Kuşum tıksırıyor

Bazen videoda görüldügü gibi tek 1 defa yapiyor bazende 2 sefer veya 3 sefer yapiyor. Yem yerken ve su içerkende tıksırıyor
Önceden yüzüme sıvı atarak tıksırıyordu fakat baytril k kullandıktan sonra su an sadece tıksırıyor herhangi bir sıvı atmıyor ve kafesin boyasini cok kemiriyor kafesin boyasinin yariso gitti

Önceden yüzüme sıvı atarak tıksırıyordu fakat baytril k kullandıktan sonra su an sadece tıksırıyor herhangi bir sıvı atmıyor ve kafesin boyasini cok kemiriyor kafesin boyasinin yariso gitti
YouTube a yükleyip linkini buraya atın videonun

Örnek video ile olmaz bu iş. Belirtiler birbirine çok benzer. Sen kendi kuşunun videosunu çek yükle buraya.
Abi videoyu yarin yuklicemde kusumda bisi farkettim gagasi renk degistirip beyazlamaya baslamis sence neden olabilir

Ekli dosyalar

• 20191213_231312.jpg
    20191213_231312.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 38
  • 20191213_231322.jpg
    20191213_231322.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 37
  • 20191213_231102.jpg
    20191213_231102.jpg
    938.5 KB · Görüntüleme: 37
Videoyu eklemedi niye bilmiyorum video uzantilari karsilamiyo gibi bisi dedi ne yapabilirim
Google fotoğrafları aç videoya basılı tut paylaş bölümünü aç orada bağlantı oluştur de bağlantı oluşturduktan sonra direk buraya yapıştır

Örnek video ile olmaz bu iş. Belirtiler birbirine çok benzer. Sen kendi kuşunun videosunu çek yükle buraya.
Kuşumun videosu burda bazen videodaki tek 1 defa tıksırıyor bazende 2 defa tıksırıyor önceden daha çok tıksırıyordu ama baytril k verdikten sonra biraz azaldı ama hala geçmedi ve yem yerken su icerkende tıksırıyor

Kuşumun videosu burda bazen videodaki tek 1 defa tıksırıyor bazende 2 defa tıksırıyor önceden daha çok tıksırıyordu ama baytril k verdikten sonra biraz azaldı ama hala geçmedi ve yem yerken su icerkende tıksırıyor
Video da ki hapşırma doğal bir hareket

Videoyu 3 kere izledim ama bişey anlamadım çok kısa çekmişsin. Tahminimce çok hafif bir protozoon durumu var. İlacı ornidazol veya metronidazol etken maddeli ilaçlar. Ancak şuan için ilaca gerek görmüyorum. Eğer durumu örnek videodaki gibi olursa ilaç kullan.
Abi daha uzun cekebilirsem atarim buraya fakat onceden ornek videodaki gibi yapiyordu veteriner baytril k verince biraz azaldi fakat hala gecmedi ama daha uzun cekebilirsem aticam. Peki abi sence gagasi niye beyazlamaya baslamis olabilir fotolari yukarida

Gaga normal sıkıntı yok. Kafeste kalamar kemiği yoksa tak. Kuşun durumunun baytrille alakası yok. Kullanma onu.
Yok abi benim kusum ornek videodaki gibi tıksırma nöbeti fln geçiriyordu ve bazende sivi atiyirdu fakat su an nobet gecirmiyor ama hala tıksırıyor. Veterinerde ust solunum yolu enfeksiyonu olabilir diyip beni baska bir yere yonlendirmisti ve bendede para olmadigi icin ve evime cok uzak oldugu icin gitmedim zaten baytril az kaldi onu kullanip evde sarimsakla dogal antibiyotik yapip kusuma vermeyi dusunuyorum

İlk attığımız videodaki gibi üst üste ara sıra benimde muhabbet kuşum öyle yapıyor ama öyle yaparken az yem çıkartıyor sonra onu geri yiyor. Sıkıntısı yok neşesi iyi sadece çok yem yediğinde oluyor gagasını elimize ya da cisme vurmayı bilmediği için yavru daha ben yem çıkarttığını düşündüğüm için endişelenmedim. Şuan maşallah diyim iyi çok çok az arada da olsa yapıyor 4 5 sn sonra geçiyor.

Tamam videoyu at bakarız ;)
Abi videoyu yarin aticamda kusum sıvı bir şeklide dışkısını yapmaya basladı. Kafesin tabanında sular oluyor ve bu suyu dışkısını yaparken bırakıyor
Ve sürekli kafesın altına inip kendi dışkısını yiyor kafesin boyasınida cok yiyor. Abi sence neden sıvı bir şekilde dışkısını bırakiyor

Ekli dosyalar

• 20191215_212531.jpg
    20191215_212531.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 27
  • 20191215_211709.jpg
    20191215_211709.jpg
    678 KB · Görüntüleme: 23
  • 20191215_212513.jpg
    20191215_212513.jpg
    798.2 KB · Görüntüleme: 28
Abi videoyu yarin aticamda kusum sıvı bir şeklide dışkısını yapmaya basladı. Kafesin tabanında sular oluyor ve bu suyu dışkısını yaparken bırakıyor
Ve sürekli kafesın altına inip kendi dışkısını yiyor kafesin boyasınida cok yiyor. Abi sence neden sıvı bir şekilde dışkısını bırakiyor

Dışkısını yiyorsa mineral eksikliği olabilir. Güzel sebzeli yumurtalı mama yapıp ver kuşa. Birazda ishali var. Yemine extra aspur ekle.

Dışkısını yiyorsa mineral eksikliği olabilir. Güzel sebzeli yumurtalı mama yapıp ver kuşa. Birazda ishali var. Yemine extra aspur ekle.
Abi zaten yeni bir eş almak için para biriktiriyorum. Aspur almadan ishali bitirebilme ihtimalim var mi? Para harcamamaya çalışıyorum. Evde geçirebilme ihtimalim var mi yoksa zamanla geçer mi

Abi zaten yeni bir eş almak için para biriktiriyorum. Aspur almadan ishali bitirebilme ihtimalim var mi? Para harcamamaya çalışıyorum. Evde geçirebilme ihtimalim var mi yoksa zamanla geçer mi

Aspur pahalı bişey değil. Kuşçudan 2-3 liralık açık alsan yeterli olur. Yada haşlanmış pirinç suyundan 2 tatlı kaşığı suluğuna ekle oda keser ishali.

Kuşu üşütmemeye özen göster, cereyanda kalmasın. Evde grip olan varsa yaklaşmasın kuşa. Dediğim gibi mamada yapıp ver.

Geri