Kuşum hasta mı?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan lucymus
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lucymus

Meraklı Üye
Merhabalar kuşum şu an tüy dökümünde.
Fakat gerçekten kirlendiği için dün havanın güzel olmasıyla birlikte banyoluk takmıştım biraz oynamışlardı sonra çıkardım.
Kuşum şu an titriyor gibi, dışkısının yeşilliği de griye kaçık gibi ve de sürekli ağzını esniyor gibi açıyordu. Korkuyla diğer kuşumu yanından ayırdım. Ayırınca da kafası onda olduğu için bu bulguları göstermeyi bıraktı.
Kuşumun neyi var sizce? Düzenli vitamin veriyorum.

Bu arada kusar gibi başını sallamıyor.

IMG_6919.JPG
Kuşum şu an bu halde

Ayakları şiş gibi geldi, dışkısı hala gri. Hareketlerinde ve yem yemesinde şu an sıkıntı yok.

Son düzenleme:
Kesinlikle ayaklarıyla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmeye başladım. Dışkısı gri, ayakları şiş ve sürekli ayaklarını kemiriyor. Lütfen yardımcı olun. Teşhis tam olarak nolabilir?

Son düzenleme:
Kimsenin mi başına gelmedi kuşum için çok endişe ediyorum lütfen yardımcı olun :(

Şu an terramycin aldım eve geçiyorum bir 10 dakikaya atarım beyaz kısımda bir sıkıntı yok yeşil kısım tamamen gri diye tanımlayabilirim eve geçince hemen atıyorum

Şu an terramycin aldım eve geçiyorum bir 10 dakikaya atarım beyaz kısımda bir sıkıntı yok yeşil kısım tamamen gri diye tanımlayabilirim eve geçince hemen atıyorum
Bekliyorum bence kusunuzu ilk adim sicak tutmak olsun. Banyodan sonra bu şekilde diskilama yapiyorsa usutmus olabilir. Tuy dokumunde olan kuşlar cok daha hassas olurlar. Bence kusunuz yavru hala yorgun düşmüş tuy dokumunde olagandir.

IMG_6920.JPG
Dışkısı böyle, ayakları konusunda ne diyorsunuz?

Bu siralar yağlı keten tohumu bence yedirmeyin sindirimi de zor oluyorsa diskisi o yuzden de renk değiştirebilir diye düşünüyorum bol vitamin takviyesi yapalim ayalarini sicak tutun kusumuzun en son ihtimal mantar mi diye düşündüm ama tam gormedigim icin bilemiyorum

Ben sanki bagirsakta degil de bobreklerde sorun var gibi düşünüyorum arkadasim veteriner sorayim doneyim mi size daha dogru olur ne dersiniz fotoları atayim

Olur olur lütfen desteklerinizi bekliyorum

Banyodan önce de bu tarz sıkıntı vardı. Kuşlarımı ayırmıştım tüy dökümüne girdiği ayrıca küçük kuşa zarar verdiği için. Birkaç gün önce kuşum ötüşe cevap vermemeye başladı, ayrıca dışkısı da hafiften değişmişti. Strese girdiğini düşünerek onu diğer kuşumla birleştirdim. Birleştirince düzeldi, ben de şüphemi kestim. Zaten genelde kabarık duran, kendi halinde sakin bir kuş. Bu yüzden tavırlarını ayırt etmek çok zor. Şu an gaga taşından yiyor, tüyleri kabarık değil. Ayakları da şiş olunca benim de aklıma böbrek geldi. Umarım bir şey olmaz :(

Sürekli kendini temizliyor acaba bir parazit bulaşmış olabilir mi?

@Pamukunannesi keten tohumu dediğiniz bildiğimiz normal yem mi? Dal darım da var sizce dal darı mı vereyim? Mama da hazırlayabilirim? Ne gerekiyorsa. Şu an çok endişeliyim :(

Sürekli kendini temizliyor acaba bir parazit bulaşmış olabilir mi?
Sakin ol ben parazit olduğunu düşünmüyorum sadece yavru tuy dokumunde cok normal benim kizim da surekli kasiniyor tellere bile sürüyor sirtini gaga tasini yemesi harika ordan kalsiyum ihtiyacını karsilar yemesine engel olma derim vitaminli su ver ayaklari icin ise arkadasim baticon ya da aleoverali bi kremle ovsun biraz dedi sicak tutman cok onemliymis yem disinda bir sey verme bence

Pencereler hepsi kapalı şu an oda da sıcak başka ne yapabilirim sıcak tutmak için? Terramycin de olur mu? Merhem gerçi o ama

Pencereler hepsi kapalı şu an oda da sıcak başka ne yapabilirim sıcak tutmak için? Terramycin de olur mu? Merhem gerçi o ama
Bence olur o krem de kizarikliklar icin sanirim ben sicak tutmak icin ne kadar dogru bilmiyorum ama sicak su kaynatiyorum biraz bekleyip pet siselere koyuyorum temas etmeyecek sekilde kafesin olduğu sehpaya koyuyorum kafesle temas etmiyor kafes arada bi onune bi arkasina etkili olduğunu düşünüyorum

Geri