Kursak ve popo balon gibi oldu.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Güncelleme:Şu an icin Kusumda hızlı nefes alma,Nefes almada zorluk,burunda sümük ve tık tık ses tamamen geçti.İnşALLAH uzun vadede de işe yarar.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saglıkcıyım kimse yazmayınca kendim tedavi ettim.Zorla sarımsak yedirdim.Sonra zorla limon icirdim.Burnunu temizleyip sprey uyguladım.Biraz rahatladı.Sonra Soguk algınlıgında kullanılan ağrı kesici ateş düşürücü minoset ilacından bıçakla kazıtıp toz haline getirdim azıcık(pirincinde 4 te 1 i) kadar limonlu suya katıp zorla icirdim.Gözlerine kulak copuyle bolca furacın antiseptik krem sürdüm...Şimdi beklemedeyim.İnşALLAH faydalı olur.

:D ne biliyim siz yinede zorla bişey yapmayın. Geçmiş olsun.

:D ne biliyim siz yinede zorla bişey yapmayın. Geçmiş olsun.
Evet zorla güzellik olmuyor kuşumunda zaten tipi kaydı görseniz korkarsınız :) ama olsun iyileşsin yeterki kuluckası bitince 2 3 ay dinlenecek o arada banyo vs güzelleşir. :)

Solunum düzeldi.popo kısmındaki artan bu şiş hakkında yardım eder misiniz.Hiçbir fikrim yok. Dışkılar aynı.
b4fad738980e2bc764e850b8fd40614e.jpg

Sarımsağı direk yedirmeyin bir daha çok zararlı. 1 diş sarımsağı küçük parçalara bölüp 1 bardak suda bekletin 12 saat o sudan suluguna ekleyin 5te 1 olacak şekilde.

Sarımsağı direk yedirmeyin bir daha çok zararlı. 1 diş sarımsağı küçük parçalara bölüp 1 bardak suda bekletin 12 saat o sudan suluguna ekleyin 5te 1 olacak şekilde.
Doğal şeylerin kuşlara zararlı olduğunu düşünmüyorum.Sarımsak tozu ile mama hazırlayanları bile forumlarda gördüm tşk ederim.

Abilerim bana yardım edin lütfen muhabbet kuşumun popo kısmı şiş olduguiçin cok haraket edemiyor şişligin sebebini bilemiyorum yardım edin bana lütfen

Doğal şeylerin kuşlara zararlı olduğunu düşünmüyorum.Sarımsak tozu ile mama hazırlayanları bile forumlarda gördüm tşk ederim.

Doğal şeylerin zararı yok mu ? Her doğal şey zararsız mı ? Mesela avakado kuşları zehirliyor ayrıca sarımsak soğan kahve kakao tuz kuşlar İçin zararlı tabi siz daha iyi biliyorsunuz sonuçta egzotik hayvan veterinerisiniz

• Beğen
Tepkiler: Kca
Doğal şeylerin zararı yok mu ? Her doğal şey zararsız mı ? Mesela avakado kuşları zehirliyor ayrıca sarımsak soğan kahve kakao tuz kuşlar İçin zararlı tabi siz daha iyi biliyorsunuz sonuçta egzotik hayvan veterinerisiniz
Konu benim bilmemem veya başkasının bilmesi degil ki,ben araştırdım sarımsak tozunun bile mamalarda kullanıldıgını gördüm ve direk sarımsagı kullandım.Doğal diye her gıda verilecek demedim.Doğal ama kuşlara uygun.Doğal diye kuşa da Kakao verecek değiliz :)

Konu benim bilmemem veya başkasının bilmesi degil ki,ben araştırdım sarımsak tozunun bile mamalarda kullanıldıgını gördüm ve direk sarımsagı kullandım.Doğal diye her gıda verilecek demedim.Doğal ama kuşlara uygun.Doğal diye kuşa da Kakao verecek değiliz :)

Şahsen ben sarimsak yiyemem yakıyor bildiğin. Kuşlarında direk sarımsağı saglikli bir sekilde hazmedebileceğini sanmiyorum. Cok yerde sarımsağı suda bekletip suyu kullandiklarini okudum. Ben direk sarımsağı yedirmem sizde ureticilerden bilgi alabilirsiniz bu konuda

• Beğen
Tepkiler: Kca
Şahsen ben sarimsak yiyemem yakıyor bildiğin. Kuşlarında direk sarımsağı saglikli bir sekilde hazmedebileceğini sanmiyorum. Cok yerde sarımsağı suda bekletip suyu kullandiklarini okudum. Ben direk sarımsağı yedirmem sizde ureticilerden bilgi alabilirsiniz bu konuda
Siz un kurdu da yiyemezsiniz ama kuslara yer diyorlar hatice hanım.zaten azcık bir şey yedirdim.Sımdı kaynamıs sogumus suda sarımsak bekletiyorum.Mevzuu da kaynadı Kusumun rahatsızlıgına burda bi çözüm söyleyen olmadı.İnşALLAH tamamen iyileşmesi için iyi bir tedavi bulurum.

okumanızı öneririm tabi yine siz bilirsiniz

yok ben yedirmenize bir şey demedim olabilir bizim de bilmeden yaptığımız hata mutlaka olmuştur internette her kafadan bir şeyler söyleyenler var zaten bir daha yapmamanız için bilgimi aktarmak istemiştim veterinerin kesinlikle uyardığı şeylerin başında geliyor çünkü.
şişlikle ilgili bilgimiz olması bence çok zor anca başına gelen varsa yorum yapabilir bu soruna. veterinerle görüştünüz mü hiç neredesiniz bilmiyorum ama en azından telefonla arayıp ne olabilir diye fikir alabilirsiniz. şahsi fikrim uzman birinin görmesi gerektiği yönünde.

Teşekkür ederim.

Bizim veterinerimiz asla avakado soğan sarımsak ve türevlerini kakao çikolata asitli içecek tuzlu şekerli paketli gıda vermeyin dedi bilgili bir egzotik veteriner İstanbul vet Florya bir bakın isterseniz

Hanımlar k.bakmayın ama Kim kuşa tuz şeker kakao verir ki zaten ? Veya çikolata bilmem paketli gıda asitli icecek vs...Herkes bunların verilmeyeceğini bilir akıl eder Cunku bunlar insanı bile kansere yaklastıran yavas yavas öldüren ürünler...Bunlar insanı böyle yaparken kim kalkıp kuşa verirse zaten akılsızdır :) bunlar icin veterinerin bilgi vermesine ne gerek var :) zaten veteriner yazısını okumasam bende kusuma sprite alacaktım dimi :) ...Soğan sarımsaga gelince :) Birisi kalkmış kendi sindirim sistemiyle kusunkini bir tutmuş beni yakıyor vs bu resmen akıllara zarar bir cümle olmuş :) ayrıca unutmayın Bir kucuk parçadan gelen zarar cok az olsa da faydasını saymakla bitiremezsiniz...Üstelik hiç bir doğal gıda kuşa verilen bir ilaç kadar onu ölüme yaklastırmaz...Kuslara gönül rahatlığıyla ilaç kullanılırken soğan ve sarımsak gibi doğal gıdaların dozajında kullanılmasından cekinilmesi garip...İlaç konusunda cok sey yazarım ama uzun olur.Sadece zorunlu durumlarda kullanın...Ben belki egzotik hayvan veterineri degilim ama saglıkcıyım ...Bu uslubla konuşarak beni güldürmeyin :)
NOT:forumda bilmediği anlamadıgı işlerde konusup ilaç yazan cok insan var,Benım kusuma ecoli,salmonella hava kesesi iltihabı yok ölürse görürsün vs gibi konusanlar oldu Ama kusum şu anda taş gibi ve tek bir yerinde şişlik yok düzeldi şükürler olsun...

Son düzenleme:
Hanımlar k.bakmayın ama Kim kuşa tuz şeker kakao verir ki zaten ? Veya çikolata bilmem paketli gıda asitli icecek vs...Herkes bunların verilmeyeceğini bilir akıl eder Cunku bunlar insanı bile kansere yaklastıran yavas yavas öldüren ürünler...Bunlar insanı böyle yaparken kim kalkıp kuşa verirse zaten akılsızdır :) bunlar icin veterinerin bilgi vermesine ne gerek var :) zaten veteriner yazısını okumasam bende kusuma sprite alacaktım dimi :) ...Soğan sarımsaga gelince :) Birisi kalkmış kendi sindirim sistemiyle kusunkini bir tutmuş beni yakıyor vs bu resmen akıllara zarar bir cümle olmuş :) ayrıca unutmayın Bir kucuk parçadan gelen zarar cok az olsa da faydasını saymakla bitiremezsiniz...Üstelik hiç bir doğal gıda kuşa verilen bir ilaç kadar onu ölüme yaklastırmaz...Kuslara gönül rahatlığıyla ilaç kullanılırken soğan ve sarımsak gibi doğal gıdaların dozajında kullanılmasından cekinilmesi garip...İlaç konusunda cok sey yazarım ama uzun olur.Sadece zorunlu durumlarda kullanın...Ben belki egzotik hayvan veterineri degilim ama saglıkcıyım ...Bu uslubla konuşarak beni güldürmeyin :)
NOT:forumda bilmediği anlamadıgı işlerde konusup ilaç yazan cok insan var,Benım kusuma ecoli,salmonella hava kesesi iltihabı yok ölürse görürsün vs gibi konusanlar oldu Ama kusum şu anda taş gibi ve tek bir yerinde şişlik yok düzeldi şükürler olsun...

İşte dediginiz gibi siz veteriner değilsiniz ama o insanlar 2 kere veterinerlik okumuş üstüne kuşlar üzerine yüksek lisans yapmışlar ve bunlar amerikada Kanadada. Sarımsaga soğana karşı bi dusmanliklari yok durduk yere zararsız olsa bitek bunlar konusunda uyarma ihtiyacı duymazlar diye düşünüyorum zira kendileri bana yağsız tuzsuz olduğu sürece sağlıklı olan yediğin her şeyi verebilirsin sadece soğan sarımsak avakado çikolata hariç diye uyardı. Mutlaka bir sebebi vardır ki bunu belirtiyorlar. Yok uygun ben daha iyi biliyorum diyosaniz siz yedirin ozaman. Ama biz de bildiğimızı duyduğumuzu söylüyoruz bu kadar tepki verilmesi manasız. Suda bekletilip suyuna eklendiğinde faydası oluyor bununla ilgili forumda da konu var onu yapabilirsiniz ama direk yedirilmemesi gerekiyor.

Geri