Kursak ve popo balon gibi oldu.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Mbrk533
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Arkadaslar kursak ve popo resimde göründüğü gibi balon gibi oldu.kursagı elleyince iltihap hissediliyor.popo şişten dolayı baya bi gergin.vucudu komple ödemli gibi.Kusu elime alınca ne kadar kilo almıs patates gibi oldu dedim siz düşünün.Bir anda göz cevresindeki tüyler biraz azaldı.(ben fark etmeden kulucka döneminde tüye girmiş) Üstüne birde hafif tık tık ses geliyor nefes alırken.Bütün bunlar bir günde oldu.şaşırdığım bunlara ragmen kusum taş gibi görünüyor.ne hareketlerde anormallik Ne kabarma ne de halsizlik belirtisi var.Dışkı ve kuşun fotograflarını ekliyorum.Son foto dünkü hali....yardım ederseniz sevinirim
b15d49b20f461d277ff50faf35f5dbb2.jpg
b1eac208bb3dd3c75649266c1d1ec65b.jpg
0369cd63fc72e34b29892fcce98d9e8c.jpg

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sagol kardasım icim rahatladı.

Sagol kardasım icim rahatladı.

İçiniz rahatlamasın hiç, çünkü kuşun durumu iyi değil. Hem kursakta, hem bağırsakta, hemde hava kesesinde enfeksiyon var bence. Veterinere götürüp tahlil yaptırma imkanınız varsa götürün.

Eklemek isterim bütün bunlar bir günde oldu demişsiniz. Kesinlikle bir günde olmaz. Düzenli dışkı takibi yapmak ve düzenli hal ve hareketlerini en ufak hastalık belirtilerini gözlemlemek gerekir. Bir günde oldu diyorsunuz ya, yarın öbür günde bir günde öldü diye konu açabilirsiniz. O yüzden iyi bir veterinere özllikle tahlil yapabilen işinde uzman egzotik kuş veterinerine götürmenizde fayda var.

Bugün baktığımda kursagında şiş yoktu kusum hala cok hareketli ve iyi durumda ben sürekli gözlemliyorum.kuşu parmağımda sevdigim icin anlamamıs olabilirim belkide uzun sürecte oldu.Dün kusu avuçlayıp sevdiğimde durumu farkettim.Şu üstte forum konusundaki kuş benim kusumdan daha şiş durumda ve ustalar sorun olmadıgını söyledi.Siz dışkıya göremi yorum yaptınız ?

Son düzenleme:
Bugün baktığımda kursagında şiş yoktu kusum hala cok hareketli ve iyi durumda ben sürekli gözlemliyorum.kuşu parmağımda sevdigim icin anlamamıs olabilirim belkide uzun sürecte oldu.Dün kusu avuçlayıp sevdiğimde durumu farkettim.Şu üstte forum konusundaki kuş benim kusumdan daha şiş durumda ve ustalar sorun olmadıgını söyledi.Siz dışkıya göremi yorum yaptınız ?

Şişlik inmişse ne ala. Dışkıları kötü görünüyor ecoli ve salmonella belirtileri var. Göz çevresi tüylerinin azalması ve nefeste problemde hava kesesi enfeksiyonlarında görülür. Senin kuşun kursağında şişlik var, diğer konudaki kuşta ise karın bölgesinde yağlanma var, ikisi bir birinden farklı. Kuşun hareketli olması tam manasıyla sağlıklı olduğunu göstermez. Ne hareketli kuşlar gördüm ertesi gün pat diye giden.

Tamam güncel dıskı atayım tekrar bi değerlendirin.

d004e4225e1eefba684f6c17113beefd.jpg

Son düzenleme:
Teşekkürler hep gözlemdeyim en ufak bir halsizlik vs degisim de gerekeni yapacagım.

Neredeyse bu kuş ölü diyecekler, Allahım sabır. Her şey normal. Ecoli ve salmonella belirtisi yok...

Sana noluyo hayırdır? Benim yorumum batıyomu sana? Sen yorumunu yazarsın bende yazarım başkalarıda yazar, konu sahibide hepsini değerlendirir kafasına yatanı yapar. Herşey normalmiş :) Ney normal ney? kursak balon gibi şişmiş, göz tüyleri dökülmeye başlamış nefeste problem var. Bu dışkılara normal diyorsan sen bırak bu işleri kimseye yorum yazma. Sarımsakla CRD tedavi etmeye çalışandan ne beklenirki zaten:confused:

@Mbrk533 siz veteriner bulamıyorsanız özel bir laboratuvar bulup dışkı ve kursak sıvısı incelemesi yaptırın. Durumunuz varsa kültür yaptırın yoksa da mikroskobik inceleme yaptırın, haklı olduğumu görüceksiniz...

Sana noluyo hayırdır? Benim yorumum batıyomu sana? Sen yorumunu yazarsın bende yazarım başkalarıda yazar, konu sahibide hepsini değerlendirir kafasına yatanı yapar. Herşey normalmiş :) Ney normal ney? kursak balon gibi şişmiş, göz tüyleri dökülmeye başlamış nefeste problem var. Bu dışkılara normal diyorsan sen bırak bu işleri kimseye yorum yazma. Sarımsakla CRD tedavi etmeye çalışandan ne beklenirki zaten:confused:

@Mbrk533 siz veteriner bulamıyorsanız özel bir laboratuvar bulup dışkı ve kursak sıvısı incelemesi yaptırın. Durumunuz varsa kültür yaptırın yoksa da mikroskobik inceleme yaptırın, haklı olduğumu görüceksiniz...
Öncelikle üslubundan ötürü karakterinin olmadığını anladım. Kuşta herhangi bir sorun yok, yağlanma içinde. Dışkılar normal. İnsanları durduk yere telaşlandırıyorsun bilmiş bilmiş konuşup. Crd bile yok crd dediğin kuşta. 60 gramlık canlıya antibiyotik, penisilin öneren boş kafadan üslup beklemek benim hatam.
@Ahmet ASLAN Arkadaşla ilgilenir misin, forum huzur düzeni bozulmasın.

Öncelikle üslubundan ötürü karakterinin olmadığını anladım. Kuşta herhangi bir sorun yok, yağlanma içinde. Dışkılar normal. İnsanları durduk yere telaşlandırıyorsun bilmiş bilmiş konuşup. Crd bile yok crd dediğin kuşta. 60 gramlık canlıya antibiyotik, penisilin öneren boş kafadan üslup beklemek benim hatam.
@Ahmet ASLAN Arkadaşla ilgilenir misin, forum huzur düzeni bozulmasın.

lan yürü git adamın asabını bozma

• Angry
Tepkiler: Kca
Teşekkürler arkadaşlar hepiniz düşünceli bir şekilde bana yardımcı olmak istediniz.Doktorlar bile ayrılıga dusuyorlar insan tedavisinde...Böyle şeyler normal.Ama hakaret etmek lanlı konusmak ancak acizliğin göstergesi olabilir.Saygılı olalım. Hayırlı akşamlar.

Forumdan kalıcı olarak uzaklaştırıldı.

Şimdi farkettim burnunda ufak sümük şişip sönüyor her nefes aldıkca tık tık sesde burdan geliyor.Nasıl rahatlatacagım.

Şimdi farkettim burnunda ufak sümük şişip sönüyor her nefes aldıkca tık tık sesde burdan geliyor.Nasıl rahatlatacagım.

Burun akıntısı varsa kuşunuz hasta olabilir dikkat edin kulak çubuğunu ıslatıp o bölgeyi temizleyin nazikçe üşütmüş olabilir mi?

• Beğen
Burun akıntısı varsa kuşunuz hasta olabilir dikkat edin kulak çubuğunu ıslatıp o bölgeyi temizleyin nazikçe üşütmüş olabilir mi?
Saglıkcıyım kimse yazmayınca kendim tedavi ettim.Zorla sarımsak yedirdim.Sonra zorla limon icirdim.Burnunu temizleyip sprey uyguladım.Biraz rahatladı.Sonra Soguk algınlıgında kullanılan ağrı kesici ateş düşürücü minoset ilacından bıçakla kazıtıp toz haline getirdim azıcık(pirincinde 4 te 1 i) kadar limonlu suya katıp zorla icirdim.Gözlerine kulak copuyle bolca furacın antiseptik krem sürdüm...Şimdi beklemedeyim.İnşALLAH faydalı olur.

Son düzenleme:
  • Wow
Geri