Kuşum hasta mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lucymus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tamam teşekkür ederim yardımlarınız için, dış görünüşte bir sıkıntı yok gibi duruyor, dışkısı hala gri. Şimdi dal darı koydum bir de terramycin deneyeyim.

Tamam teşekkür ederim yardımlarınız için, dış görünüşte bir sıkıntı yok gibi duruyor, dışkısı hala gri. Şimdi dal darı koydum bir de terramycin deneyeyim.
Bence geçici bir durum o banyo yaptığında üşümus bence ayaklarini usutmus inşaallah tezden düzelir iyi haberlerini bekliyorum

Çok teşekkür ederim iyi ki varsınız onu kaybetmek istemiyorum daha çok küçük umarım iyileşir

Hocam hemen antibiyotiğe sarılmayın. Önce geçici bir soğuk algınlığı mı yoksa solunum yolu enfeksiyonu mu ondan emin olun. Enfeksiyondan emin olunca kullanırsınız teramycin'i. Ama bir defa kullanmaya başlamışsanız kesmeyin tedaviyi tamamlayın.

Nasıl emin olabilirim? Kuşum asla kendini elletmiyor :( Keyfi yerinde şu an.

Antibiyotik kullanmaya başladınız mı ?

Nefes alış verişinde hırıltı gıcırtı , ıslık benzeri bir ses var mı ? Nefes alırken kuyruğu belirgin sallanıyor mu ? Kuş tüyde olduğu için halsizliği normaldir.

Arkadaşın demesi üzerine dal darı yedirdim, suyunda vitamin var. Şu an dışkılarını kontrol ettim. Yeşillik kazanmış bir tane. Sonuncu belirgin yeşil gibi duruyor.
Nefes alırken herhangi bir ses yok. Kuyruğu da sallanmıyor.

Arkadaşın demesi üzerine dal darı yedirdim, suyunda vitamin var. Şu an dışkılarını kontrol ettim. Yeşillik kazanmış bir tane. Sonuncu belirgin yeşil gibi duruyor.
Nefes alırken herhangi bir ses yok. Kuyruğu da sallanmıyor.
O zaman Antibiyotiğe başlamayın. Cereyan olmayan bir yerde dursun. Ve Vitamin konusunda iyileştireyim derken aşırıya kaçmayın. Probiyotik takviyesi yapın vitaminden daha önemlidir.

Mamaya gerek var mı yoksa ara mı vereyim?

Farketmez çok önemli değil. Mamayı az miktarda hazırla içine probiyotik katarak ver.

Tamam çok teşekkürler destekleriniz için

IMG_6940.JPG
Acaba kuşumda mantar mı var? Kızışma yaşına geldi yoksa kızışıyor mu?

lucymus nickli arkadaşım çok geçmiş olsun.. inanın üzüldüm... lütfen bir daha banyo asla yaptırmayın.. hele de daha havalar iyi olmamışken.. bırakın kirli kalsın.. ilk resimden belli zaten mubiş çok üşümüş.. benim oğlanda mutfakta elde muslukta banyoya bayılır ama asla yıkanmasına müsaade etmiyorum.. hasta olmaları an meselesi.. evler fırın kadar sıcak olsa yalan. sıcaklık algısı bize göre sıcak ona göre değil bunu dikkate alın daima
antibiyotik kullanımını bende tavsiye etmiyorum... Selçuk bey ne dediyse onu uygulayın..
dışkıda düzelme var diyorsunuz.. dal darı vermeye devam edin...
*kızışma belirtisi yok resimde..

Canim durumu daha iyi gibi dal dariya devam et zaten antibiyotik almamistin teramiycin krem almıştın değil mi kasintiyi önlemek icin tuy mevsiminde kizisma dönemi değil bu donemi boyle biraz atlatiyorlar yavrular benimki de tabanda ayaklari yukarda sirtini kasimaya calisiyor umarim en kisa zamanda duzelir yeter ki sicak tutmaliyiz vitaminin tuy degisiminde yavrulari daha diri tuttugunu biliyorum zaten uzerinde nasil kullanılacağı yaziyor en kisa zamanda duzelecegine inanıyorum

Ayakları şiş gibi geldi, dışkısı hala gri. Hareketlerinde ve yem yemesinde şu an sıkıntı yok.

Ayaklarında şişlik var gibi. Böbreklerinde bir sorun olabilir. Şu anda nasıl? Dışkılarında zar gibi bir şey var benim kuşumda da böyle olmuştu. Teşhis koymak o kadar zor ki. Kanatlıdan anlayan veteriner bile deneye yanıla bulabiliyor bu tür durumları. Yalnız veterinere gitsen iyi olabilir. Ayaklarının altına da baksana herhangi bir yarık zedelenme var mı diye.

Ayaklarının altında herhangi bir zedelenme, yarık yok. Bu sabah gri dışkı görmüştüm. Daha napabilirim :( Keyfinde hiçbir sıkıntı yok hasta gibi de davranmıyor.

Ayaklarının altında herhangi bir zedelenme, yarık yok. Bu sabah gri dışkı görmüştüm. Daha napabilirim :( Keyfinde hiçbir sıkıntı yok hasta gibi de davranmıyor.

Su içimi nasıl çok mu tüketiyor? Bir de kafesin altına peçete koyabilir misin havlu kağıt. Kakadan çıkan sıvının yayılımı nasıl bir bak bakalım. Böbrekte süzme sorunu olabilir. Ayaktaki şişlik ondan olabilir. Ama inşallah ondan değildir.

Ayrıca çok kaşındığını yazmışsın. Paraziti olabilirde. İç parazit huzursuzluk verir sürekli kanat arasını ve göbek kısmını özellikle çok kaşırlar. Ense damlası yaptır. Alıp kendin de yapabilirsin. Ve Parazit ilacı verebilirsin.

Kuşum şu an nefes alırken kuyruğunu sallıyor, dışkısındaki grilik de siyahlaşmış

Geri