Dışkısı poposuna yapışmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sedatss
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sedatss

Yeni Üye
arkadaşlar merhaba kuşumun dışkısı poposuna yapışmış almaya çalıştım ama derisine yapışmış gibi duruyordu.Nasl alıcam ben onu yardımcı olur musunuz ?

Ilık su yardımıyla yumuşatın oyle alın

20161104_130729.jpg

"acill" diye bir konu başlığı olamaz lütfen biraz dikkat li olalım ayrıca o kadar acil olan birşey de yok bunda. arkadaş gerkeli bilgili vermiş zaten elinize eldiven takın ılık su ile temizleyin kurulayın

ben kuş konsunda çok hassasım yanlışım varsa ksura bakmayın ufacık farklı ses çıkarsa bişe oldu sanıyorum. :) bu yüzden acil olarak yazdım kendi kafama göre hareket etmek istemedim.

Sıkıntı olmaz korkma :)

dediğiniz gibi yaptım az önce çıktı poposundan apsur koydum dün yemine birazcık ondan dolayı dışkısını katı yapıp yapışmış olablir mi ?

alışmam zaman alıcak sanırım doğan bey :)

Kuşun sağlıklı zaten senin sadece alışması, birazda yetişmesi gerekiyor. Zamanla kuşlara dair bir çok şeyi öğrenirsin. Yeterki sabırlı ol! Dal darı aldın mı?

hayır ondan bulamadım kadına syledim getirticek. çok zayıf gelişmesi iiçin ne yapmam lazım

Yeminş suyunu düzenli olarak ver o zaten toplar kendini. Zayuf olması ırkına göre değişebilir. Hem kuşu kilo aldırıcam diye yağlandırma :)

Tabi ki daha yavru bunun kendine gelmesi 1 ayı bulur.

meyve verim mi yavruya benm amca oğlu çikolata vermiş herşeyii yiyyolar maşllah

Çikolata, tuzlu bisküvi falan verme. Kokusu güzel olan çoğu şey kuş yer ama zararı olur. Meyve verebilirsin ama abartmayacak şekilde elma, mandalina, portakal, muz gibi meyveler olsun.

İçini vereceksin

Kuşun poposunu temizleyin ve aspur vermeye devam edin.Verdiğiniz aspurdan böyle olduğunu sanmıorum.İshal gibi sanki.Kafeste dışkısı varsa onun da fotosunu paylaşsanız iyi olurdu.Popodan anlamak zor.

Geri