Dışkıda yem

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ceren4
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ceren4

Yeni Üye
Kuşuma 4 gündür corusun antibiyotik kullanıyoruz. Solunum sistemi ile alakalı bir sorunu vardı. Bu süreçte ilk yem yemediği için elle besleme maması ile besledim, şimdi ise yem yemeye başladı. Fakat dışkılarında hep sindirilmemiş tohumlar var. Yani sindirim yapamıyor şu anda. Tek dışkıdan anlaşılmayabilir diye 3 defa dışkı testi yaptılar veterinerlik fakültesinde, mantar göremediklerini söylediler. Bu sindirilmemiş tohumların başka ne gibi bir sebebi olabilir, şu an ne yapabilirim? Antibiyotik kullandığım için probiyotik da kullanamıyorum ama kuşum zayıflıyor

Parazit, koksidiyoz gibi şeyler de yapabilir veya bakteriyel kursak iltihabı da olabilir siz kuşunuzun dışkı resimlerini paylaşır mısınız

Kuşun dışkısını ve tünekte videosunu atar mısınız?
Yemli dışkı ciddi bir hastalık belirtisi olabildiği gibi sadece sindirim sisteminin bir tık iyi çalışmadığınıda gösterebilir. Basit uygulamalarla geçebilecek bir durum da olabiliyor. Kuşunuz kaç yaşında?, hangi marka yem kullanıyorsunuz?

Merhaba daha önce de bu sorunu yaşayıp böyle yaptığım için dün gece yem olarak sadece aspur koydum bi süre sonra da dal darı sonra yeme tekrar geçerim diye düşünüyorum. Kuşumda nedense ara ara böyle sorunlar oluyor hatta birkaç ay önce sadece yem dışkılıyordu. O dönem zencefilli elma sirkeli bir ilaç vermişlerdi geçmişti. Ben bunun için hep mantardan korktum ama testlerde böyle bir şey çıkmıyor. Şu an sadece aspur koyduğumdan dışkıda pek belli olmuyor. Bi taraftan da elle besleme mamasına devam ediyorum. İnanın kaç kez veterinere götürdüm mantar çıkmadığı için mantar ilacı da verilmedi şu an antibiyotik kullanıyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Acaba insanlarda olduğu gibi genetik olarak bağırsakları hassas olabilir mi

Merhaba daha önce de bu sorunu yaşayıp böyle yaptığım için dün gece yem olarak sadece aspur koydum bi süre sonra da dal darı sonra yeme tekrar geçerim diye düşünüyorum. Kuşumda nedense ara ara böyle sorunlar oluyor hatta birkaç ay önce sadece yem dışkılıyordu. O dönem zencefilli elma sirkeli bir ilaç vermişlerdi geçmişti. Ben bunun için hep mantardan korktum ama testlerde böyle bir şey çıkmıyor. Şu an sadece aspur koyduğumdan dışkıda pek belli olmuyor. Bi taraftan da elle besleme mamasına devam ediyorum. İnanın kaç kez veterinere götürdüm mantar çıkmadığı için mantar ilacı da verilmedi şu an antibiyotik kullanıyoruz. Ne yapacağımı şaşırdım artık. Acaba insanlarda olduğu gibi genetik olarak bağırsakları hassas olabilir mi
Kuşum 3 yaşında garden mix kullanıyoruz. Ayrıca hasta diye 5 gün diğer üçünden ayrı kafese almıştım fakat doğduklarından beri beraber oldukları için her biri tek kalınca hasta olmasalar dahi yemeden içmeden kesiliyorlar. Dışkıda yine mantar çıkmayınca doktor artık yazık hayvana işkence oluyo diye birleştirin dedi onların yanına gelince kendi yem yemeye su içmeye başladı, bu süreçte antibiyotik de kullandığım için boğazıda da düzeldi tabii. Fakat tohumlu dışkılamaya başladı. Acaba uzun süre sıvı ile beslenip birden katıya geçtiğinden vb. olabilir mi veya antibiyotikten dediğim gibi bağırsakları sanırım hassas

Kuşun dışkısını ve videosunu atar mısınız?
Streamable.com a videosunu yükleyebilirsiniz.
Stresde direkt bağırsağı etkileyebilir.
Antibiyotik kullandığınız için kum vs kullanmıyorsunuzdur da normal zamanda kuş kumu ve probiyotik kullanıyor musunuz?

Antibiyotik kullandığınız için kum vs kullanmıyorsunuzdur da normal zamanda kuş kumu ve probiyotik kullanıyor
Birazdan deneyeceğim. Kum yemiyordu yem de yemediği için ama dün belki sindirimine iyi gelir diye elle besleme mamasına kum kattım. Antibiyotikle kum kullanmamam mı gerekiyor? Probiyotik bi süre kullandım ama bir süredir kullanmıyordum. Antibiyotik bitimi başlayacağım.

Birazdan deneyeceğim. Kum yemiyordu yem de yemediği için ama dün belki sindirimine iyi gelir diye elle besleme mamasına kum kattım. Antibiyotikle kum kullanmamam mı gerekiyor? Probiyotik bi süre kullandım ama bir süredir kullanmıyordum. Antibiyotik bitimi başlayacağım.
Bir de bu sırada onların kafeslerini de yeni değiştirmiştim o da etkilemiş olabilir mi stres falan, veterinerde solunum sıkıntısı için oksijen verildi, kursaktan beslendi geçen haftadan beri strese gireceği şeyler yaşadı, kardeşlerinin yanına geçince rahatlamaya başladı

Antibiyotik kullandığınız için kum vs kullanmıyorsunuzdur da normal zamanda kuş kumu ve probiyotik kullanıyor musunuz?
Şimdi antibiyotik ve biraz su içirdim kenar tüyleri ıslak biraz. Bi de sürekli bir şey yaptığımdan herhalde ben yaklaşınca bir geriliyor ne olacak şimdi yine diye sanırım ben uzakta iken daha rahat.

Şimdi antibiyotik ve biraz su içirdim kenar tüyleri ıslak biraz. Bi de sürekli bir şey yaptığımdan herhalde ben yaklaşınca bir geriliyor ne olacak şimdi yine diye sanırım ben uzakta iken daha rahat.
Dışkı resmi için yükleme tamamlandı bekleyin diyor ama defalarca denememe rağmen açılmıyor şu an

Öyle yaptım, daha önce de yüklemiştim ama nedense hata veriyor şu anda anlayamadım. Aspur koyarak doğru mu bilmiyorum, aspur tohuma göre daha kolay sindirilebilir mi?
Evet daha kolay sindirir ancak karaciğer yağlanması, büyümesi varsa az verilmelidir ☺

geçmiş olsun. benim kuşta da aynı sıkıntı var. şunları keşfettim benim kuşla alakalı. aspur ve normal yem verince kusuyor. aspuru yediği gün kusuyor, normal yemden yiyince iki üç gün sonra kusuyor. zaten halsiz de oluyor bu günler. dal darı verdiğimde ise dışkıda yem yok ve kusma da olmuyor. dal darı dışkısının şekli falan da normal. küçük taneleri sindirebiliyor yani. sizde kusma oluyor muydu peki? bizim de iki ay kadar kursaktan besleme sürecimiz oldu. zayıflıktan öldü ölecekken bayağı toparladık ama dışkıda yem hala devam ediyor :( ben de bir mantar ilacı kullandım, değişiklik olmadı. bir de parazit ilacı deneyeceğim yakın zamanda. mantar vs olsa dal darıyı da kusardı, dışkısında olurdu diye düşünüyorum. sizin dal darılı dışkılar nasıl?

geçmiş olsun. benim kuşta da aynı sıkıntı var. şunları keşfettim benim kuşla alakalı. aspur ve normal yem verince kusuyor. aspuru yediği gün kusuyor, normal yemden yiyince iki üç gün sonra kusuyor. zaten halsiz de oluyor bu günler. dal darı verdiğimde ise dışkıda yem yok ve kusma da olmuyor. dal darı dışkısının şekli falan da normal. küçük taneleri sindirebiliyor yani. sizde kusma oluyor muydu peki? bizim de iki ay kadar kursaktan besleme sürecimiz oldu. zayıflıktan öldü ölecekken bayağı toparladık ama dışkıda yem hala devam ediyor :( ben de bir mantar ilacı kullandım, değişiklik olmadı. bir de parazit ilacı deneyeceğim yakın zamanda. mantar vs olsa dal darıyı da kusardı, dışkısında olurdu diye düşünüyorum. sizin dal darılı dışkılar nasıl?
Dal darı henüz vermedim sürekli gözlemleyemedim kusma var mı emin değilim dal darı da deneyeceğim. Bu dışkıda yem sorunu gerçekten çok moralimi bozuyor, sindirim yapamadığından zayıflıyor. Siz mantar için test yaptırmış mıydınız? Bana ilaç da vermediler o konuda yani antibiyotik devam ediyor şu an

Dal darı henüz vermedim sürekli gözlemleyemedim kusma var mı emin değilim dal darı da deneyeceğim. Bu dışkıda yem sorunu gerçekten çok moralimi bozuyor, sindirim yapamadığından zayıflıyor. Siz mantar için test yaptırmış mıydınız? Bana ilaç da vermediler o konuda yani antibiyotik devam ediyor şu an
Size de geçmiş olsun bu arada umarım daha da toparlar iyi olur

Megabakteri de olabilir yani mikostatin yetersiz kalmış olabilir hanımlar

Kuşuma 4 gündür corusun antibiyotik kullanıyoruz. Solunum sistemi ile alakalı bir sorunu vardı. Bu süreçte ilk yem yemediği için elle besleme maması ile besledim, şimdi ise yem yemeye başladı. Fakat dışkılarında hep sindirilmemiş tohumlar var. Yani sindirim yapamıyor şu anda. Tek dışkıdan anlaşılmayabilir diye 3 defa dışkı testi yaptılar veterinerlik fakültesinde, mantar göremediklerini söylediler. Bu sindirilmemiş tohumların başka ne gibi bir sebebi olabilir, şu an ne yapabilirim? Antibiyotik kullandığım için probiyotik da kullanamıyorum ama kuşum zayıflıyor
Kuşun hikayesini detaylı anlatır mısınız ? ne zamandan beri hangi ilaçlar kullanıldı. Şuanki hastalık belirtileri neler. Düzelme hiç oldu mu ? Biraz detaylı anlatırsanız yardımcı oluruz.

benim maalesef detaylı bakan bi kliniğe götürme imkanım olmadı. arkadaşın kuşuydu normalde. onlar götürmüşler burdaki veteriner hekime ama sonuç alamamışlar. megabakterden şüphelendim. amphotericin b etken maddesi işe yarıyormuş ama onu içeren ilaç da bulamadım. açıkçası anlayan bir vet hekime götürme imkanım olmadığı için biraz deneme yanılmayla gidiyorum. zolax kullandım mantar varsa diye işe yaramadı. çok da ilaç kullanmak istemiyorum bilinçsiz bir şekilde. bence siz de dal darı deneyin. benim gibi size de iyi gelebilir. en azından günü kurtarıyor, aç kalmıyor benim kuş. dal darı yediğinde bayağı ötüyor, keyfi iyi oluyor yani. kuş kumu da veriyorum arada ama ne kadar yiyor bilemiyorum. mayıstan beri bu şekilde devam ediyoruz. benim kuş çok ilerleme kaydetti ama dışkıda yem hala aynı. bazen sadece tohum dışkılıyor :(

Geri