dolu yumurtalar

Omer3461

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadarlar herkese ıyı forumlar dılerım
benım 7 aylık dısım 7 tane yumurta yapdı 7 sıde dolu ılk yumurta 11.30.2017de geldı kalanlar 2 gun arayla geldı dıger cıftımde yavrular 18 ve 17 gunde cıkarken bu kusumda yumurtaları flash ıle kontrol eddıgımde hepsı dolu ve haraketlı gozukuyor fakat 18 gun olmasına ragmen hala ses seda yok neden cıkmamıs olabılır yumurta yavru ıcınde olmedıgıne emınım anne cok guzel yattı yumurtalara haraket de goruyorum ıcınde sızce yumurtalar nezaman cıkmaya baslar yanı ıcınde olmus olma sansı varmı flash ıle ıcıne bakdıgımda yumurtanın neredeyse hepsı kararmıs durumda ve ufak tefek damar gozkuyor daha olusumu tamamlamısmı dır 19 yada 20 gunde cıkma sansı varmı yorumlarınızı beklıyorum sımdıden yardımcı olan herkese tesekkurler

Ekli dosyalar

• IMG_20180112_195535.jpg
    IMG_20180112_195535.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 41
Bazen 20 21 güne uzuyor siz 19 20 günde sıcak veya ılık suyla yumurtanın kabugunu yumusatın yavru kıracaktır gün icinde olmuyorsa kendiniz müdahale edebilirsiniz bazen gec cıkabiliyorlar takibini yapın ki ölmesin yavrucaklar :) bu konu hakkında arastırmalara ve yorumlara dikkat edin

Bazen 20 21 güne uzuyor siz 19 20 günde sıcak veya ılık suyla yumurtanın kabugunu yumusatın yavru kıracaktır gün icinde olmuyorsa kendiniz müdahale edebilirsiniz bazen gec cıkabiliyorlar takibini yapın ki ölmesin yavrucaklar :) bu konu hakkında arastırmalara ve yorumlara dikkat edin
daha once 2 yavru elımle cıkardım fakat cıkardıgım yumurtalardan ses gelıordu bundan herhangı bır ses duymadım duymadan mudahale etmek olurmu 20 gune kadar beklıcem ben yıne sonrasında flash ıle kontrol ardında su testı yapıcam ozaman ona gore mudahale ederım

bazen böyle oluyor. Normal de bu kadar sürmüyor. Sağlıklı olsun da.
ınsallah saglıklı olsunda 21dede cıksın dogru soyluyorsunuz bende kuslar genelde 17 18 de cıkıyor oyuzden bıraz endıse ettım ama ınsallah korkdugum olmamısdır

bazen böyle oluyor. Normal de bu kadar sürmüyor. Sağlıklı olsun da.
yumurtaları az once flash ıle kontrol eddım yumurtanın ıcı kırmızıydı bı bolumu sıyahdı damarlarda vardı o sıyahlık yavrunun golgesımı oluyor tam kararmamısdı yumurta her taraf kırmızıydı ve damarlar vardı sıyahlıkda vardı yavru seklınde

yumurtaları az once flash ıle kontrol eddım yumurtanın ıcı kırmızıydı bı bolumu sıyahdı damarlarda vardı o sıyahlık yavrunun golgesımı oluyor tam kararmamısdı yumurta her taraf kırmızıydı ve damarlar vardı sıyahlıkda vardı yavru seklınde
Sevgili dostum işim biyolojik ve anatomik kısmını veteriner hekim ve hekim arkadaşlar daha iyi bilir. Üretici olarak, tek kıstas ararız. Boş mu? Dolu mu?

Bahsettiğin veriler dolu gösteriyor, 21 gün bekle derim. Yumurtayı kıramayan yavrularda oluyor. Zaten fark edersin

mobil uygulama ile gönderildi.

Sevgili dostum işim biyolojik ve anatomik kısmını veteriner hekim ve hekim arkadaşlar daha iyi bilir. Üretici olarak, tek kıstas ararız. Boş mu? Dolu mu?

Bahsettiğin veriler dolu gösteriyor, 21 gün bekle derim. Yumurtayı kıramayan yavrularda oluyor. Zaten fark edersin

hanı ölüp ölmedıgını anlama sansım yokmu ben 17 gunde hep her yumurtamdan ses duydum bndah ıc haraket yok 21 gune kadar beklıcem ozaman ıcını acar bakarım ınsallah saglıklı sekılde cıkar nette bor fotoda sıyahlık yavrunun golgesıdır dıye okumusdum ama ne kadar dogru bılmıyorum

Normal olarak Dişi ilk yumurtayı yapar hiç yatmaz. 2. yumurtayı yapar geceleri yatar gündüz yatmaz. 3. yumurta gelince 24 saat yatar. Bazı dişiler 1. yumurta ile beraber yatabilir. Normali ilk anlattığım olduğundan 2 gün ara ile gelen yumurtanın aksine yavrular ilk 19. gün, ikincisi 18. gün ve üçüncüsü 17 gün ve diğerleri 17. gün gelir ama bu olaylar mevsim, çevre, bakım, ve yumurtanıniçinde ki yavrunun durumuna göre 16 güne düşebilir veya 20 güne kadar uzayabiliyor. Daha sabırlı olun. Yumurtaları ılık suya atıp boş dolu kontrolu yapabilirsiniz.

Normal olarak Dişi ilk yumurtayı yapar hiç yatmaz. 2. yumurtayı yapar geceleri yatar gündüz yatmaz. 3. yumurta gelince 24 saat yatar. Bazı dişiler 1. yumurta ile beraber yatabilir. Normali ilk anlattığım olduğundan 2 gün ara ile gelen yumurtanın aksine yavrular ilk 19. gün, ikincisi 18. gün ve üçüncüsü 17 gün ve diğerleri 17. gün gelir ama bu olaylar mevsim, çevre, bakım, ve yumurtanıniçinde ki yavrunun durumuna göre 16 güne düşebilir veya 20 güne kadar uzayabiliyor. Daha sabırlı olun. Yumurtaları ılık suya atıp boş dolu kontrolu yapabilirsiniz.
Üstad varken daha yorum yazılmaz. Net sağol Ayhan abi

tmm ayhan bey cok tesekkur ederım denıycem onu bırazdan 18 gunluk yumurtaya ben ılk yumurtadan ıtıbaren yattıgını gordum hıc kalkmadan yattı oyuzden endıse eddım ınsallah sıkıntı yokdur oda sıcaklıgım 22 derece odada nem olsun dıe kapta su bırakıyorum

Ayhan hocam ılık suya yumurta atıldığında boş ya da dolu olduğu nasıl anlaşılıyor ? Yüzen yumurta dolu mu demek oluyor ?

Ayhan hocam ılık suya yumurta atıldığında boş ya da dolu olduğu nasıl anlaşılıyor ? Yüzen yumurta dolu mu demek oluyor ?
aynen bende onu sorcakdım dun denedım dolu yumurtaları bos ve bozuk olan 3 yumurtayı sıcak suya attım bos ve bozuk yumurta battı dolu olan yuzeyde kaldı ve hıc sallanma olmadı halde yumurtayı sabıt tuttugum halde yuzmeye devam eddı bunun anlamı nedır aceba @Ayhan OTÇUOĞLU

içerisinde canlı civciv olan yumurta hareket ettiğinden dolayı 'oltalarda bulunan balık tutmaya yarayan şamandıra (mantar) hareketi gibi' suda dalgalanma yapar.

içerisinde canlı civciv olan yumurta hareket ettiğinden dolayı 'oltalarda bulunan balık tutmaya yarayan şamandıra (mantar) hareketi gibi' suda dalgalanma yapar.
evet boslar bozuk yumurta battı dolu olan gunu gelen yanı dun 18 gunluk olan yumurtamı suya bırakdıgımda dıer yumurtalar batıp sabıt dururken onu duz bır zemınde suya bırakdıgımda sabıt durmadıgını yuzdugunu gordum ve yuzeyde duruyordu batmadı bu cıvcıvın yasadıgınımı gosterır

evet boslar bozuk yumurta battı dolu olan gunu gelen yanı dun 18 gunluk olan yumurtamı suya bırakdıgımda dıer yumurtalar batıp sabıt dururken onu duz bır zemınde suya bırakdıgımda sabıt durmadıgını yuzdugunu gordum ve yuzeyde duruyordu batmadı bu cıvcıvın yasadıgınımı gosterır
yumurta etrafında dairesel halkalar olustugunu veya hareketini gözlemlemeniz gerek yaşıyor diyebilmem için.

yumurta etrafında dairesel halkalar olustugunu veya hareketini gözlemlemeniz gerek yaşıyor diyebilmem için.
sımdı sole suya bırakıyorum havada kalıyor ve sabıt koydugum halde yumurta haraket edıyor sureklı yuzuyor sabıt kalmıyor ama bos ve bozuk olan baska yumurtaları suya bırakdıgımda dırek batıyor dıbe ve haraket etmıyor sabıt duruyor

sımdı sole suya bırakıyorum havada kalıyor ve sabıt koydugum halde yumurta haraket edıyor sureklı yuzuyor sabıt kalmıyor ama bos ve bozuk olan baska yumurtaları suya bırakdıgımda dırek batıyor dıbe ve haraket etmıyor sabıt duruyor

Geri