Gervit w kulanimi sonrası ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan zzzynppp
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

zzzynppp

Meraklı Üye
Merhaba gervit w kullanımı sonrası kusumda geceleri tık gibi baş ve ayak bölgesinde atma mi diyeyim titreme mi öyle bir şey oluyor.Normalde bu durum olan bir şey değil gozlemlemelerime göre sadece gervit w verdiğim zmanlarda oluyor sebebi nedir

Ne kadar suya ne kadar katıyorsunuz ? Bence alakası olmamalı ama yine de dozu yazın

Doz da fazla değil. Tesadüfen gervit verdiğiniz güne denk geliyordur muhtemelen. Gervit vitamin sonuçta öyle bir etki yapmaz. Gervit vermediğiniz günlerde takip edin mutlaka yine yapacaktır. Siz beyaz bir kağıda yeni yaptığı 5-6 dışkısının net resmini çekip paylaşın. Nöbet geçiriyor olabilir. Hiç parazit ilacı kullandınız mı ve kuş kaç yaşında ?

Doz da fazla değil. Tesadüfen gervit verdiğiniz güne denk geliyordur muhtemelen. Gervit vitamin sonuçta öyle bir etki yapmaz. Gervit vermediğiniz günlerde takip edin mutlaka yine yapacaktır. Siz beyaz bir kağıda yeni yaptığı 5-6 dışkısının net resmini çekip paylaşın. Nöbet geçiriyor olabilir. Hiç parazit ilacı kullandınız mı ve kuş kaç yaşında ?
Parazit ilacı kullanmadım.Kusumun biri 1 2 yaşlarında diğeri 7 8 aylık dışkilarinda ben bir degisiklik görmedim ishal yada farklı bir sorun yok ama yinede yarın çekip atarım. İkisinde de şuan bu ayak hareketi ve yüzde segirme gibi atma oluyor ama küçük olani yaparken yakalayamadım.Her zman uyuyana kadar ara ara gidip kontrol ederim nedense hep gervit verdiğim gune denk geldi tedirgin oldum

Hocam şuan gidip kontrol edin büyük ihtimalle bit var. Hayvanları rahatsız ediyor. Şuan kontrol edemezseniz bile yarın sabah tünek bağlantı noktalarına falan bakın. siyah siyah lekeler görürsünüz eğer bit varsa.Oksitlenme izine benzer bir iz. İvermectin etken maddeli ense damlası almanız gerekecel bit varsa. Hatta yoksa bile alın tedbir amaçlı ara ara kullanmanız gerekecek.

Tüneklerin kafese bağlandıkları yer varya ondan bahsediyorum. teneği söküp kontrol edin o noktayı. İyi farketmişsiniz valla. Bit kolay kolay farkedilmez.

Hocam şuan gidip kontrol edin büyük ihtimalle bit var. Hayvanları rahatsız ediyor. Şuan kontrol edemezseniz bile yarın sabah tünek bağlantı noktalarına falan bakın. siyah siyah lekeler görürsünüz eğer bit varsa.Oksitlenme izine benzer bir iz. İvermectin etken maddeli ense damlası almanız gerekecel bit varsa. Hatta yoksa bile alın tedbir amaçlı ara ara kullanmanız gerekecek.
Şuan nasıl bakmam gerekiyor karanlıkta bit olup olmadığını nasıl anlayacağım bir yontemi falan var mı

3ywHl8rLpnC6.jpg

Dıskısı şuan böyle

Bitler çok sinsi hayvanlardır. Gündüz belirtisi olmaz. Gece saldırırlar hayvana. Gündüz üzerlerinde tek bir bit bile olmayabilir. Ama şuan elinize alırsanız ne kadar fazla olduğunu gözlerinizle bile görebilirsiniz. Dedim ya size tüneği sökün ve kafesle bağlantı kurduğu yerin iç taraflarına bakın siyah lekeler görürseniz o bit dışkısıdır.

Yani hiç aklıma bit gelmedi öyle çok kasınmalari falanda yok.Normaller.Çok şaşırdım şuan.
Bilinenin aksine bit pasaktan dolayı değildir. Hatta temiz yerleri daha çok severler. Kafeslerinin kirli olmasıyla alakası yok. Yavan kuşları bile taşımış olabilir. Tabi önce netleştirmek gerek. Kesin bitmi diye. Ama yüksek ihtimalle bit.

yeni güncellediğim neem yağı makalemi okuyun faydası olacaktır size.

Dışkısı tam istediğimiz gibi değil ama hastalık belirtisi yok. Probiyotik desteği de verin mutlaka

Probiyotik haftada en az 2 defa verilmeli. Vitamin içermeyen bir probiyotikse her gün vermekte sakınca yoktur.

Probiyotik haftada en az 2 defa verilmeli. Vitamin içermeyen bir probiyotikse her gün vermekte sakınca yoktur.
Entrobac kullanıyorum.Dediginiz gibi yarın kontrol ederim tuneklerini ve genel durumlarını ona göre bir yol izlerim inşallah bit yada başka kötü bir şeyleri yoktur

Siz gerviti nerden aldınız ve son kullanma tarihi nedir ?

Geri