dolu yumurtalar

11.40'tan itibaren muhabbet kuşlarından bahsediyor. Yaşadıkları yer, kıtanın tam ortasında, yani denizlerden çok uzak, nem oranının, yağış miktarının son derece düşük olduğu bir yer. Yukarıda yazdığınız bilgiyi nereden edindiğinizi bilmiyorum ama yanlış bir bilgi olduğu kesin.

Muhabbet kuşu, Avustralya'nın ve Yeni Zellanda'nın her tarafında bulunabilen bir kuş. Kuşlar çölde sürekli hayatta kalamaz, su kaynaklarını, yağmurları takip eder ama yağmurlu zamanlarda, havadaki nemin yüksek olduğu zamanlarda yavrular.

Kuşlar kurak dönemlerde sürekli göç ediyor, nerede yağmur yağmışsa oraya gidiyorlar.

Kuşlar nemli dönemlerde ürer yazıyorum. Kuşlar kıtanın ortasında kurak çölde yaşar yazıyorsun. Ben kuşlar kıtanın her yerinde yaşar, her yere göç eder, nemli zamanda ürer yazıyorum. Hâlâ kuşlar çölde, kuru havada yaşar diye yazıyorsun. Ben üreme/ yumurta döneminde nem gerektiğinden bahsediyorum, siz kuşlar çölde yaşar diye tutturdunuz. Bir muhabbet kuşu sürüsü 5 senede kıtayı baştan âşağı 3 defa kat edebiliyor. Bu hayvanlar serçeler gibi bir yerde durmuyor.

Öncelikle kendinizden yaşça epeyce büyük birisine nasıl hitap edileceğini, daha sonra muhabbet kuşlarının nerelerde ve nasıl yaşadığını bilmiyor, hiçbir dayanağı ve kaynağı olmayan afaki cümlelerle konuşuyorsunuz. Yanlış bilinen bir durumun doğrusunu ortaya koydum, alırsınız ya da almazsınız, orası sizin bileceniz iş.

Geri