kusa iyi hissettirir sonra tekrar baska yerden patlak verir.Zaten tamamen iyileştirseler nasıl para kazancaklar.Döngü olmaz.Ben bunu iyi biliyorum.bu islerin içindeyim.O yüzden böyle konuşabiliyorum onlardan iyi bildigimi iddia ettigim icin degil...Dikkat ederseniz vakaların cogunluğuda böyledir.cogu kisi önce iyiydi sonra böyle böyle oldu der...Siz zannetmeyin ki ben kibirle veteriner n bilir ben biliyorum diyorum.İstiyorum ki hem hayvanlarınıza düzgün müdahale edin hemde soyguna uğramayın söyledikleri cogu seyi anlamak icin 2 kere üniversiye okumaya gerek yok.Mesela teflon agır metal zehirlenmesi insan öldürüyor.kuş o ortama sokulmaz ki zaten üstte de bunu anlatmak istedim...Size de teşekkür ettim üstelik uyarınız için.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Hanımlar k.bakmayın ama Kim kuşa tuz şeker kakao verir ki zaten ? Veya çikolata bilmem paketli gıda asitli icecek vs...Herkes bunların verilmeyeceğini bilir akıl eder Cunku bunlar insanı bile kansere yaklastıran yavas yavas öldüren ürünler...Bunlar insanı böyle yaparken kim kalkıp kuşa verirse zaten akılsızdır :) bunlar icin veterinerin bilgi vermesine ne gerek var :) zaten veteriner yazısını okumasam bende kusuma sprite alacaktım dimi :) ...Soğan sarımsaga gelince :) Birisi kalkmış kendi sindirim sistemiyle kusunkini bir tutmuş beni yakıyor vs bu resmen akıllara zarar bir cümle olmuş :) ayrıca unutmayın Bir kucuk parçadan gelen zarar cok az olsa da faydasını saymakla bitiremezsiniz...Üstelik hiç bir doğal gıda kuşa verilen bir ilaç kadar onu ölüme yaklastırmaz...Kuslara gönül rahatlığıyla ilaç kullanılırken soğan ve sarımsak gibi doğal gıdaların dozajında kullanılmasından cekinilmesi garip...İlaç konusunda cok sey yazarım ama uzun olur.Sadece zorunlu durumlarda kullanın...Ben belki egzotik hayvan veterineri degilim ama saglıkcıyım ...Bu uslubla konuşarak beni güldürmeyin :)
NOT:forumda bilmediği anlamadıgı işlerde konusup ilaç yazan cok insan var,Benım kusuma ecoli,salmonella hava kesesi iltihabı yok ölürse görürsün vs gibi konusanlar oldu Ama kusum şu anda taş gibi ve tek bir yerinde şişlik yok düzeldi şükürler olsun...

Neler neler söylenmedi ki bu kuş için. Neyse hocam çok şükür düzelmiş konuştuğumuz gibi.

valla haklısınız evet zaten yapılmaz ama yapan çok kişi olduğu için adam uyarma ihtiyacı duymuş bence. insanlar neler yapıyor neler... ilaç konusunda tabiki öyle durduk yere ilaç vermemek lazım ama mecbur kalınca başka çözüm olmuyor kendimiz gibi düşünmek lazım işte bize bile ilaçlar zararlıyken ufacık hayvana neler yapar ama hayati tehlikesi varsa mecbur kalıyorsun. ilerlediğinde de kurtulamıyorlar bazen. sarımsak konusunda dediğim konuyu okuyun ümitfb nin konusuydu ayda 1 sarımsak bekletilmiş su verebilirsiniz yazan şekliyle yapıp doğal antibiyotik koruma amaçlı

Çok güzel kuş maşallah. Umarım en kısa sürede düzelir.
Teşekkürler düzeldi çok şükür.Su an Hiçbir sorunu yok.Popo ve kursak son hali
96582afc295a86ce0469ff66e3dc5d6d.jpg

• Beğen
Tepkiler: Kca
valla haklısınız evet zaten yapılmaz ama yapan çok kişi olduğu için adam uyarma ihtiyacı duymuş bence. insanlar neler yapıyor neler... ilaç konusunda tabiki öyle durduk yere ilaç vermemek lazım ama mecbur kalınca başka çözüm olmuyor kendimiz gibi düşünmek lazım işte bize bile ilaçlar zararlıyken ufacık hayvana neler yapar ama hayati tehlikesi varsa mecbur kalıyorsun. ilerlediğinde de kurtulamıyorlar bazen. sarımsak konusunda dediğim konuyu okuyun ümitfb nin konusuydu ayda 1 sarımsak bekletilmiş su verebilirsiniz yazan şekliyle yapıp doğal antibiyotik koruma amaçlı
yazdıklarım okunursa sizin gibi herkes mevzuyu anlayacaktır.acilen bir parça yedirdigim sonradan kaynamıs sogumus suda sarımsak beklettigim de görülecektir mesela.Önemli degil ama ben alısıgım zaten insanların okumadan,maksatları bilmeden konuşmalarına :)

Son düzenleme:
Geri