dolu yumurtalar

19 gunluk olan yumurtamı suya bırakdım bı sure bekledım yumurta durdu durdukdan hemen sonra tekrar yavsca yuzmeye basladı vıdeodakı gıbı sallanmadı cunku yanında destek olcak bısı yok oyuzden sanırsam sallanınca yuzmeye basladı ve kesınlıkle suyada batmıyor havada kalıyor bos yumurtaları koydugumda ıcıne batıyor ve sbaıt kalıor hıc bı haraket olmuyor bu vıdeonun muhabbet ıcın olanı varmı aceba daha net alısılır

19 gunluk olan yumurtamı suya bırakdım bı sure bekledım yumurta durdu durdukdan hemen sonra tekrar yavsca yuzmeye basladı vıdeodakı gıbı sallanmadı cunku yanında destek olcak bısı yok oyuzden sanırsam sallanınca yuzmeye basladı ve kesınlıkle suyada batmıyor havada kalıyor bos yumurtaları koydugumda ıcıne batıyor ve sbaıt kalıor hıc bı haraket olmuyor bu vıdeonun muhabbet ıcın olanı varmı aceba daha net anlasılır ben bı bakayım

Testi çıkmasına bir gün kalanlar yumurtalara yapmalısınız. Günü yaklaşmamış yumurta dibe batar sakın atmayın bir anlamı yok. Günü gelen yumurta suda hareket eder rahatlıkla görülür. Bu arada suya atmadan önce çatlamadığından emin olun çatlama yani çıkım başlamışsa yavruyu boğarak öldürüsünüz.

Testi çıkmasına bir gün kalanlar yumurtalara yapmalısınız. Günü yaklaşmamış yumurta dibe batar sakın atmayın bir anlamı yok. Günü gelen yumurta suda hareket eder rahatlıkla görülür. Bu arada suya atmadan önce çatlamadığından emin olun çatlama yani çıkım başlamışsa yavruyu boğarak öldürüsünüz.
ayhan bey yumurtayı sabah kırdım bugun 20 gunuydu malesf yıne yavru yumurtada ölmus ılk yumurtadada aynısı olmusdu bu 2. bundasa ayısı olmus yavru neredeyse tamamen olusmus ama sarı sıvı vardı her yerınde ve yavru ölmusdu sıyahlasmısdı yavru ve yumurtada kararmısdı ıyıce sıyahlasmısdı beyaz olması gerekırken bu yumurtada ölüm neden oluyor anlamıyorum 2 yumurtadada yavru vardı 2 sıde heba oldu kalan 5 yumurta ıcın korkuyorum yavrulara bakıyorum hepsı yasıor 15 16 gunlukken hatta 17 gundede ama sorasında yavrular öluyor 3yumurta bugun 18 gunluk oldu dun bakdıgımda haraket vardı yumurtanın rengıde normal bugun ama ses gelmıyor yumurtadan hala yıne ölürmü korkuyorum neden böyle oluyor anlamıyorum anne gayet guzel yatıyor aklım almıyor bunu su testı yapmıorum daha zaten daha cok moralım bozuluyor haraket gormeyınce alamıyorum gercekden

ortam çok kuru olabilir ortamı biraz nemli tutun evdeyseniz petek üzerine bir şey ıslatıp koyabilirsiniz vs vs

ortam çok kuru olabilir ortamı biraz nemli tutun evdeyseniz petek üzerine bir şey ıslatıp koyabilirsiniz vs vs
odada 1 buyuk kapa su koydum petegın onunda duruyor nemı saglamak ıcın sıcaklık 22 derece baska bı sebebı olabılırmı olumun yavrular yumurtayı kırıp bakdıgımda hep koyu renkde oluyor morarmıs gıbı sıyah bozuldugunu ıcınmı oyle renk alıyor yoksa hastalık olabılırmı

kardeşim o zaman sana bir tavsiye ben bendeki yumurtalarında sıkıntı bulunan yani yavruları çıkamayan çiftimin yumurtalarını numaralandırılyorum ve 18 sayıp 18 . gününde kendim çıkarıyorum ve böylece allah nasip ederse hepsini çıkarıyorum yada yumurtalarda yavrunun nefes alabileceği bir delik açıp annenin yardımı ile çıkmasını sağlıyorum .

bunlarıda not olarak yazayım dedim belki yardımı olur,

kardeşim o zaman sana bir tavsiye ben bendeki yumurtalarında sıkıntı bulunan yani yavruları çıkamayan çiftimin yumurtalarını numaralandırılyorum ve 18 sayıp 18 . gününde kendim çıkarıyorum ve böylece allah nasip ederse hepsini çıkarıyorum yada yumurtalarda yavrunun nefes alabileceği bir delik açıp annenin yardımı ile çıkmasını sağlıyorum .

bunlarıda not olarak yazayım dedim belki yardımı olur,
yumurtadan ses gelse mudahale ederım yavru tam olusumu tamamlamadan oluyor sarısı dururken kus gelısıyor ama sarısı duruyor ve bıraz ufak kalıyor tam gelısse ses gelse cıkarırım kendım elımde 2 yavru cıkardım cok sukur ıyıler bırı 8 gunluk oldu bırı 15 gunluk ses geldı 18 ve 17.gunde cıkardım ama ses olamdan cıkarsam olmaz oyuzden anlamıyorum yumurtada ölum neden yasıyorum 2 . yumurta oldu bu 3.dede aynısı olursa napıcam bılmıorum 5 yumurtamız kaldı gerıye

Belki de çok kalamar kemiği veriyorsunuz ondan oluyor . Benim bi çiftimde de bu sorun vardı ve ben onlara kuluçka öncesinde 2-3 kalamar kemiği vermiştim bitirmişlerdi sert kısım hariç . Yani diyeceğim o ki kalamar kemiğine dikkat edin

Belki de çok kalamar kemiği veriyorsunuz ondan oluyor . Benim bi çiftimde de bu sorun vardı ve ben onlara kuluçka öncesinde 2-3 kalamar kemiği vermiştim bitirmişlerdi sert kısım hariç . Yani diyeceğim o ki kalamar kemiğine dikkat edin
ondan olabılır benım kusum bu kuluckada 4 tane bıtırdı ozaman onu azaltıcam ınsallah kalan yavrular cıkar bu kulucka bıtımınden sonra dınlendırmeye alıcam cıftımı 1 2 ay kadar bakalım sonrasında nolcak ınsallah kalan 5 yumurtadan yavru cıkımı olur emeklerım ve kusun emeklerıde bosa gıtmez

Yumurtanın bulunduğu odadaki nem oranı %70-90 olmalı. Nem ölçer, buhar makinesi, yumurtayı ve kuşları dinlemek için sıteteskop, seramik infırared ampul ucuz ama faydalı şeyler. Yumurtayı yüzdürmeye gerek yok.

ondan olabılır benım kusum bu kuluckada 4 tane bıtırdı ozaman onu azaltıcam ınsallah kalan yavrular cıkar bu kulucka bıtımınden sonra dınlendırmeye alıcam cıftımı 1 2 ay kadar bakalım sonrasında nolcak ınsallah kalan 5 yumurtadan yavru cıkımı olur emeklerım ve kusun emeklerıde bosa gıtmez
kesinlikle sorunununuzun nedeni kalamar 4 adet çok fazla bende neredeyse her mamaya rendeliyordum vazgeçtim

kesinlikle sorunununuzun nedeni kalamar 4 adet çok fazla bende neredeyse her mamaya rendeliyordum vazgeçtim
kalamar kemıgının negıbı bı zararı olur bılmıordum yoksa 1den fazla vermezdım onlar yedıkce bende ıhtıyacı var dıe verdım kotu hısettım sımdı keske daha ıyı arasdırıp bılgı edınseydım ınsallah bu kuluckadan sonra daha tecrubelı olucaz bende kusumda altındakı 2 yumurtayı baska kusdan sürmusdum onların cıkma sansı var ozaman ama kendı yumurtaları cıkarmı onu bılmıorum su durumda kulucka bıtımınde hemen dınlendırmeye alıp tekrar kulucka baslangıcında kalamarı 1 taneden fazla vermıcem bırde mamayıda cok sık verdım ıcınde yumurta kabuguda vardı bolca cok vıtamın yuklemesı yapdım sanırım :/ kaş yaparken goz cıkarmak olsa gerek bu

Yumurtanın bulunduğu odadaki nem oranı %70-90 olmalı. Nem ölçer, buhar makinesi, yumurtayı ve kuşları dinlemek için sıteteskop, seramik infırared ampul ucuz ama faydalı şeyler. Yumurtayı yüzdürmeye gerek yok.
bende ısı ve nem olcer var nem durumu ıyı odada su bulunduruyorum kapta gunluk havalandırma yapıyorum ama steteskop ıyı bır fıkır ondan edınebılırım tesekkurler

kalamar kemıgının negıbı bı zararı olur bılmıordum yoksa 1den fazla vermezdım onlar yedıkce bende ıhtıyacı var dıe verdım kotu hısettım sımdı keske daha ıyı arasdırıp bılgı edınseydım ınsallah bu kuluckadan sonra daha tecrubelı olucaz bende kusumda altındakı 2 yumurtayı baska kusdan sürmusdum onların cıkma sansı var ozaman ama kendı yumurtaları cıkarmı onu bılmıorum su durumda kulucka bıtımınde hemen dınlendırmeye alıp tekrar kulucka baslangıcında kalamarı 1 taneden fazla vermıcem bırde mamayıda cok sık verdım ıcınde yumurta kabuguda vardı bolca cok vıtamın yuklemesı yapdım sanırım :/ kaş yaparken goz cıkarmak olsa gerek bu

çok vitaminden ziyade çok kalsiyum yüklemesi olmuş.

Bahsettiğiniz nem oranı çok yüksek. Bu oran ancak tropikal yağmur ormanlarında bulunur. Evde veya kuşların bakıldığı ortamda bu kadar nem bulunması çok sağlıksız. İdeal nem oranı %45 civarıdır. Daha düşük olması sorun yaratmaz, çünkü bu kuşların doğal yaşam alanı Avustralya çölleridir.

Bahsettiğiniz nem oranı çok yüksek. Bu oran ancak tropikal yağmur ormanlarında bulunur. Evde veya kuşların bakıldığı ortamda bu kadar nem bulunması çok sağlıksız. İdeal nem oranı %45 civarıdır. Daha düşük olması sorun yaratmaz, çünkü bu kuşların doğal yaşam alanı Avustralya çölleridir.

Muhabbet kuşları çimenlik alanlarda yaşar, yeni filizlenen otları yiyebilmek için yağmur bulutlarını takip ederler ve yavruların sıcaktan çatlamaması için soğuk (10-20°C) yağmur zamanlarında yavrularlar. Yumurta yetişirken %70-90 oranında nemli havaya ihtiyaç duyar.

Geri