Kuşum tıksırıp kustu

Konudan bağımsız olacak ama kuş kumunu kaldırmasını neden istediniz bende kullanıyorumda bilmek istedim
Kendi gözlemlerimden kuşların fazla kum yemesi onları kötüleştiriyor. İlaç tedavisinden sonra yeni aldığım versele laga grit kumu vermiştim. Çok fazla yediler ve hafif öksürmeye başladılar yeniden. Kafesten kumu kaldırınca geçti.

Yabancı kanatlı veterinerleri papağanların kuş kumuna ihtiyacı olmadığını söylüyor. Yemlerini kıvrık gagalarıyla kırıp yediklerinden sindirmek için kuma ihtiyaçları yok diyorlar.

Ben artık çok nadir kullanıyorum kuş kumunu. Mineral ihtiyacı için Hainks gaga taşı var kafeslerinde sadece.

Ay ne kullanıcam banada yardım edin lütfen şurup mu alayım gidip
Şurubu alabileceğiniz eczane varsa alabilirsiniz.Dün de söylediğim gibi reçetesiz vermiyor çogu eczane.İnternetten ronidazole 40 siparisi de verebilirisiniz.(Şurup:Flagyl.Kullanımi: yarım suluğa 5 damla kullandim ben)

Şurubu alabileceğiniz eczane varsa alabilirsiniz.Dün de söylediğim gibi reçetesiz vermiyor çogu eczane.İnternetten ronidazole 40 siparisi de verebilirisiniz.(Şurup:Flagyl.Kullanımi: yarım suluğa 5 damla kullandim ben)
Peki nasıl oldu düzeldi mi biraz

Tıksırması oldu sarı olan kuşumun kısa süreli.Yeşil olan kuşum 1gün önce uzunca tıksırırken denk geldim videoaya cekemedim.Umarım iyice geçer.Ama şuan kuşlari gözlemleyemiyorum belki de tıksırıyordur

O
Tıksırması oldu sarı olan kuşumun kısa süreli.Yeşil olan kuşum 1gün önce uzunca tıksırırken denk geldim videoaya cekemedim.Umarım iyice geçer.Ama şuan kuşlari gözlemleyemiyorum belki de tıksırıyordur
Off bende tek yaşıyorum işteyim ne haldeler bilmiyorum 😪

Kendi gözlemlerimden kuşların fazla kum yemesi onları kötüleştiriyor. İlaç tedavisinden sonra yeni aldığım versele laga grit kumu vermiştim. Çok fazla yediler ve hafif öksürmeye başladılar yeniden. Kafesten kumu kaldırınca geçti.

Yabancı kanatlı veterinerleri papağanların kuş kumuna ihtiyacı olmadığını söylüyor. Yemlerini kıvrık gagalarıyla kırıp yediklerinden sindirmek için kuma ihtiyaçları yok diyorlar.

Ben artık çok nadir kullanıyorum kuş kumunu. Mineral ihtiyacı için Hainks gaga taşı var kafeslerinde sadece.
Bende yemliğinin içine çok az ekliyordum artık eklemeyeyim o halde çok teşekkürler allah onlara uzun ömürler versin🙏🏻

Recai hocam bugun sabah kuşlari ve dışkılari kontrol ettiğimde dışkıda çok kötü bir koku vardı.Kursak mantariydi ilk kuşum bu kokuyu nerde olsa tanırım. Birde geçen gün attiğim garip dişkilardan bugunde vardi.Bu garip dışkılarında hiç tıksırmayan mavi kuşuma ait olduğunu öğrendim.

content_copy

Spangle kuşum tıksırdı ama videoya yakalayamadim sonuna yetişebildim.

Sizce mantar tedavisi yapayım mi hocam?İlk kuşum da ara ara yem sacarak kusuyordu ve çok tecrübesizdim kabarıp halsiz düsene kadar farketmedim.Şimdi de geç kalmak istemiyorum

Ne yazık ki mavi kuşun gagasini kokladım ağzı ilk kuşum gibi kokuyor.Hafif bi eksimsi.😐

Trichomanasla kursak mantarı aynı anda olabiliyor.Bu videoya bakın isterseniz.
"Yemini suyunu ver"den nerelere geldik.Aslında çok zor ve tecrübe isteyen bir hobiymiş muhabbet kuşu bakmak.Hocam çok tesekkur ederim yerinde bir videolu cevap oldu. @Recai SULAMİS hocam tecrübeleriyle bir tedavi süreci çizelgesi yapsın umarim atlatacagiz bu hastalıgida

Hep bu şekilde mi yapıyor?

Flagyl den sonra Probiyotik ve multivitamin takviyesi yaptıysanız eğer, antifungal ilaç kullanımına geçebiliriz.
Yaptım hocam.Ne önerirseniz yapariz.Ronidazole 40 önermistiniz ilk başta ,bugunde arkadasin attigi videoda hem mantar hem tricomanas tedavisi birlikte yurutulmesi lazim dedi veteriner.Ronidazole 40'da etken madde olarak:ronidazole,metranidazole,nistatin bulunmakta siz isterseniz onuda alabilirim.Ne önerirseniz yaparim yeterki iyi olsunlar hocam

An itibariyle yesil kuş tıksırırken.
Sarı spangle:Tıksırma var.
Yeşil :Tıksırma var,geçen günlerde tıksırıp kusuyordu yem sacarak.
Mavi:Tıksırma yok,kusma yok.Sabah ağızda ve dışkıda çok kötu koku vardi.Şuan kokuda yok dışkıda normal

Yaptım hocam.Ne önerirseniz yapariz.Ronidazole 40 önermistiniz ilk başta ,bugunde arkadasin attigi videoda hem mantar hem tricomanas tedavisi birlikte yurutulmesi lazim dedi veteriner.Ronidazole 40'da etken madde olarak:ronidazole,metranidazole,nistatin bulunmakta siz isterseniz onuda alabilirim.Ne önerirseniz yaparim yeterki iyi olsunlar hocam
Bu üründe hem ronidazole, hem metronidazol hem de nistatin bulunmakta, fiyat biraz pahalı bölünmüş olarak bulabilirseniz alın, iyi olur. Bulamazsanız da eczaneden tek olarak fungostatin alabilirsiniz.

Bu üründe hem ronidazole, hem metronidazol hem de nistatin bulunmakta, fiyat biraz pahalı bölünmüş olarak bulabilirseniz alın, iyi olur. Bulamazsanız da eczaneden tek olarak fungostatin alabilirsiniz.
Tamam üstad çok tesekurler.Ilaclardan herhangi birini temim ettigimde yazarim tekrar

Bu arada ilaclara bakarken aklıma takıldı.İlk kuşum kursak mantariydi mikostatinle tedavi edememistim.Mikostatin etken maddesi nistatin.Zolax kapsulle hastalıktan eser kalmadı.Zolax etken maddesi flukonazol.Şimdi ronidazole 40ta nistatin var hocam acaba kursak mantarina etki eder mi etmez mi aklıma takıldi?

Geri