Kuşumda Üst solunum yolları

Ümit bey günaydın. Becerebildiğim kadarıyla foto ve video yükledim. Hepsini aynı yere yükleyemedim ama ...Kuşum ölüme meydan okuyor. Sabah kalktığımda umut sıfırdı bende. Dünden beri o da yemiyor , bende... az önce çok az darı yedi, bende kahvaltı edebildim... . Ve boynunu geriye kıvırarak uyuyor. Son 4 gündür böyle uyumamıştı. Ona müzik açtım. Şarki söyledim. Bir kez öttü. Ağladım. Bu durumdayız. Yorumlarını bekliyorum heyecanla.

Denge konusunda b vitamini çok önemli. Acilen kaliteli bir b vitamini alıp kullanın. Kuş aç kalmamalı gerekirse elle besleme yapın. İmkanınız varsa da denilen veterinere gidin.
Bazı resimler ve video paylaştım. Kuşum yemek yedi azda olsa. Siz de bakarmısınız gönderdiklerime. Yavrucuk ölüme meydan okuyor. Astım geçmiş mi. Başka ne görüyorsunuz. Ne yapmalıyım. Ne önerirsiniz

Ben her yorumumda yemek yemiyorsa elle besleme yapın demiştim. Yaptınız mı? Kuşu kafes dışına çıkarıyor musunuz?

Ben her yorumumda yemek yemiyorsa elle besleme yapın demiştim. Yaptınız mı? Kuşu kafes dışına çıkarıyor musunuz?
Elle besleme konusunu hiç bilmiyorum. Bu sabah o tip videoları izlerken, kuş yemeye başladı. Benim kuşum hep güzel yiyordu, dünden beri yediğini görmedim ama zeminde duruyor diye yem serptim şu koydum aşağıya... İlk aldiğimda her gün çıkarıyordum. Koyduğum yerde 3 saat duruyordu biblo gibi. Elime alıp uçmaya çalıştırdım. Kısa mesafe ve alçaktan uçup bi yere çarpıp düşüyordu. Salmonella tedavisi ve arkasından astım tedavisi olduğundan beri hiç çıkarmadım. Zaten hep halsiz ve uyukluyor. Ayrıca özellikle sol gözü perdelendi. Sağ gözünü çok az açıyor ve sanıyorum az görüyor. Ne yapmalıyım.. ?

Elle besleme konusunu hiç bilmiyorum. Bu sabah o tip videoları izlerken, kuş yemeye başladı. Benim kuşum hep güzel yiyordu, dünden beri yediğini görmedim ama zeminde duruyor diye yem serptim şu koydum aşağıya... İlk aldiğimda her gün çıkarıyordum. Koyduğum yerde 3 saat duruyordu biblo gibi. Elime alıp uçmaya çalıştırdım. Kısa mesafe ve alçaktan uçup bi yere çarpıp düşüyordu. Salmonella tedavisi ve arkasından astım tedavisi olduğundan beri hiç çıkarmadım. Zaten hep halsiz ve uyukluyor. Ayrıca özellikle sol gözü perdelendi. Sağ gözünü çok az açıyor ve sanıyorum az görüyor. Ne yapmalıyım.. ?
Çıkarmanızı öneririm. Kontrolünüz altında uçsun veya dışarda olsun. Ağzına minik parça bal verin enerjisi yerine gelir. Yeniden veterinere gitmeniz gerekli.

Çıkarmanızı öneririm. Kontrolünüz altında uçsun veya dışarda olsun. Ağzına minik parça bal verin enerjisi yerine gelir. Yeniden veterinere gitmeniz gerekli.
Bursa dayım. Kuşa bakan tek bi bayan veteriner buldum. Salmonella tedavisinden önceydi. Kuş arasıra tünekten düşüyor titreyip kendini gövde üstüne bırakıyor ve istemsizce çırpınıyordu. 2 dakika sonra toparlanıp tekrar tüneğe çıkıyordu. 3 ihtimal verdi veteriner. Düşmeden dolayı beyin kanaması. Sinir sistemi hastalığı. Eklem iltihabı. Bunlarla ilgili 3 ilaç verdi ve aynı anda suluğa karıştır dedi. Ertesi gün kuşun bacakları tutmadı. O gün Kuş üreticisi bir arkadaş buldum. Salmonella dedi ve tedavi başarılı sonuç verdi. Ama iki gün sonra astım başladı.
Fotoğrafını gönderiyorum. Sol burun deliği yarı kapalı gibi. Ben ne yapayım. Hiç bir sebze meyve yemiyor. Dal darı , yumurta maması falan hiç yediremedim. Aldığım dan beri.

Ekli dosyalar

• 20191102_092914.jpg
    20191102_092914.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 34
  • 20191102_092836.jpg
    20191102_092836.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 35
  • 20191102_092851.jpg
    20191102_092851.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 34
Ceresi kavlak kavlak mı? Sanki mantar başlangıcı gibi. Bence ceresine troysd krem sürün. Burun deliği için de elma sirkeli su karışımına pamuklu çubuğu batırın ve burun deliklerini düzenli olarak silin.

Şu an ilaç kullanıyor mu? Hayırsa bugünlük tam dolu suluğunun içine üç damla limon damlatın.

Mamayı ayrıca avcunuzun içine koyup kuşa uzatmayı deneyebilirsiniz. Taze meyve sebzelerle mama hazırlayıp bunu uygulayın derim.

Ceresi kavlak kavlak mı? Sanki mantar başlangıcı gibi. Bence ceresine troysd krem sürün. Burun deliği için de elma sirkeli su karışımına pamuklu çubuğu batırın ve burun deliklerini düzenli olarak silin.
Eczaneden aldım troyat. Sürücem . Dışarı çıkardım biraz. Koltukta yürüdü. Ama elime gelmek istedi hep. Biraz da elimde durdu. Vitaform diye bir vitamin koydum suyuna. Toz halinde. Boynunu kıvırmış uyuyor. 4 gündür boynunu kıvırıp uyuyamıyordu

Eczaneden aldım troyat. Sürücem . Dışarı çıkardım biraz. Koltukta yürüdü. Ama elime gelmek istedi hep. Biraz da elimde durdu. Vitaform diye bir vitamin koydum suyuna. Toz halinde. Boynunu kıvırmış uyuyor. 4 gündür boynunu kıvırıp uyuyamıyordu
Sürekli kafeste durmasın tabii. Bu şekilde sadece yürüse bile psikolojisine iyi gelecektir. Stresi azalacaktır.

Veterinerin verdiği ilaçlar ağır gelmiş bu yüzden ayakları tutmamaya başlamış. İlaç ağır gelince bu durum oluyor hemen o ilaçları kesin yoksa daha kötü olabilir. Bu bir ikincisi eczaneden bir tane supradyn all day suda eriyen tablet vitamin al. Bu vitamini 3-4 günde bir kere kullanıcaksın. Kullanım şekli ise; tableti ezip toz haline getir ve bir pirinç tanesi kadar (çay kaşığının ucuyla) tam dolu sulukta eritip ver kuşa. 3-4 günde bir olucak şekilde 2 hafta kullan, daha sonra haftalık düzenli kullanmaya devam et.

Dışkıları çok kötü değil vitamini kullanın biraz toparlansın kuş, daha sonra tekrar kontrol ederiz. Bir süre ilaç kullanmamanız da fayda var, sadece vitamin kullanın kafi. Söylediğim vitamin karışık multivitamindir. İçeriğindeki A vitamini gözlere iyi gelir, B vitamini dengesine iyi gelir, diğer vitamin ve minerallerde vücut direncini arttırıp güçlendirir mutlaka kullanın.

Birde dışkısı poposuna yapışıyor demişsiniz galiba. Popoya dışkı yapışması kabızlıkla alakalı, yemini değiştirip bonnie marka yem kullanın. İçeriğinde keten tohumu oranı fazladır ve kabızlığa iyi gelir. Birde salatalık ve marul yedirin kabızlığa iyi gelir.

Ve kuşu üşütmemeye çalışın, cereyanda (hava akımında) kalmasın ok.

He birde yeni gördüm vitaform kullanmışsın en son, onu kullanma. O ürün sadece vitamin değil aynı zamanda ağır antibiyotiktir, kuşa ağır gelebilir.
Çok çok teşekkür ederim. Vitador u kaldırdım. Zaten iyi bir vitamin bulmaya çalışıyordum. Çok teşekkürler. Dün gece can çekişir gibiydi. Adaçayı pirinç suyu koydum suyuna. O mu iyi geldi acaba bu gün çok daha iyi. Nefes alırken hala zorlanıyor ama gıcırtı tıkırtı yok. Akşam üstü güzel yedi. Ama benim kuşum ak darı dışında bir şey yemiyor. Çok denedim meyva yada yumurta maması asla yemiyor. Önceki kuşum her şey yerdi. Bu değişik bi durum. Şimdi kütük gibi uyuyor. Yarın vitamini alicam. Çok teşekkürler

Çok çok teşekkür ederim. Vitador u kaldırdım. Zaten iyi bir vitamin bulmaya çalışıyordum. Çok teşekkürler. Dün gece can çekişir gibiydi. Adaçayı pirinç suyu koydum suyuna. O mu iyi geldi acaba bu gün çok daha iyi. Nefes alırken hala zorlanıyor ama gıcırtı tıkırtı yok. Akşam üstü güzel yedi. Ama benim kuşum ak darı dışında bir şey yemiyor. Çok denedim meyva yada yumurta maması asla yemiyor. Önceki kuşum her şey yerdi. Bu değişik bi durum. Şimdi kütük gibi uyuyor. Yarın vitamini alicam. Çok teşekkürler
Burun deliklerini düzenli olarak silmeye başladınız değil mi?

Burun deliklerini düzenli olarak silmeye başladınız değil mi?
Malesef bu gün epey kötü durumda. Bu sabahtan beri kafesin altında köşede arkası dönük . Kanatları salmış. Belli belirsiz nefes alıyor. Ama yem yemiş. Şu içmiş. Gece mi yoksa sabah erken mi yemiş bilmiyorum. Gözleri kapalı bana hiç tepki vermiyor. Elime alıp rahatsız etmek istemedim. Bu durumda ne yapmalıyım

Malesef bu gün epey kötü durumda. Bu sabahtan beri kafesin altında köşede arkası dönük . Kanatları salmış. Belli belirsiz nefes alıyor. Ama yem yemiş. Şu içmiş. Gece mi yoksa sabah erken mi yemiş bilmiyorum. Gözleri kapalı bana hiç tepki vermiyor. Elime alıp rahatsız etmek istemedim. Bu durumda ne yapmalıyım
Acilen ağzına minik parça bal verin. Bu ona enerji verecektir ve hemen veterinere götürün. Geç kalmadan hareket etmelisiniz.

Acilen ağzına minik parça bal verin. Bu ona enerji verecektir ve hemen veterinere götürün. Geç kalmadan hareket etmelisiniz.
Aldım elime. Hem biraz yürüsün koltukta hemde kan dolaşımı hareket etsin diye. Bal ve sirkeli suyu da yanıma hazırladım. Elimden koltuğa atladı. 5 cm falan. Fakat bi kriz gibi bi şey mi geçirdi ne oldu bilmiyorum. Çırpındı yuvarlandı sonrada ölü gibi upuzun yattı . Kuş gitti geldi. 5 dak. Sonra doğruldu. Elime alıp biraz sakinleştirdim. Ama burnunu çok az silebildim. Çatlak bi sesle bağırıyor. Balda veremedim. Şimdi kafeste. Sallanıyor. Ayakları buz gibiydi. Götürebileceğim bir veteriner yok malesef. Astım krizi mi geçirdi böyle ne oluyor kuşuma

Aldım elime. Hem biraz yürüsün koltukta hemde kan dolaşımı hareket etsin diye. Bal ve sirkeli suyu da yanıma hazırladım. Elimden koltuğa atladı. 5 cm falan. Fakat bi kriz gibi bi şey mi geçirdi ne oldu bilmiyorum. Çırpındı yuvarlandı sonrada ölü gibi upuzun yattı . Kuş gitti geldi. 5 dak. Sonra doğruldu. Elime alıp biraz sakinleştirdim. Ama burnunu çok az silebildim. Çatlak bi sesle bağırıyor. Balda veremedim. Şimdi kafeste. Sallanıyor. Ayakları buz gibiydi. Götürebileceğim bir veteriner yok malesef. Astım krizi mi geçirdi böyle ne oluyor kuşuma
Allahım çok şükür bal verebildim. Şu da içti böylece. Supradin lı suyu ilk içti bugün.

Asla aç kalmamalı mutlaka bir şekilde besleyin. Avcunuza yem dökün verin, taze meyve sevze verin. Şansınızı hep deneyin.

Geri