Kanlı ishali nasıl önlerim

Hastalıktan tabiki. Tetra %90 çözecek hastalığı.
Selçuk Bey tetra dediğiniz gibi iyi geliyor. Dişi kuş zayıfladı çok şükür, sorunlu bölgenin resmini atarım yine size. Hareketlendi de biraz. En son onu nezaman böyle görmüştüm hatırlamıyorum inanın. :) Tabi sakinliği ve durgunluğu azaldı diyebilirim. Demekki rahatsızlığı çok uzun zaman önce başlamış. Yalnız erkekte normal ishal başladı. Dün farkettim. Bulaştığı için mi böyle oldu sizce? Kuşlar ayrı kafeslerde. Akşamları çıkarıyorum ikisinide, birbirlerinden pek ayrılmıyorlar, öpüşüp koklaşıyorlar. Çıkarmamalı mıyım acaba? Tedavi sürecini uzatmalı mıyım?

Son düzenleme:
Düzelmesine sevindim. Tedavi 5 gün sürecek erkekte isal başlamışsa ona da bulaşmış olabilir. Ona da tedavi başlayın her ihtimale karşı. Aynı tedaviyi. Birbirleriyle temas etmesinler tedavi bitene kadar. Ayırmanızın ne anlamı kalır ki temas ettikten sonra.

Düzelmesine sevindim. Tedavi 5 gün sürecek erkekte isal başlamışsa ona da bulaşmış olabilir. Ona da tedavi başlayın her ihtimale karşı. Aynı tedaviyi. Birbirleriyle temas etmesinler tedavi bitene kadar. Ayırmanızın ne anlamı kalır ki temas ettikten sonra.
Doğru diyorsunuz Selçuk Bey. Bir süre ayrı kalsınlar ozaman. Birde erkeğin dışkısında küflenmeye rastladım.

Dışkıyı paylaşın küflenmeden kastınız nedir. Uzun süre kalıp da küflenme mi ?

Dışkı da küflenme bir rahatsızlığın belirtisi mi oluyor acaba?
Dışkıyı paylaşın küflenmeden kastınız nedir. Uzun süre kalıp da küflenme mi ?
2-3 gün önce değiştirirken farkettim ama onu da bi kaç gün önce değiştirmiştim. Şimdi tekrar değiştirdim altını bu son durum. Ama tüm dışkıları böyle değil. Yani önceden bi haftada kalsa küflenme olmazdı. Şuan 2-3 günde küfleniyor. Birde bugün akşamda mikostatin ve tetra suda son kez kullanacağız @Selçuk YÜKSEL Bey mikostatin dişinin ağzına dün son kez damlattık. 5 günü tamamladık. Tetrada bugün 5 gün olacak. Sonra normal su mu koyalım suluğa? Başka bir tedavi gerekli mi?

Ekli dosyalar

• IMG-20171029-WA0002.jpg
    IMG-20171029-WA0002.jpg
    171.4 KB · Görüntüleme: 99
  • IMG-20171029-WA0003.jpg
    IMG-20171029-WA0003.jpg
    152.4 KB · Görüntüleme: 100
Mikostatin 7 gün sürecek. Temas ettikler her detay dezenfekte edilecek. Ayrıca suyuna şimdiden vitamin be probiyotik katın. Tedavi bittikten sonra probiyotiğe en az 15 gün devam edin. Su her gün taze verilecek.

Mikostatin 7 gün sürecek. Temas ettikler her detay dezenfekte edilecek. Ayrıca suyuna şimdiden vitamin be probiyotik katın. Tedavi bittikten sonra probiyotiğe en az 15 gün devam edin. Su her gün taze verilecek.
Anladım Selçuk Bey mikostatin 2 gün daha dişinin ağzına damlatılacak yani. Tetra+mikostatin bu akşam sonkez kullandık. Probiyotik derken Selçuk Bey veterinerden mi almalıyım yoksa petshoplarda var mıdır? Ayrıca elimde bu resimdeki vitamin ve avivitti sanırım onlar var. Happypati den yarım suluğa pirinç tanesi kadar koysam doğru olurmu ya da avivit kullansam? Not: Kafes 3 gün arayla 2. kez bugün dezenfekte edildi. :) Dişinin dışkısıda şuan için bir kısmı katı(normal), bir kısmı da sıvı (ishal).

Ekli dosyalar

• _20171030_005610.jpg
    _20171030_005610.jpg
    59.6 KB · Görüntüleme: 86
Son düzenleme:
Anladım Selçuk Bey mikostatin 2 gün daha dişinin ağzına damlatılacak yani. Tetra+mikostatin bu akşam sonkez kullandık. Probiyotik derken Selçuk Bey veterinerden mi almalıyım yoksa petshoplarda var mıdır? Ayrıca elimde bu resimdeki vitamin ve avivitti sanırım onlar var. Happypati den yarım suluğa pirinç tanesi kadar koysam doğru olurmu ya da avivit kullansam? Not: Kafes 3 gün arayla 2. kez bugün dezenfekte edildi. :) Dişinin dışkısıda şuan için bir kısmı katı(normal), bir kısmı da sıvı (ishal).
Bu resimdeki de probiyotik sanırsam. Bunu nerelerden bulabilirim Selçuk Bey? Birde nasıl kullanmalıyım bahsettiğim vitaminlerle?

Ekli dosyalar

• _20171030_012213.jpg
    _20171030_012213.jpg
    101.7 KB · Görüntüleme: 72
Selçuk Bey probiyotik kullanımına dün başladık. Kuşları probiyotik tedavisi bitene kadar birleştirmeyim diyorum. Erkeğin olduğu kafese folluğu(dezenfekte edip) taktım. Bir iki gün sonra da tekrar vilmectin uygulayacağız. 2 hafta sonrasında kuşları birleştirsem çiftleşme ve yumurtlama gerçekleşebilir mi? Sağlık sorunlarımız ozamana kadar bitmiş olur mu acaba? Bu da dişinin bu sabahki resmi. Derisinde sarılık var gibi biraz. Düzelecektir değil mi? Yağlanma da gitti çok şükür. :)

Ekli dosyalar

• IMG_20171031_064051.jpg
    IMG_20171031_064051.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20171031_064042.jpg
    IMG_20171031_064042.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 57
Hastalık hallolmadan. Yavruyu düşünmeye başlamışsınız bu ne acele. Düzelsinler ondan sonrası sabır işi.

Hastalık hallolmadan. Yavruyu düşünmeye başlamışsınız bu ne acele. Düzelsinler ondan sonrası sabır işi.
Maksadım acelelikten yana değildi. Sağlığı iyi olursa diye kastetmiştim. :) Yoksa sabrederiz inşallah. Selçuk Bey bu arada probiyotikli suya vitamin karıştırmamamı söyledi kuşçu. Probiyotiğin etkisi azalır dedi. Size bi tekrar sormak istedim.

Etkisinde azalma veya çoğalma olmaz sadece suyu daha sık taze hazırlamanız gerekir. Günde iki kez mesela. Dolayısıyla çeyrek suluk hazırlayın.

Yok ilk üç gün vitamin katın. Sonrasında haftada bir. Probiyotik ise sürekli. 20 gün kadar sonra haftada 3-4 gün şeklinde devam edersiniz.

Evet o teravi değil bu arada tedavi sonrası vücut direncini destekleyen uygulama. Özellikle de barsak florasını.

Evet o teravi değil bu arada tedavi sonrası vücut direncini destekleyen uygulama. Özellikle de barsak florasını.
Selçuk Bey iyi akşamlar dilerim, probiyotiği bir haftadır kullanıyoruz. Kuşların keyfi yerinde çok şükür. Halsizlik vs. yok şimdilik. Yalnız dişi halen ishal. Zamanla geçecektir değil mi? Resim paylaşıyorum, bugün çektim hepsini.

Ekli dosyalar

• IMG_20171107_214117.jpg
    IMG_20171107_214117.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20171107_202140.jpg
    IMG_20171107_202140.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 52
  • IMG_20171107_194419.jpg
    IMG_20171107_194419.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 47
  • IMG_20171107_145504.jpg
    IMG_20171107_145504.jpg