Kuşum hasta mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lucymus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Onu gördüm, sıkıntı yok. Şimdi son dışkılarını atayım, sanırım siyahları bu sabah yaptı

IMG_6948.JPG
Sizin demeniz üzerine peçete serdim, son dışkısı bu şekilde?

Ekli dosyayı görüntüle 11084 Sizin demeniz üzerine peçete serdim, son dışkısı bu şekilde?

İyi gibi dışkısı. Sıvı rengi de normal görünüyor şu anda. Hafif sıvısı fazla gibi ama su tüketimine bağlı olarak o da normal gibi duruyor. Biraz sakin ol olur mu? Gözlemle istersen şimdilik. Mevsimsel geçişlerden kaynaklı olabilir bazı belirtiler. Ayrıca son zamanlarda yem değişikliği yaptı isen dışkı rengi değişebilir. Kuşların dışkıları yedikleri şeylere göre değişebiliyor.

Evet yem değişimi yaptım mecburi olarak. Ben versele-laga kullanıyorum ama o yem kuşçularda satılıyor ve kuşçular yakında değil :( Normalde eve stoklarım ama bitmiş bu sefer, mecburi marketten Jungle yem aldım. Diğer kuşuma bir şey olmayınca korktum. Şu anlık iyi gibi, kuyruğu da sallanmıyor. Dün de okuldan eve gelince başta sallanıp durdu. Şimdi dal darı yiyor. Sıcak bir yerde tutuyorum. Sanıyorum tüy değişiminden kaynaklı. Aylardır başına bir şey gelmemişti çünkü.
O kadar şeyler okuyorum ki endişeleniyorum :( Umarım iyileşir yavrucak. Takiben biraz kendini toparlayınca mama takviyesine geçicem zaten :D

Evet yem değişimi yaptım mecburi olarak. Ben versele-laga kullanıyorum ama o yem kuşçularda satılıyor ve kuşçular yakında değil :( Normalde eve stoklarım ama bitmiş bu sefer, mecburi marketten Jungle yem aldım. Diğer kuşuma bir şey olmayınca korktum. Şu anlık iyi gibi, kuyruğu da sallanmıyor. Dün de okuldan eve gelince başta sallanıp durdu. Şimdi dal darı yiyor. Sıcak bir yerde tutuyorum. Sanıyorum tüy değişiminden kaynaklı. Aylardır başına bir şey gelmemişti çünkü.
O kadar şeyler okuyorum ki endişeleniyorum :( Umarım iyileşir yavrucak. Takiben biraz kendini toparlayınca mama takviyesine geçicem zaten :D

İnşallah iyi olsun boncuğun maşallah ona. Ani yem değişiklikleri dışkıda sorun yaratabilir. Yemi yiyor ise sorun yok. İç ve dış parazitlerine karşı veterinerden Ense damlası temin et. Evde kendin damlatabilirsin ensesine. Onu iç ve dış parazitlerden koruyan bir aşı gibi düşün. Minik dostuna pirinç haşlayabilirsin bir cezvede. Yazsız tuzsuz. Arada ondan verebilirsin. Çok eline alıp sıkma bir de. Yani strese girmesin. Kendi halinde uzaktan gözlemle konuş onunla toparlanacaktır. ^_^

Zaten elime hiç gelmiyor :D Onunla sadece sohbet edebiliyorum, o da sesime ötüyor :D Kızımla ilişkim ancak böyle oluyor :D Elimden gelen en iyisini yapacağım. Teşekkür ederim desteklerin için :D

Zaten elime hiç gelmiyor :D Onunla sadece sohbet edebiliyorum, o da sesime ötüyor :D Kızımla ilişkim ancak böyle oluyor :D Elimden gelen en iyisini yapacağım. Teşekkür ederim desteklerin için :D

Bu arada hafif bi kızışma var bence kuşunda ya kızışmadan çıkıyor ya kızışmaya başlamış. Burnunda yani çeresinde kabuklanma var bazı hareketleri ondan da anormal gibi gelebilir. Rica ederim :) Haberdar etmeyi unutma bizleri. Çok geçmiş olsun :)

Merhaba son iki dışkısı yine griydi. Ense damlalığı aldım ve damlattım. Şimdi probiyotikls yem hazırlicam. Yalnız sürekli kaşımaya başladı damlattıktan sonra. Ayağını kemirirse bir sıkıntı olur mu? Ayağıyla kaşıyor.

Hiç kızışmadı kuşum şu an 6-7 aylık civarı. Sanıyorum kızışıyor mangadla bir alakası yok değil mi? Probiyotikli mama vermemde bir sakınca var mı?

Hiç kızışmadı kuşum şu an 6-7 aylık civarı. Sanıyorum kızışıyor mangadla bir alakası yok değil mi? Probiyotikli mama vermemde bir sakınca var mı?

Kaşınmasında sorun olacağını sanmıyorum. Probiyotik kim önerdi? Veteriner mi söyledi damttıktan sonra verin diye? Kakaları yem değişiminden o renkte düzeleceğini düşünüyorum zamanla.

Yukarıda Selçuk abi demişti Hastalığı atlatmasında vitamin yerine daha etkili hastalıktan sonra iyi gelir tarzında toparlamması için

Yukarıda Selçuk abi demişti Hastalığı atlatmasında vitamin yerine daha etkili hastalıktan sonra iyi gelir tarzında toparlamması için

Tabii doğru söylemiş. Sadece merak ettim. Selçuk bey baya bilgili bu konularda zaten. İnşallah iyi olsun yine haber edersiniz durumunu.

Merhaba son iki dışkısı yine griydi. Ense damlalığı aldım ve damlattım. Şimdi probiyotikls yem hazırlicam. Yalnız sürekli kaşımaya başladı damlattıktan sonra. Ayağını kemirirse bir sıkıntı olur mu? Ayağıyla kaşıyor.
Sorun olmaz korkmayın bazen bir damlasını ağzına damlatan bile oluyor. Probiyotiğe bir an önce başladaydınız hasta olup olmadığı daha kısa sürede anlaşılırdı. Ki ben hastalık olduğunu sanmıyorum. Biraz soğuk almış ve toparlayacak. Probiyotiği hem mamasına katın hem de yarım suluğa çeyrek çay kaşığı kadar katın. 2 günde dışkısı normale döner diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
Geri