Kanlı ishali nasıl önlerim

kupakızı

Meraklı Üye
Dişi kuşumun rahatsızlığı çok ciddi görünüyor arkadaşlar, kanlı ishali var ne yapmalıyım? Veterinere götürsem anlamıyor çoğu. :( Daha az önce farkettim. Halsizlikte var. Bu neden kaynaklı olabilir?

Ekli dosyalar

• IMG_20171022_215632.jpg
    IMG_20171022_215632.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 820
  • IMG_20171022_215638.jpg
    IMG_20171022_215638.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 834
SAKIN veteriner daha da batırıyor dostum sakın.ben köpek gibi pişman oldum benimki daha da hastalandı gidip gelince.Sadece paraya bakıyorlar çoğu ..işini iyi yapanlar da vardır onları ayırıyorum kenara tabii

Evet ayırın erkeği. Kanlı ishal birkaç nedenle olabilir. Dışkıya baktığımızda yüksek ihtimalle mantardan. Zaman kaybetmeden eczaneden mikostatin , zelax , fulucan , trifuculan hangisi varsa alın eve gelir gelmez ağzına bir damla damlatın. Yarım suluğa da 6 damla damlatarak verin. 12 saatte bir ağzına bir damla damlatın. Eğer alabilirseniz flagyle de alın. Suya ondan da 4 damla damlatın.

Söylemeyi unuttum erkeğe de aynı tedaviyi uygulayın. Tedavi 7 gün sürecek 4. Ve 7. Gün temas ettikleri her ne varsa kafes telleri de dahil dezenfekte edin. Mesajı okur okumaz ağzına 2 damla sirke damlatın. Herhangi bir sirke olabilir. İlaç gelene kadar 3 saatte bir bir damla sirke suyuna da 10 damla kadar katın. Şanslıysa kurtulur çünkü çok kötü durumda.

Evet ayırın erkeği. Kanlı ishal birkaç nedenle olabilir. Dışkıya baktığımızda yüksek ihtimalle mantardan. Zaman kaybetmeden eczaneden mikostatin , zelax , fulucan , trifuculan hangisi varsa alın eve gelir gelmez ağzına bir damla damlatın. Yarım suluğa da 6 damla damlatarak verin. 12 saatte bir ağzına bir damla damlatın. Eğer alabilirseniz flagyle de alın. Suya ondan da 4 damla damlatın.
Tamamdır Selçuk Bey öğlen işten gelir gelmez ilgileneceğim. Anladığım kadarıyla saydığınız ilaçlardan birini 6damla flagyle den ise 4 damla yarım suluğa damlatacağım. Erkek kuşun sadece suluğuna eklesem ilacı. Çünkü çok fena gagalıyor. Yaklaşmak mümkün değil. o_O

Mantar hastalıkları genelde diğer hastalıklara da zemin hazırlıyor özellikle de cocsidioz. Eczaneden tetra mezatin de alıp suya ondan da mercimek tanesi kadar katın. Tetra mezatin alırsanız mikostatin 3 damla katın. Suyu da 6 saatte bir taze hazırlayın mümkün değilse en geç her gün.

Erkeğin sadece suyuna damlatsanız da olur. Flagyle vermezler veterinerden tetra mezatin alın.

Erkeğin sadece suyuna damlatsanız da olur. Flagyle vermezler veterinerden tetra mezatin alın.
Anladım Selçuk Bey inşallah geri dönüşümüz olur. Yağlanmadan dolayı mı böyle oldu sizce. 2 kez yağlanma oluştu dişinin poposunda 2 sindede yumurta sandık. Hep yuvadaydı. Yuvayı da dün çıkarmıştım. :(

İki damla Sirke damlattınız mı ağzına

Kuşu elinize alıp Alt kısmının resmini atar mısınız ?

Ama tüylerini üfleyerek karın kısmını net görecek şekilde çekmeniz gerek. Biri yardım etmeli size

Geri