Korktuğu için mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bütün bilgileri yazdım ve sağolsun forumca bana yardım ettiler ve öğrendiğim çoğu şeyi denemedim. Yuvalığa tarçın koydum kokusu çeksin diye, mama veriyorum vitamin veriyorum demin dediğim gibi, yuvalıkta çiftleşme sesi açtım telefonumdan dişiyi yuvaya çektim yuvayı eşeledi ama merakından yaptı sesi duyduğu için sonraki denemelerimde de merak ettiler fakat çok ilgili sayılmaz. Her şeyi yaptım yani, mühim olan kendilerini hazır hissedecekleri zaman sanırım fakat ben dışarı salayım mı salmayayım mı bu konu da pek kararsız kalıyorum tek sıkıntı bu ve yavru istemem :) Eğer söyleyebileceğiniz başka alternatif varsa dinlemek isterim.
hmm o zaman şu sohbeti biraz uzatayım hocam :D istediğim bilgiler: kuşlar ne zamandır beraber, kaç aylık günlük yıllık bu ikisi önemli hemen cevap alayım

hmm o zaman şu sohbeti biraz uzatayım hocam :D istediğim bilgiler: kuşlar ne zamandır beraber, kaç aylık günlük yıllık bu ikisi önemli hemen cevap alayım
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kusum-kizismis-mi.57470/
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/ciftlesme-mumkun-mu.57541/
http://www.muhabbetkusu.com.tr/thre...s-yaptigim-bir-seyler-mi-var-ustalarim.57594/
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/mutsuz-aile-tablomuz.57678/

Daha ismini sayamadığım birçok kişi bana çok yardım etti çok sağolsunlar, buyrun konularımı inceleyin her türlü sorunuzun cevabını bulursunuz

hocam sayı olrak soylerseniz iyi olur
Az önce yukarıya yazdım aslında ne zamandan beri benimle olduklarını vs kardeşim sen gözden kaçırdın sanırım :D Erkek 8 aylık dişi biraz daha küçük :) Konularıma bakarsan vaktin varsa çok daha iyi olur bence çünkü her türlü bilgi mevcut. Tek sıkıntım sabır sanırım benim :)

anlattığını göre kuşun üreme için tam zamanıdır bu iki kuşun 2 ay birlikte kalırsa yumurta olacagını düşünüyorum henüz olmamışsa bunun sebepleri vardır örnek vermek gerekirse kuşun hazır olmayabili, sen yokken dölleme olayı olmuş olabilir vb.bunun yanında öğrendiğim bilgilere göre kuşun gayet iyi hiç bir sorun göremiyorum vitmin takviyesine devam et erkek kur yapıyorsa en faz 1,5 aya dölleşmeolayı olur 3. ayda yumurta alırsın yumurta alınca dişi ile erkeği ayırmanı tavsiye ederim. yardım edebildiysem ne mutlu bana :D

Yanı bu yuvalığa alıştığını mı gösteriyor yoksa benim zamanındaki zorlamalarım mı sizce Ahmet hocam?
zaten yanında erkek varsa ve kızgın bir kuşsa tabiiki alışmıştır o yuvayı sahiplenmiş ve az onceki mesajımda dediğim gibi yumurta yapınca ayırınca kızı başka kafese koyma erkeği koy böyle bir durum varsa (yuvayı sahiplenme durumu)

Her kus girmez korktugu icin yuvaliga yuvalikla ilgi baglanti kurmus demekki
Normalde beni gördüğü zamanda kafesin kenarını düzeltsem de içine mama koyarken de vs arada bu şekilde gerekirse erkek kuşumu yara yara yuvalığa gidiyor sonra da çıkıyor bu şekilde bakıyor ve tamamen yuvadan çıkıyor. Bu iyi mi şimdi?
20170402_174516.gif
20170402_174546.gif

zaten yanında erkek varsa ve kızgın bir kuşsa tabiiki alışmıştır o yuvayı sahiplenmiş ve az onceki mesajımda dediğim gibi yumurta yapınca ayırınca kızı başka kafese koyma erkeği koy böyle bir durum varsa (yuvayı sahiplenme durumu)
Erkeği mı koyayım? Benim bildiğim ayırma yöntemi uyguladığım zaman erkeği ana kafeste bırakıp dişiyi ayırmaktı ama burada yumurta var tabi de yumurta olduğu zaman neden ayırıyorum ki bu kuluçka için sakıncalı değil mi?

Erkeği mı koyayım? Benim bildiğim ayırma yöntemi uyguladığım zaman erkeği ana kafeste bırakıp dişiyi ayırmaktı ama burada yumurta var tabi de yumurta olduğu zaman neden ayırıyorum ki bu kuluçka için sakıncalı değil mi?
hocam zaten sen o yumurtanın yerini deiştirirsen üstüne üstlük kafesi sahiplenmişse o kuluçkaya %46 durumunda yatmaz benim dediğimi dinle

hocam zaten sen o yumurtanın yerini deiştirirsen üstüne üstlük kafesi sahiplenmişse o kuluçkaya %46 durumunda yatmaz benim dediğimi dinle
İnanın hiçbir şey anlamadım. Yumurtlarsa erkeği kafesten anında ayırayım mı yani? Bu büyük zarar verir, Doğru olduğunu sanmıyorum. Sebebi nedir?

Yok amacım alıştırmak değil erkek kuşum 8 aylık ve konuşuyor çok alışık elimde sırt üstü bile yatıyor arada kaşı beni diyor vs. Dişi evcil değil zaten çiftleşme olsun diye aldım ve erkek kendi seçti. Fakat yavru istediğim için pek artık ilgilenmiyorum arada dayanamayıp gidip konuşuyorum kuşlar ile aynı zamanda ikisini de elime arada alıyorum vs. Benim problemim yavru istemem :D
Elde sırt üstü nasıl yatabiliyor? Ben kendi kuşuma da yapabilir miyim? Bende istiyorum öyle. Bana özelden nasıl yapıldığını öğretebilir misiniz rica etsem? [emoji4]

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senden 1 gün sonra kuşumun yanına eş attım dişi en ufak kurda poposunu kaldırıyor ama erkek kanadını incittiği için hareketsiz kur konusunda dişim yuvadan cıkmıyor içini kazıyor durmadan sipariş verdim tüp gelince suni dölleme yapıcam beklemek istemiyorum dişi hızlı adapte oldu şuan yuvalıkta kumları bi oraya bi buraya eşeliyor :D

Senden 1 gün sonra kuşumun yanına eş attım dişi en ufak kurda poposunu kaldırıyor ama erkek kanadını incittiği için hareketsiz kur konusunda dişim yuvadan cıkmıyor içini kazıyor durmadan sipariş verdim tüp gelince suni dölleme yapıcam beklemek istemiyorum dişi hızlı adapte oldu şuan yuvalıkta kumları bi oraya bi buraya eşeliyor :D
Suniyi nedense pek beğenmiyorum ama sizin tercihiniz. Belki kanadının iyileşmesini beklemelisiniz çünkü dişi gerçekten benim dişim gibi kaprisli değil ustam :D Bu iş olur olur :) Maşe'Allah

yuvalığa kağıt parcası koy yuvalık hazırlığı oldugu zaman kağıtları dışarı tasır benimki yuvalıktan atıyor sonra kafesin tellerinden aşşağı atmaya calışıyor

Hocam senin kuş çok ürkek sakin sessiz ortam olması lazım senden cok ürküyor belliki kuşlarla ilgin çok . eski dişi kusum gibi anlatmıştım sana hikayemi yeni eşe attığım kuş evcil ama ortamını koruyan kuştur direk saldırıyo yabancı cisim olsa bile

yuvalığa kağıt parcası koy yuvalık hazırlığı oldugu zaman kağıtları dışarı tasır benimki yuvalıktan atıyor sonra kafesin tellerinden aşşağı atmaya calışıyor
Koyduğum kağıt parçaları hazır olup olmadığını anlamamı mı sağlayacak, bunun için mi koymam gerekiyor artı bir nedeni var mı? Deneyeceğim bunu

Hocam senin kuş çok ürkek sakin sessiz ortam olması lazım senden cok ürküyor belliki kuşlarla ilgin çok . eski dişi kusum gibi anlatmıştım sana hikayemi yeni eşe attığım kuş evcil ama ortamını koruyan kuştur direk saldırıyo yabancı cisim olsa bile
Ayrıca çok tatlıymış, bir de tellerden dışarı atıyor sıpa öyle mi :) Maşe'Allah :)

Dişi kuş yuvalık hazırlığı yaptıgı zaman yuvalıktaki şeyleri dışarı atar ve eşeler bu sabah attıgım kagıtlar suan hepsi yerde

Geri