Kuşum hasta

Evet daha iyi bir yere gittik.. Kuşlardan anlayan bir yerdi.. daha 9 aylık deyince bu ilaç ağır gelmiş dedi… yüzde 10 çok düşük bir ihtimal.. ne yapacağımı bilmiyorum 😥

Evet daha iyi bir yere gittik.. Kuşlardan anlayan bir yerdi.. daha 9 aylık deyince bu ilaç ağır gelmiş dedi… yüzde 10 çok düşük bir ihtimal.. ne yapacağımı bilmiyorum 😥
Kuşun iştahı nasıl? İştahı varsa daha çabuk toparlar. Kuşları genelde dayanıksız görürler ama hiçte öyle değillerdir, yüzde 10'a çok takılmayın. Gerekirse kursak beslemesi yapın

Iştahi bugün kötüydü.. ben elimle yedirmezsem yemedi. Hep gözüm üzerindeydi bugün.. kursak beslemesi nasıl oluyor

Veteriner bebe bisküvili yumurta sarılı irmikli bi tarif verdi yemek yemezse bunu verin dedi

Veteriner bebe bisküvili yumurta sarılı irmikli bi tarif verdi yemek yemezse bunu verin dedi
O olur ama onu da yemezse kursaktan mamayı basmanız lazım. Biraz sancılı bir şeydir. YouTube dan video izlemeden yapmayın. Soluk borusuna mamayı basarsanız direkt ölebilir çünkü.

Kafeste yem yemiyor ben bi tabağa koyuyorum dışarı çıkarıyorum yemi öyle yiyor. Suyu da bardak da veriyorum öyle içiyor. Kafeste asla yeyip içmiyor çok ilginç

Sancılı bişeyse ben yapamam inşallah o aşamaya gelmez 😥

Bugün çiko çok kötü… yem yemek istiyor yiyemiyor. Bu ne biçim bi hastalıkmış ya gerçekten minicik beden resmen gün geçtikçe gözümün önünde ölüyor ve ben elimden geleni yapıyorum ama yetmiyor.. Hüngür hüngür ağlıyorum sabahtan beri. İlaçlarını şırıngayla ağzına veriyorum o da her tarafı antibiyotik yaptık eli yüzü antibiyotik oldu sarı sarı.. hali perişan ve ben onu böyle gördükçe dayanamıyorum

https://streamable.com/hgcsuv sıcak suyla banyo yaptırsam iyi gelir mi
Hayır bir şey yaptırmayın, hastayken banyo yaptırılmaz. Ancak kuşun kursağı şiş. Kursak mantarı olabilir. Ve bu durumda antibiyotik işe yaramaz hatta daha da azdırır. Antifungal ilaç olması gerekirdi. Kursağı ne zamandır bu şekilde

Çikoyu kaybettik saat 12 çeyrek geçe gibi… ellerimde can verdi kuzum 😥o kadar kötüyüm ki… 2 veterinere götürdüm 2 sinin verdiği ilaçlar da daha kötüye götürdü ben anlamadım bu işi… şuan o kadar kızgınım o kadar üzgünüm ki

hiç veterinere götürmese miydim acaba ya belki yaşardı kuzum zaten daha 9 aylık antibiyotiğe dayanamadı bence.. çok kötüyüm merve hanım can yoldaşımdı o benim 😥😥

Onu koruyamadım ona iyi bakamadım ellerimde kaybettim 😥😥

Başınız sağolsun, üzgünüm. Huzur içinde uyusun 💔
Konunuza göz gezdirdim, en başından beri sadece halsizlik, kabarma belirtileri vardı. Bu belirtiler tüm hastalıklarda vardır ve net neyi olduğuna dair bir belirti vermemişti kuşunuz. Sadece bugün attığınız fotoğrafta kursak şişmesiyle kendini az çok belli etmiş gibiydi. Test, dışkı analizi olmadan antibiyotik kullanılmamalıydı nitekim kursak mantarıysa daha da zarar vermiştir ancak dediğim gibi en başından beri kuşunuz spesifik bir belirti vermemiş. Bunlarda son anda gözle tespit edilen, doğruluğu yüzde yüz bilinmeyen tahminler...
Karşınızdaki sonuçta bir veteriner ve gidişatı yanlış da olsa bu sizi suçlu yapmaz. Siz denilenleri yapmakla sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. O yüzden kendinizi suçlamayın. Elinizden geleni yaptınız. Ve ona çok iyi baktığınıza eminim 💜
Belki çok erken diyeceksiniz ancak yeni bir can sahiplenmek size eminim çok iyi gelecektir. Şayet böyle bir adım atarsanız, vefat eden kuşun temas ettiği yem, mineral blok, kalamar kemiği gibi ürünleri çöpe atınız. Ve kafes, tüneği çok iyi temizleyiniz.
Tekrardan başınız sağolsun 🥀

Başınız sağolsun, üzgünüm. Huzur içinde uyusun 💔
Konunuza göz gezdirdim, en başından beri sadece halsizlik, kabarma belirtileri vardı. Bu belirtiler tüm hastalıklarda vardır ve net neyi olduğuna dair bir belirti vermemişti kuşunuz. Sadece bugün attığınız fotoğrafta kursak şişmesiyle kendini az çok belli etmiş gibiydi. Test, dışkı analizi olmadan antibiyotik kullanılmamalıydı nitekim kursak mantarıysa daha da zarar vermiştir ancak dediğim gibi en başından beri kuşunuz spesifik bir belirti vermemiş. Bunlarda son anda gözle tespit edilen, doğruluğu yüzde yüz bilinmeyen tahminler...
Karşınızdaki sonuçta bir veteriner ve gidişatı yanlış da olsa bu sizi suçlu yapmaz. Siz denilenleri yapmakla sorumluluğunuzu yerine getirdiniz. O yüzden kendinizi suçlamayın. Elinizden geleni yaptınız. Ve ona çok iyi baktığınıza eminim 💜
Belki çok erken diyeceksiniz ancak yeni bir can sahiplenmek size eminim çok iyi gelecektir. Şayet böyle bir adım atarsanız, vefat eden kuşun temas ettiği yem, mineral blok, kalamar kemiği gibi ürünleri çöpe atınız. Ve kafes, tüneği çok iyi temizleyiniz.
Tekrardan başınız sağolsun 🥀
Evet gerçekten belli bir belirti vermedi Çikom.. bizi zorladı geçerken neyi olduğunu bir türlü anlayamadık… Canım kuşum çok dayandı, çok acı çekti… o son anlarını asla unutmicam. Gözlerini açtı bana baktı ve gitti kuşum 😥 7 aylık hamileyim üstelik ama canım o kadar yanıyor ki.. Oğluma koyacağımı ismi bile öğretmiştim çikoya söylüyordu. Doğunca söyleyecekti ama kısmet olmadı.. Çok canım yanıyor gerçekten şimdilik yeni bir can sahiplenmeyi düşünmüyorum. Onun gibisi gelmez 😥

Selamlar dişi kuşum 2 senedir tüylerini yoldu artık tüy çıkmıyor ve son 4 gündür kursağında şişlik var ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG-20230520-WA0003.jpg
    IMG-20230520-WA0003.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG-20230520-WA0001.jpg
    IMG-20230520-WA0001.jpg
    99.6 KB · Görüntüleme: 11
Selamlar dişi kuşum 2 senedir tüylerini yoldu artık tüy çıkmıyor ve son 4 gündür kursağında şişlik var ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Yeni konu açsarsanız daha iyi olur. Ancak belirteyim kuş kesinlikle veterinerlik

Geri