Dışkısı poposuna yapışmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sedatss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
20161104_160756.jpg

Resimden anlayamadım maalesef.Artık siz gözlemlersiniz.Dışkısı fazla sulu ise yemine bol miktarda aspur karıştırın.Dışkısı fazla katı ve yapmakta zorlandığını düşünüosanız ise anüs çevresine zeytinyağı sürün biraz.Kabız kuşa meyve,sebze yedirilebilir az miktarda.Ama ishalse yedirilmez.

dışkısını yaptığında normal çıkarıyor gözlemlediğime göre ama o nasıl yapışmış anlayamadım böyle yapışması normal mi

Poposundaki tüyler fazla uzundur belki.Makasla biraz kısaltabilirsiniz.

kuyruğu kesilmiş sanırım ben almadan önce o ne kdar bi sürede uzar

bi resmini çekseniz?? ortadan kırıldıysa uzamaz.çekmek gerekir ki yenisi gelsin.ya da tüye girip dökülmesini bekliceksiniz ki ardından yenisi gelsin

Bu kuş için hasta değil diyenler online mı?

ortası sanırım bende çok sonradan fark ettim.
Yok sanırım bende artık hem fikirim hasta olmadığına tüylerinin rengi değişiyo renk değiştrdiği için böyle sessz sakinmiş :)

Onu çekmen lazım yoksa uzamaz.Ama popo kısmından sıkı tut ve düz bi şekilde tek hamlede çek.sağa sola oynatmadan.Yapamam diosan ise hiç elleme

Poponun durumunu ve dışkının durumunu da kontrol etmeye devam et.Dışkının öyle popoda birikmesi normal bi durum değil.Kuşun normal bi fotosunu da çeksene.Tüylerini kabartıo mu merak ettim.

hiç yapamam zarar veririm falan canı yanar.petshopa götürsem yaparlar mı?

Onu çekmen lazım yoksa uzamaz.Ama popo kısmından sıkı tut ve düz bi şekilde tek hamlede çek.sağa sola oynatmadan.Yapamam diosan ise hiç elleme
kuyruğu kesilmiş sanırım ben almadan önce o ne kdar bi sürede uzar
Kuyrugunda bir problem yok aspur verin sadece meyve sebze yesillik hic vermeyin ölmiycek olsa bile öldürmeye kararlisiniz sizin kusunuz daha kucuk tuyde degil sicak ortamda bulunsun üşümesin limon damlatabilirsiniz suyuna arada lutfen biraz özen gösterin küçük bir canlinin hayati söz konusu olan

Kuşunuz hasta sanırım.Kabarık olması ve dışkının poposuna yapışması bunun göstergesi.Kuşu sıcak tutun.Antibiyotik takviyesi de yapmak gerekebilir ama o konuda tavsiyede bulunabilecek durumda deilim.

ben kuşumu ilk kaşınıyo diye götürdüm.Bit ilacı verip yolladılar sonradan farklı sesler çıkarıp daha çok kaşınmaya başladı bu sefer mantar ar dediler.
Mantar için krem aldım ama mantar yoktu bence . kabarıyo ve tüyleri renk değiştriyo kuzenim de yavru oldğu için böyle dedi. petshoptaki kadın
suyuna elma sirkesi damlat dedi onu uyguladım biraz canlndı. Ötmüyodu ötmeye falan başladı ama daha çok sessiz kalıyo ve uyuyo

Kuşu sıcak tutun.Ortamın sıcaklığı sabit olsun,bi sıcak bi soğuk olmasın.Hatta iyileşene ön yüzü açık kalacak şekilde kafesin üstünü örtebilirsiniz.Gece daha da sıkı sarın.Kuçuk bi alan açık kalsın.Yemine aspur karıştırın bol mıktarda.Hatta sadece aspur verseniz de olur.Meyve,sebze,mama vermeyin.Bu sekilde bikac gun gozlemleyın.Bakalım tuyleri inip dıskısı daha bi normallescek mi.Fark olmazsa tedavi gerekebilir.

Bit varsa görürsünüz.İnceleyin kuşu ve kafesini.Tüylerde bi sorun var.Bitse tedavisi yapılır.Ama bitten ziyade üşüo da ondan tüy kabartıo gibi geldi bana.İshal de bonusu olmuş.

Geri