Kuşum tıksırıp kustu

Bu arada ilaclara bakarken aklıma takıldı.İlk kuşum kursak mantariydi mikostatinle tedavi edememistim.Mikostatin etken maddesi nistatin.Zolax kapsulle hastalıktan eser kalmadı.Zolax etken maddesi flukonazol.Şimdi ronidazole 40ta nistatin var hocam acaba kursak mantarina etki eder mi etmez mi aklıma takıldi?
Nistatin de tedavi eder. Eğer dediğim ilacı bulamazsanız, fungostatin, triflucan ya da flucan bunlardan birini alın, yani antifungal ilaç olması yeterli

@Recai SULAMİS hocam Ronidazole40,Dac Dacostatin,Fungi mix ilaçlarim geldi bugun.Kuşun ikisindede ara ara ve uzunca tıksırma devam ediyor.Daha once flugyl kullanmıştik iyilesme gorulmedi.Şimdi nasil bir tedavi uygulayabiliriz?
Ronidazole 40 ile dac dacostatin i yada fungi mix farketmez, ikisinde aynı. Ronidazole dan 2 pirinç tanesi kadar, dacostatin ya da fungimix ten de 2 pirinç tanesi kadar ekleyin. 5 gün kullanalım. Kafesten herşeyi kaldırın, ilaçlı su ve yem kalsın sadece..

Aynı anda iki ilactanda 2 şer pirinç tanesi kadar ayni suluga katayim degil mi hocam dogru mu anladim?

@Recai SULAMİS hocam çok teşekkür ederim kuşlarin tıksırması geçti.7 gün ilaçlı su 2 gun gerwit verdim.2 gunde entrobac probiyotik vereceğim.Tekrar teşekkur ederim sağ olun

Geri