Gervit w kulanimi sonrası ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zzzynppp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Entrobac kullanıyorum.Dediginiz gibi yarın kontrol ederim tuneklerini ve genel durumlarını ona göre bir yol izlerim inşallah bit yada başka kötü bir şeyleri yoktur
Enterobac her gün verilmez vitamin içeriği de var çünkü. Ben olsam vitamin içermeyen bir probiyotik alır, haftada bir enterobac geri kalan günlerde diğerini kullanırdım.

Sivri sinekten de olabilir ki umarım ondandır.

Mamist.com'dan aldım.12.2025 son kullanma tarihi.Birde az önce oda da bir sivrisinek'in olduğunu farkketim.
Mamist com ile alakalı olumsuz birşey duymadım. Tarihi geçmiş ürün göndereceklerini sanmam. Ama ben hiç deneyimlemedim tabi

Bit varsa peki bu ciddi bir şey mi yani damla ile falan hemen geçer mi 😢
Bit yoktur umarım. Varsa bile insana bulaşmaz bu bir. Aşırı çoğalıp haftalarca kuşun kanını emmedikleri sürece öldürmez. Ense damlasıyla ortalama 4-5 gün içinde hepsi ölür.

Bit yoktur umarım. Varsa bile insana bulaşmaz bu bir. Aşırı çoğalıp haftalarca kuşun kanını emmedikleri sürece öldürmez. Ense damlasıyla ortalama 4-5 gün içinde hepsi ölür.
Ense damlasını veterinerden mi almam gerekiyor.Adını ve ne kadar damlatmam gerektigini de soylebilir misiniz

İvermectin etken maddeli herhangi bir marka olabilir. Mesela vilmectin olabilir. ense derilerine 1 damla ovarak yedirin. Gündüz üzerlerinde bir göremezsiniz. Bence şuan ışıklarını açıp tüylerini üfleyerek kontrol edin. Veterinerde de bulursunuz. sanırım internet üzerinden de satışı yapılıyordu.

İvermectin etken maddeli herhangi bir marka olabilir. Mesela vilmectin olabilir. ense derilerine 1 damla ovarak yedirin. Gündüz üzerlerinde bir göremezsiniz. Bence şuan ışıklarını açıp tüylerini üfleyerek kontrol edin.
Odalarının lambasını çıkartmak zorunda kaldım avizenin bağlı oldugu duvardaki bosluğa girdiğini görünce cikartip boşluğu kağıt ile kapadık gorsemde gormesemde alıp surucem içim anca ozman rahat edicek ama yoksa ve surersem herhangi bir yan etkisi ollur mu ? Birde Kafeslerini tuneklerini nasıl dezenfekte edebilirim.

Yarın kuşları çıkarıp, yemlik ve suluğu da çıkarıp kafesi banyoya götürün ve kafesin üstüne kaynar su dökün. eğer kafesiniz sıcak suya dayanacak yapıdaysa tabi. plastik altlık dayanır onda sorun yok. Yadaense damlasına ek olarak bit spreyi alırsınız.Kafese ve bulunduklara ortamdaki kuytu köşelere falan sıkarsınız.

Yarın kuşları çıkarıp, yemlik ve suluğu da çıkarıp kafesi banyoya götürün ve kafesin üstüne kaynar su dökün. eğer kafesiniz sıcak suya dayanacak yapıdaysa tabi. plastik altlık dayanır onda sorun yok. Yadaense damlasına ek olarak bit spreyi alırsınız.Kafese ve bulunduklara ortamdaki kuytu köşelere falan sıkarsınız.

küçük kusumda bu şekilde.

Yarın Kafeslerini,oyuncaklarını dezenfekte ederim.Bu durumları beni üzdü şuan tedirginim açıkcası

Çok tedirgin olmayı gerektirecek birşey yok. Dezenfektanlar bitleri öldürmez onu bilin. Ölmeleri için ya ilaç yada kaynar su...

Gelişmeler ne merak ettim. Bit var mıydı ?

Gelişmeler ne merak ettim. Bit var mıydı ?
Bit tünek diplerinde vs görmedim tamamen temiz gözüküyordu.Yinede bugün tun oyuncaklarını ve kafesleri yıkadım temizledim.Veterinerlere sordum biri felç olmuş olabilir e vitamini ve selanyum içeren vitmin ver dedi bna kalirsa böyle bir sorun değil gibi başka veterinerler nlamadiklarini söyledi ve bir ilacı malesefki petshollrda dahil sprey şekilde olanı satıyor o yüzden almadım.Kuscuya sordum tüy doneminde olabilir yada vitamin fazla gelmiş olabilir dedi.Az dozda verip dene yada verme hiç dedi tam olarak sorunu cozebilmis değilim

Hocam siz gervit verdiğim gün böyle oluyor diye yönlendirirseniz yorumlarda vitamin fazla geliyor şeklinde olur. Bana göre çok yüksek ihtimalle dış parazit var. Bit olur pire olur akar da olabilir ama o olsa gündüz de kaşınır.

İlaç alerji yapıyor desek iki kuşta birden benzer sorun olması o ihtimali de kaldırıyor.

Hocam siz gervit verdiğim gün böyle oluyor diye yönlendirirseniz yorumlarda vitamin fazla geliyor şeklinde olur. Bana göre çok yüksek ihtimalle.Dış parazit var. Bit olur pire olur akar da olabilir ama o olsa gündüz de kaşınır.
O şekilde sormadım zaten direk olarak videolarını gostererek sorduğumda kullandığınız vitamin ilaç var mı diye soruldu. Dünde sadece gervit verdiğimi belirttim.Parazit vs olabilir mi diye özellikle de sordum kuş kendini çok kaşıyor mu her zamankinden fazla kendini temizliyor mu gibi sorular sordular ama hayır kuşum herzmanki gibi gündüz kaşınma ve kendini temizlemesi aynı bir değişiklik gormedim.

Geri