Gri dışkı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ceren4
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Gri, sarı, beyaz dışkı pankreas veya karaciğer problemini gösterir. Siz probiyotik sipariş verdiniz mi
Şu an entrobac var elimde karıştırmak için bir probiyotik daha almayı düşünüyorum ama şu an bu var

Şu an entrobac var elimde karıştırmak için bir probiyotik daha almayı düşünüyorum ama şu an bu var
Karıştırmanıza gerek yok. Yarım suluğa mercimek tanesi kadar katın üç gün boyunca. Kafeste her biri dört saat kalsın

Veterinere götürdüm. Karaciğer kaynaklı olduğunu düşünüp bunları verdiler. Antibiyotik sabah akşam 5'er damla. Siz ne düşünüyorsunuz?
"KLAVUNAT (beta-laktam antibiyotik penisilin ve beta-laktamaz intibitörü), genel pratikte ve hastanede sıklıkla görülen bakteriyel patojenlere karşı belirgin derecede geniş aktivite spektrumuna sahip bir antibakteriyel ajandır." Alıntı.

Niye antibiyotik verdi ki? Dışkı tahlili yapıldı mı?

"KLAVUNAT (beta-laktam antibiyotik penisilin ve beta-laktamaz intibitörü), genel pratikte ve hastanede sıklıkla görülen bakteriyel patojenlere karşı belirgin derecede geniş aktivite spektrumuna sahip bir antibakteriyel ajandır." Alıntı.

Niye antibiyotik verdi ki? Dışkı tahlili yapıldı mı?
Yok tahlil yapmadı dışkılarına baktı. Kanatlı veterineri ama bilmiyorum. Bir sorun olur mu sizce?

Acaba bi süre damlayı verip geçmezse antibiyotiğe başlamam daha mı iyi olur. Zaten şu an toz formunda olduğu için bozulmuyor sanırım.

Veteriner enfeksiyon temelli olduğunu düşünmüş ama tahmine dayalı teşhis koymuş. Verin desek olmaz vermeyin desek olmaz öyle bir çıkmaz. Eğer verecekseniz doza ve süreye tam uyarak verin. Ki bence verin sonuçta veteriner. En azından bakteriyel hastalığı olup olmadığı netleşir. 3 günün akşamında düzelme olmamışsa yazın. Damlayı da kullanın dediği şekilde.

Veteriner enfeksiyon temelli olduğunu düşünmüş ama tahmine dayalı teşhis koymuş. Verin desek olmaz vermeyin desek olmaz öyle bir çıkmaz. Eğer verecekseniz doza ve süreye tam uyarak verin. Ki bence verin sonuçta veteriner. En azından bakteriyel hastalığı olup olmadığı netleşir. 3 günün akşamında düzelme olmamışsa yazın. Damlayı da kullanın dediği şekilde.
Tamam teşekkürler

Ben kuşu uçmaya teşvik etmenizi de öneririm. Aşırı yorulmayacağı şekilde her fırsatta uçmaya teşvik edin.

Ben kuşu uçmaya teşvik etmenizi de öneririm. Aşırı yorulmayacağı şekilde her fırsatta uçmaya teşvik edin.
Yani bakteriyel değil de yağlanma kaynaklı olabilir diyorsunuz sanırım. Zaten kardeşinde de lipomlar var dışarda vakit geçirseler de. Sanırım genetik olarak yatkınlar.

Şimdi yorumumdan yola çıkıp tedaviyi kesmeyin. Hiçbir hastalığı olmayan kuş bile bol bol hareket edebilmelidir. İnsanlarda bile durum böyledir. Siz tedaviye ek olarak uçmaya teşvik edin. İyileşme süreci hızlanacaktır kuvvetle muhtemel. Şimdi ortada kesin teşhis olmadığından farazi tavsiyelerde bulunmak kaçınılmaz. Veteriner bakteriel bir nedenle olduğunu düşünmüş o doğrultuda ilerlemekten başka çareniz yok şuan.

Şimdi yorumumdan yola çıkıp tedaviyi kesmeyin. Hiçbir hastalığı olmayan kuş bile bol bol hareket edebilmelidir. İnsanlarda bile durum böyledir. Siz tedaviye ek olarak uçmaya teşvik edin. İyileşme süreci hızlanacaktır kuvvetle muhtemel. Şimdi ortada kesin teşhis olmadığından farazi tavsiyelerde bulunmak kaçınılmaz. Veteriner bakteriel bir nedenle olduğunu düşünmüş o doğrultuda ilerlemekten başka çareniz yok şuan.
Bugün evde oluo gözlemleyemeyeceğim için antibiyotiğe bugün başlamadım. Zira penisilin alerjisi var mı yok mu bilmiyorum. İlk verimce gözümün önünde olsun istedim. Sadece şuni soracağim bakteriyel kaynaklıda halsizlik iştahsızlık gibi belirtiler de olmaz mıydı

Bugün evde oluo gözlemleyemeyeceğim için antibiyotiğe bugün başlamadım. Zira penisilin alerjisi var mı yok mu bilmiyorum. İlk verimce gözümün önünde olsun istedim. Sadece şuni soracağim bakteriyel kaynaklıda halsizlik iştahsızlık gibi belirtiler de olmaz mıydı
Evet haklısınız. Bakteriyel olsa ateşi olurdu, halsizlik kabarma durgunluk iştahsızlık gözlerinde cansızlık belirtisi vs. Veteriner önerdiği için birşey diyemedim ama bana göre bacteriel bir hastalık değil.

Evet haklısınız. Bakteriyel olsa ateşi olurdu, halsizlik kabarma durgunluk iştahsızlık gözlerinde cansızlık belirtisi vs. Veteriner önerdiği için birşey diyemedim ama bana göre bacteriel bir hastalık değil.
O yüzden 1 2 gün gözlemleyip başlayayım diye düşündüm. Zaten toz halinde şu an. Duruma göre karar vereceğim. Yorumlarınız için teşekkür ederim tekrardan 🙏🏼🙏🏼

Evet doğru bir yöntem olabilir. Gelişmelere göre davranırsınız

Antibiyotiği neden verdi bunu sorsanız iyi olur. Yani durduk yere de antibiyotik kullanılmaz kullanılması doğru değil. Antibiyotik zararlı bakterilerle beraber yararlı bakterileri de öldürüyor. Bakteriyel bir sıkıntısı yoksa antibiyotik vermek kuşa zarar verir.

Karaciğer yağlanmasına gelirsek yapılması gereken katı bir diyet uygulanması ve egzersiz yapılmasıdır.
Karaciğer yağlanmasının büyük sebeplerinden birisi obezitedir. Kilolu kuşlarda karaciğer yağlanması görülür. Vücutta sarı yumuşak yağ bezleri(lipom) oluşabilir ve bunlar lipom kistine de dönebilir. Lipomlar zayıflama ile ortadan kalkar sorun çözülür fakat bazı durumlarda ameliyat gerekebilir lipomu almak için. Ayrıca fazla kilo kuşun hava kesesine baskı yaparak solunumu da zorlaştırır. Kuş zor nefes alır. İç organlara da baskı yapabilir.Kalbi de zorlayabilir yorabilir.Bazı durumlarda kanamalar görülebilir,gagada renk değişimi olabilir,tırnaklar ve gaga hızlı uzuyor ise zaten karaciğer hastalığı belirtilerindendir. Yağlanma olan kuşunuza dikkat edin.

Antibiyotiği neden verdi bunu sorsanız iyi olur. Yani durduk yere de antibiyotik kullanılmaz kullanılması doğru değil. Antibiyotik zararlı bakterilerle beraber yararlı bakterileri de öldürüyor. Bakteriyel bir sıkıntısı yoksa antibiyotik vermek kuşa zarar verir.

Karaciğer yağlanmasına gelirsek yapılması gereken katı bir diyet uygulanması ve egzersiz yapılmasıdır.
Karaciğer yağlanmasının büyük sebeplerinden birisi obezitedir. Kilolu kuşlarda karaciğer yağlanması görülür. Vücutta sarı yumuşak yağ bezleri(lipom) oluşabilir ve bunlar lipom kistine de dönebilir. Lipomlar zayıflama ile ortadan kalkar sorun çözülür fakat bazı durumlarda ameliyat gerekebilir lipomu almak için. Ayrıca fazla kilo kuşun hava kesesine baskı yaparak solunumu da zorlaştırır. Kuş zor nefes alır. İç organlara da baskı yapabilir.Kalbi de zorlayabilir yorabilir.Bazı durumlarda kanamalar görülebilir,gagada renk değişimi olabilir,tırnaklar ve gaga hızlı uzuyor ise zaten karaciğer hastalığı belirtilerindendir. Yağlanma olan kuşunuza dikkat edi

Karaciğer yağlanmasının büyük sebeplerinden birisi obezitedir. Kilolu kuşlarda karaciğer yağlanması görülür. Vücutta sarı yumuşak yağ bezleri(lipom) oluşabilir ve bunlar lipom kistine de dönebilir. Lipomlar zayıflama ile ortadan kalkar sorun çözülür fakat bazı durumlarda ameliyat gerekebilir lipomu almak için. Ayrıca fazla kilo kuşun hava kesesine baskı yaparak solunumu da zorlaştırır. Kuş zor nefes alır. İç organlara da baskı yapabilir.Kalbi de zorlayabilir yorabilir.Bazı durumlarda kanamalar görülebilir,gagada renk değişimi olabilir,tırnaklar ve gaga hızlı uzuyor ise zaten karaciğer hastalığı belirtilerindendir. Yağlanma olan kuşunuza dikkat

Karaciğer yağlanmasının büyük sebeplerinden birisi obezitedir. Kilolu kuşlarda karaciğer yağlanması görülür. Vücutta sarı yumuşak yağ bezleri(lipom) oluşabilir ve bunlar lipom kistine de dönebilir. Lipomlar zayıflama ile ortadan kalkar sorun çözülür fakat bazı durumlarda ameliyat gerekebilir lipomu almak için. Ayrıca fazla kilo kuşun hava kesesine baskı yaparak solunumu da zorlaştırır. Kuş zor nefes alır. İç organlara da baskı yapabilir.Kalbi de zorlayabilir yorabilir.Bazı durumlarda kanamalar görülebilir,gagada renk değişimi olabilir,tırnaklar ve gaga hızlı uzuyor ise zaten karaciğer hastalığı belirtilerindendir. Yağlanma olan kuşunuza dikkat edin.
Antibiyotiği daha önce de veterinere götürdüğümde vermişlerdi. Şüphe olunca veriyorlar sanırım. Başlığı açtığımda da demiştim hemen veterinere götürmek istemiyorum antibiyotik vereceklerini düşündüğüm için. Aslında bu sorunu yaşayan kuşumda lipom yok şu anlık. Diğer kardeşinde var onun için de bir ilacı var. Dışarda bile olsalar bazen çok hareket etmiyorlar sanırım. Karaciğeri için o damlayı kullancağım. Sanırım devedikeni damlası karaciğeri onaran bir şey. Yani sadece yağlanmaya mı iyi geliyor bir soeun varsa da onarıyor mu bilmiyorum ama bir bakacağım. Sizler biliyorsunuzdur, bu konuda da hir yorun yaparsanız sevinirim. Antibiyotiği de 1 2 gün gözlemleyip duruma göre vermeyi düşünüyorum. Sizce probiyotik kullanayım mı şu an

Geri