Kuş ağzından salya ve ishal

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Padow
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Üstteki mesajı güncelledim ona bakın isterseniz birde buna bakabilirsiniz.

Çok keyifsiz görünüyor. Umarım bir an önce toparlar. Ve kafesi de çok boş. Ne oyuncak var ne başka tünek. En az iki tünek olsun ve çıngıraklı alanı çok daraltmayan bir oyuncak asın. Biraz olsun keyiflenir belki

Çok keyifsiz görünüyor. Umarım bir an önce toparlar. Ve kafesi de çok boş. Ne oyuncak var ne başka tünek. En az iki tünek olsun ve çıngıraklı alanı çok daraltmayan bir oyuncak asın. Biraz olsun keyiflenir belki
Kafes elimizde vardı yenisini almaya fırsat olmadı iyileşsin inşallah en iyisini alıcaz her şeyin

Birde genelde kafes dışında omzumuzda duruyor ama şimdi hasta diye çıkarmak istemiyorum uçup yorulmasın diye kafeste sadece geceleri duruyor uyurken

Kafes elimizde vardı yenisini almaya fırsat olmadı iyileşsin inşallah en iyisini alıcaz her şeyin
Kafes için demedim. Kafesin içine oyuncak asarsanız biraz oyalanabilir mutlu olur diye dedim. Yani iç aksesuarlardan bahsettim :)
Birde genelde kafes dışında omzumuzda duruyor ama şimdi hasta diye çıkarmak istemiyorum uçup yorulmasın diye kafeste sadece geceleri duruyor uyurken
Evet bu sıralarda uçmasın 👍🏻

Arkadaşlar kuşum yemli dışkılamaya devam ediyor neredeyse son 3-4 dışkısında yem var 2 dk kafesini temizlemek için çıkardım bu şekilde dışkıladı birde sürekli yem yiyor (umarım bir problem değildir) ve hapşırıyor aralıksız hızlı hızlı hapşırdı daha sonra tekrar olmadı ama.

Ekli dosyalar

• 580FD870-68E7-4272-9E88-34436CD93B2D.jpeg
    580FD870-68E7-4272-9E88-34436CD93B2D.jpeg
    53.8 KB · Görüntüleme: 36

Ekli dosyalar

• 371A824B-1413-434B-99E7-0EEC44677097.jpeg
    371A824B-1413-434B-99E7-0EEC44677097.jpeg
    123 KB · Görüntüleme: 26
tekrardan merhaba benim bir sorum olacaktı şimdi ge oral li suyunu çıkardım kuşumun sabah saat kaç gibi tekrar ge ora li su hazırlayıp kafese takiym?

Hocam kuşunuzun güncel durumu nedir, şuan yanımda veteriner ve üretim kuşçusu dayım var. İlk ağızdan iletişim kurmuş olursunuz.

Hocam kuşunuzun güncel durumu nedir, şuan yanımda veteriner ve üretim kuşçusu dayım var. İlk ağızdan iletişim kurmuş olursunuz.
Merhaba kuşum şu an uyuyor kabarık yemini yiyor suyunu da içiyor iştahı yerinde hafif kabarık ve biraz durgun duruyor, anlık dışkısı da bu şekilde 5 dakika önce çektim ge oral tedavisine devam ediyoruz sabah suyuna katıp kafese suluğu takıcam. Onun dışında kargoda entrobac probiyotik ve gelvit w vitaminin gelmesini bekliyorum sağolsun merve hanım ve adrian abi yardımcı oluyor sizinde yorumlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 9E869C9F-4758-4339-8DDE-4AFC0146F3A6.jpeg
    9E869C9F-4758-4339-8DDE-4AFC0146F3A6.jpeg
    97.5 KB · Görüntüleme: 23
Hocam öncelikle dışkılar ortam değiştirmiş bir kuş için normal görünüyor şuanlık, aldığınız ürünleri kullanın ve fakat ürünleri nerden aldınız? Trendyol'da her satıcı güvenli değil, her türlü sahtekarlığa açık ürünler bunlar

Hocam öncelikle dışkılar ortam değiştirmiş bir kuş için normal görünüyor şuanlık, aldığınız ürünleri kullanın ve fakat ürünleri nerden aldınız? Trendyol'da her satıcı güvenli değil, her türlü sahtekarlığa açık ürünler bunlar
Hepsiburada dan bir satıcıdan almıştım, kuşun dışkılarında 2-3 tane yem çıkıyor bunun sebebi nedir dün olmuyordu bugün olmaya başladı

Kuşunuzun dışkısında sindirilmemiş yem olması ciddi bir sorun. E coli, megabakter vb. gibi bakterilerin etkisiyle oluşan bir durum bu. Baytril % 2.5 formundan alıp kullanmanızı öneriyorum acilen, size önerilen vitamin ve probiyotikler bu bakterilere karşı hiç bir işinize yaramaz. Tedaviden sonra kullanılmaları harika olur tabiki. Acilen Baytril tedavisine başlamanız lazım yoksa ilerde kuşunuzu kurtaramazsınız. Evinizin yakınlarında kuş konusunda uzmanlaşmış veterinerler var mı?

Kuşunuzun dışkısında sindirilmemiş yem olması ciddi bir sorun. E coli, megabakter vb. gibi bakterilerin etkisiyle oluşan bir durum bu. Baytril % 2.5 formundan alıp kullanmanızı öneriyorum acilen, size önerilen vitamin ve probiyotikler bu bakterilere karşı hiç bir işinize yaramaz. Tedaviden sonra kullanılmaları harika olur tabiki. Acilen Baytril tedavisine başlamanız lazım yoksa ilerde kuşunuzu kurtaramazsınız. Evinizin yakınlarında kuş konusunda uzmanlaşmış veterinerler var mı?
Hayır evimin yakınında vet yok ve hava çok soğuk arabamız da yok kuşu evden çıkarmak intihar gibi bir şey olur :( @『ADRIAN』abi siz ne diyorsunuz bu konuda güncel dışkısı bu şekilde şimdi çektim şuanlık sadece ge oral e devammı yoksa arkadaşımızın yazdığını mı uygulamalıyım ?

Ekli dosyalar

• 208C5B6E-0084-429A-867D-2207A520F56D.jpeg
    208C5B6E-0084-429A-867D-2207A520F56D.jpeg
    52.5 KB · Görüntüleme: 17
Geri