Kuşum uçarken kapıya çarptı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ceyken
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Böyle yatırmayın bir daha.
Işıkları fazla açık bırakmak istemiyorum dinlesin diye ama 20:30 dan beri uyuyor sürekli o vitaminden önce tırmanıyordu ilacı verdim bi damla uyudu hala uyuyor çok korkuyorum bişey olacak diye

Onu gün içinde hareketlendiren nedir siz daha iyi bilirsiniz. Mesela tv açmak, onunla oyun oynamak, sevdiği sebze veya meyve dilimini ona uzatmak gibi bir harekette bulunun. Canlanacak mı kontrol edin. Halsizce uyukluyor mu bakın. Kuşu yormadan ve hırpalamadan gözlem yapın.

Onu gün içinde hareketlendiren nedir siz daha iyi bilirsiniz. Mesela tv açmak, onunla oyun oynamak, sevdiği sebze veya meyve dilimini ona uzatmak gibi bir harekette bulunun. Canlanacak mı kontrol edin. Halsizce uyukluyor mu bakın. Kuşu yormadan ve hırpalamadan gözlem yapın.
Onu elime alıp okşadığı zaman gözünü Açıp kafasını oynatıyor sadece

TV acın diyorsunuz ama genelde sesiz yerde bırakın fazla oynamayın onunla diyorlar çok araştırdım valla artık kafayı yemek üzereyim yani bişey olursa emanet diye kendimi suçlarım

Sırt üstü yatırmışım tırmanmasın diye
Çok mu sert çarptı? Nasıl oldu yani hızlı şekilde mi carpti
Beyin kafatasindan darbe alması bir tehlike.
Hayvan yemek yemiyorsa siz şırınga ile yemek verin ki açlıktan susuzluktan ölmesin.
Kan var mı buna bakın.
Kustan anlayan bir veterinere götürün sabah.
Kafes temiz olsun .

Çok mu sert çarptı? Nasıl oldu yani hızlı şekilde mi carpti
Beyin kafatasindan darbe alması bir tehlike.
Hayvan yemek yemiyorsa siz şırınga ile yemek verin ki açlıktan susuzluktan ölmesin.
Kan var mı buna bakın.
Kustan anlayan bir veterinere götürün sabah.
Kafes temiz olsun .
Götürdüm bişey yok dedi 2 gündür uçmuyordu ve int baktım vitamin aldım eczaneden bugün verdim uyudu saatler sonra baktım kafasını oynatıyor nefes alıyordu kafese koydum 15 dk felan sonra baktım Nefes dahi almıyor hiç bi hareket yok diş sesi geliyordu oda gelmiyor öldüğünden korkuyorum inşallah ölmemiştir sabah kalktığında ötüyor olacaktır diye hem ağlıyor hem dua ediyorum

Bazı vetenirlerin kuştan anlamadığı söylenir. Bir veterinerle kalmayin gerçekten anlayan insanlara gidin danışın. Yanlış ilaç kullanımı yapmayın.Vitamin kullandım diyorsunuz size kim söyledi ve ölçü ne kadardı ? Fazla mi verdiniz yoksa soylenilen ölçüye göre mi?
Kuşu elinize alın zaten yaşayıp yaşamadığını anlarsınız. Tül komple kapalı olmamalı. Hayvanı da strese sokmamalisiniz. Sırt üstü de yatirmayin. Eğer tunekte duramiyor ise alta çekin tunegi yere yakın mesafe. Düşüp zarar gelmesin. Suyunu yakın koymayin boğulmasin.
Yem yemeyip su içmiyor ise şırınga ile yedirin ama anlayan bir veterinere gösterin veya kuşlardan bakımlarından anlayan birine.
Uçsun diye de cikarrmayin ikinci darbeyi alırsa daha ağır olaylar yaşanmasin. Kafesinde dinlendim bskalaim bir kaç gün sonra kendine gelecek mi

Durum nedir? Bu
Bazı vetenirlerin kuştan anlamadığı söylenir. Bir veterinerle kalmayin gerçekten anlayan insanlara gidin danışın. Yanlış ilaç kullanımı yapmayın.Vitamin kullandım diyorsunuz size kim söyledi ve ölçü ne kadardı ? Fazla mi verdiniz yoksa soylenilen ölçüye göre mi?
Kuşu elinize alın zaten yaşayıp yaşamadığını anlarsınız. Tül komple kapalı olmamalı. Hayvanı da strese sokmamalisiniz. Sırt üstü de yatirmayin. Eğer tunekte duramiyor ise alta çekin tunegi yere yakın mesafe. Düşüp zarar gelmesin. Suyunu yakın koymayin boğulmasin.
Yem yemeyip su içmiyor ise şırınga ile yedirin ama anlayan bir veterinere gösterin veya kuşlardan bakımlarından anlayan birine.
Uçsun diye de cikarrmayin ikinci darbeyi alırsa daha ağır olaylar yaşanmasin. Kafesinde dinlendim bskalaim bir kaç gün sonra kendine gelecek mi
Veterinere götürdüm bişey yok dedi başka bi veterinere götürmek için aradım o veteriner sen 5 yıllık okumuş veterineri dinlemiyorsan beni de dinlemezsin bana getirme dedi neden dedim dinlensin demiş dedi ama sen ısrarla o anlamıyor ben size getirip göstereceğim diyorsun dedi bende ama bişey yok diyor kuşum götüye gidiyor dedim Bırak dinlensin dedi bıraktım dinlenmeye ve dinledim söylenenleri saatler sonra baktım ki kuşum da hiç hal yok ve vitamin takviyesi için eczacıdan ilaç sorup aldım keşke hiç almasaydım ilaç ağır gelmiştir kuşa .keşke uçmasaydı ama gözümün önünde olsaydı

sondaki yazıyı okumaştım geçmiş olsun.

Benim erkek kuşta duvara çarpmıştı sert şekilde. Olduğu yerde daire çizerek dönüyordu elime ilk aldığımda 2 hafta gibi bir zamanda normale döndü. İlk gün kafes tabanında durdu sonra yavaş yavaş eski haline döndü. Yem yemesinde su içmesinde bir sıkıntı yoksa geçer tüneğe çıkmasında suluğa yetişmesinde sıkıntı varsa tabana yemlik ve su ihtiyacını karşılayacağı bir küçük kap koymanda fayda var. Ben multivitamin ve E vitamini vermiştim

Geri