Kanlı ishali nasıl önlerim

Ama tüylerini üfleyerek karın kısmını net görecek şekilde çekmeniz gerek. Biri yardım etmeli size
@Selçuk YÜKSEL Bey son durum bu. Az önce çektim. Bu arada omzumdayken normal ishal yaptı. Kanlı değil şuan için. Yine aynı ilaçları almalı mıyım?

Ekli dosyalar

• IMG_20171023_063743.jpg
    IMG_20171023_063743.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 174
  • IMG_20171023_063708.jpg
    IMG_20171023_063708.jpg
    2.6 MB · Görüntüleme: 233
SAKIN veteriner daha da batırıyor dostum sakın.ben köpek gibi pişman oldum benimki daha da hastalandı gidip gelince.Sadece paraya bakıyorlar çoğu ..işini iyi yapanlar da vardır onları ayırıyorum kenara tabii
Size katılıyorum Blue Ice. Benimde yıllar önce canımda cebimde yanmıştı bu yüzden. Bu yüzden gerek duymuyorum. İşini iyi yapan olsa ona sözüm yok başım üstüne. :)

SAKIN veteriner daha da batırıyor dostum sakın.ben köpek gibi pişman oldum benimki daha da hastalandı gidip gelince.Sadece paraya bakıyorlar çoğu ..işini iyi yapanlar da vardır onları ayırıyorum kenara tabii
Size katılıyorum Blue Ice. Benimde yıllar önce canımda cebimde yanmıştı bu yüzden. Neyse ki artık gerek duymuyorum. İşini iyi yapan olsa ona sözüm yok başım üstüne. :)

İlaç mutlaka başlamalısınız. Özellikle mutlaka tetra mezatin başlayın. 5 gün kullanın. Bağırsakta kanama normal bir şey değil.

İlaç mutlaka başlamalısınız. Özellikle mutlaka tetra mezatin başlayın. 5 gün kullanın. Bağırsakta kanama normal bir şey değil.
Selçuk Bey tetra mezatin 2 eczanede de yoktu. O yüzden aynı işlevi görüyormuş diye bu genta 120 mg ampulü verdiler ama hiç kullanmadım size sormadan. Eğer tetra metazin yerine kullanılmaz derseniz yarın çarşıdaki eczanelere de bakacağım. Onlarda da olmazsa veterinerde bulunur mu tetra metazin. Son durum bu dışkıda. Resim atıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20171023_203201.jpg
    IMG_20171023_203201.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 244
Hala kanama var ama sindirmiş kanı. Dışkı siyah değil mi ? Bana mı öyle geldi ? Veterinerden bakacaksınız eczanede olmaz zaten. Geç kalmayalım. Her ihtimale karşı avimec de alın ensesine damlatmak için.

Önerilen ilaç bu Selçuk Bey ayrıca mikostatin damlattım bi damla dişinin ağzına. İkisininde yarım suluklarına 6şar damla damlattım. Sirke ekleyecek miydim?

Ekli dosyalar

• IMG_20171023_204551.jpg
    IMG_20171023_204551.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 222
Hala kanama var ama sindirmiş kanı. Dışkı siyah değil mi ? Bana mı öyle geldi ? Veterinerden bakacaksınız eczanede olmaz zaten. Geç kalmayalım. Her ihtimale karşı avimec de alın ensesine damlatmak için.
Tamamdır Selçuk Bey yarın öğlende onları hallederim. Keyifleri yerinde gibi. İnşallah geç kalmayız. Dışkı siyaha yakın gibi birazda koyu yeşil gibi.

Veterinerden coxidin yada sulphametzin alip kullananabilirsiniz

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Veterinerden coxidin yada sulphametzin alip kullananabilirsiniz

İsmail Bey bu saydıklarınız ne içindi avimec(ense damlası) yerine kullanılır mı? Veterinerde avimec yokmuş. 1 yıl önce üretimden kaldırıldığını söylediler. @Selçuk YÜKSEL Bey avimec yerine sprey verebileceklerini söylediler. Doğru olur mu sizce?

İç parazit için tavsiye ettim vilmectin veya nilverm alın o zaman ikisine de uygulayın. Tetra veya sulphamezatin de alıp kullanın. Toplamda iki ilaç alacaksınız

İsmail Bey bu saydıklarınız ne içindi avimec(ense damlası) yerine kullanılır mı? Veterinerde avimec yokmuş. 1 yıl önce üretimden kaldırıldığını söylediler. @Selçuk YÜKSEL Bey avimec yerine sprey verebileceklerini söylediler. Doğru olur mu sizce?

Bu bagirsaklarda oluşan koksidiyoz rahatsızlığı için kanlı ishale bu rahatsızlık sebep olur ve bulaşıcıdır

İç parazit için tavsiye ettim vilmectin veya nilverm alın o zaman ikisine de uygulayın. Tetra veya sulphamezatin de alıp kullanın. Toplamda iki ilaç alacaksınız
Selçuk Bey tetraya bugün başladık. Vilmectin ve nilverm nasıl kullanılıyor? Pet shoplarda var mıdır? Yoksa veteriner kliniğinden mi temin edebilirim? İkisinden birini de alacağım bugün yarın inşallah.

Veterinerde bulunur genelde ama bazı petshoplar da bulunduruyor. Sormanız gerek. Vilmectin öncelikli olsun çünkü dış parazite de önlem olur

Rica ederim. Avimec kaç saatte bir damlatılacak diye sormuşsunuz yeni gördüm tek damla ve tek uygulama 10 günde bir toplamda üç kür olacak.

Veterinerde bulunur genelde ama bazı petshoplar da bulunduruyor. Sormanız gerek. Vilmectin öncelikli olsun çünkü dış parazite de önlem olur
@Selçuk YÜKSEL Bey sabah farkettim. Popoda hafif morlukta oluşmuş. :( Rahatsızlığı yüzünden mi böyle oldu acaba? Birde kuyruğu ve poposu sürekli hareket halinde. Zonkluyor gibi. Normal mi bu durum? Resim paylaşıyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20171025_063137.jpg
    IMG_20171025_063137.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 158
  • IMG_20171025_063218.jpg
    IMG_20171025_063218.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 137
Geri