Korktuğu için mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Sakuram
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Sakuram

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Dişi kuşum beni gördüğü zaman yuvanın içine kaçıyor sonra çıkıyor ama genelde böyle davranıyor. Sebebi korkması mıdır?

Her kus girmez korktugu icin yuvaliga yuvalikla ilgi baglanti kurmus demekki

[

Son düzenleme:
hocam eğer çabuk alışmasını istiyorsan onların onunden yemi kaldırabilirsin ve eline yem dokup önlerine getir hiöç hareket etme ve yemeye başlasınlar ve eline cok alma boylece elinden zarar gelmeyecegini anlayacaktır :D
Yok amacım alıştırmak değil erkek kuşum 8 aylık ve konuşuyor çok alışık elimde sırt üstü bile yatıyor arada kaşı beni diyor vs. Dişi evcil değil zaten çiftleşme olsun diye aldım ve erkek kendi seçti. Fakat yavru istediğim için pek artık ilgilenmiyorum arada dayanamayıp gidip konuşuyorum kuşlar ile aynı zamanda ikisini de elime arada alıyorum vs. Benim problemim yavru istemem :D

Bütün bilgileri yazdım ve sağolsun forumca bana yardım ettiler her konuma soruma az önce olduğu gibi koşan @Ahmed Demir hocam gibi ve ismini sayamadığım diğer bütün ustalarım ayrıca öğrendiğim çoğu şeyi denedim. Yuvalığa tarçın koydum kokusu çeksin diye, mama veriyorum vitamin veriyorum demin dediğim gibi, yuvalıkta çiftleşme sesi açtım telefonumdan dişiyi yuvaya çektim yuvayı eşeledi ama merakından yaptı sesi duyduğu için sonraki denemelerimde de merak ettiler fakat çok ilgili sayılmaz. Her şeyi yaptım yani, mühim olan kendilerini hazır hissedecekleri zaman sanırım fakat ben dışarı salayım mı salmayayım mı bu konu da pek kararsız kalıyorum tek sıkıntı bu ve yavru istemem :) Eğer söyleyebileceğiniz başka alternatif varsa dinlemek isterim.

Son düzenleme:
sana bir kaç bilgi isteyerek nasıl kuşlarını çiftleştireceğin acısından (üreme) yardım edebilirim istersen

Geri